Galeria zdjęć - rok szkolny 2017/2018
andrzejki dla klas młodszych
publikacja: 2017-12-07 19:08:46
Tradycyjnie w andrzejki każdy może sobie powróżyć, poznać przyszłość, dobrze się bawić...


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b świętuje mikołajki
publikacja: 2017-12-07 19:13:32
Dziś pod choinką czekały na dzieci z 2b wspaniałe mikołajkowe prezenty oraz list od Mikołaja. Długo wyczekiwany Święty, mimo że widzi nasze psikusy i drobne potknięcia, docenił jednak też starania i przyniósł nam słodycze oraz świetne klocki. Czekoladowe mikołajki i elfy rozegrały mecz piłki nożnej, a z klocków powstały natychmiast niesamowite pojazdy i stworki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
uroczyste zapalenie lampek na szkolnej choince - mikołajki w Jedynce
publikacja: 2017-12-07 19:02:59
6 grudnia, dzień mikołajek, to tradycyjnie w naszej szkole okazja do uroczystego zapalenia lampek na choince. To znak, że święta tuż, tuż... Podczas uroczystości zostały też wręczone nagrody i dyplomy za rozstrzygnięte ostatnio konkursy plastyczne. Laureatom gratulujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b programuje
publikacja: 2017-12-04 20:06:14
Podczas kolejnych zajęć z cyklu *ABC programowania* w MDK Muranów dzieci z klasy 2b przygotowały fantastyczne animowane akwaria. Język programowania w Scratch nie ma już prawie dla nas tajemnic:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-12-04 19:52:19
Zabawa w sklep, z zastosowaniem promocji i haseł reklamowych, wydawaniem reszty za zakupy cieszyła się takim powodzeniem, że była kilkakrotnie powtarzana. Każdy chciał być kasjerem:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
andrzejki w 2b
publikacja: 2017-11-30 19:32:45
Dziś tradycyjne andrzejki:) Złożyliśmy życzenia naszemu klasowemu Andrzejkowi i uczciliśmy imieniny wróżbami. Było dużo dobrej zabawy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b na warsztatach *Pole niewidzenia*
publikacja: 2017-11-30 19:29:21
Dziś 2b uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach *Pola niewidzenia czyli wizualnie o niewodzeniu*. Zajęcia odbyły się w pięknym, nowoczesnym po odnowieniu budynku Domu Kultury KADR na Mokotowie. Dzieci zwiedziły wystawę multimedialną i dowiedziały się wiele o tym, jak świat *widzą* osoby niewidome. Podczas ciekawych zadań starały się rozpoznawać przedmioty różnymi zmysłami, sprawdzały jak niewidzący odbierają bodźce wzrokowe, nauczyły się też jak pomagać osobie niewidomej. Na koniec wzięły udział w zajęciach plastycznych tworząc prawdziwą grafikę z przygotowanej wcześniej trójwymiarowej matrycy. To bardzo cenne doświadczenie! Wizytę zakończyła słodka niespodzianka - ciasto czekoladowe - prezent od Mamy Leona. Bardzo dziękujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c w Sejmie RP
publikacja: 2017-11-30 19:37:30
Klasa 3c odwiedziła Sejm RP zwiedzając jego wnętrza i poznając tajniki pracy posłanek i posłów. To niezwykłe doświadczenie zobaczyć na żywo to, co ogląda się w telewizji. Może których z naszych uczniów sam zasiądzie kiedyś w poselskich ławach?


zobacz galerię zdjęć »»»»
wizyta przedszkolaków
publikacja: 2017-11-28 17:26:39
W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas Przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek. Dzieci, pod opieką starszych kolegów i koleżanek, zwiedziły szkołę, bawiły się przy muzyce, wykonały kolorowe prace plastyczne. Bardzo podobało się im siedzenie w ławkach i pisanie na tablicy:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
wybory na Przewodniczącego i Przewodniczącą Samorządu Klas Młodszych
publikacja: 2017-11-25 16:05:35
Przez ostatnie tygodnie w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego prowadzili kampanie wyborcze, zakończone oficjalnymi wyborami. Każdy uczeń klas I-III mógł oddać swój głos na wybranego kandydata i kandydatkę! W podjęciu decyzji pomagały pomysłowe plakaty wyborcze. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a i 3d na wyprawie szlakiem Fryderyka Chopina
publikacja: 2017-11-25 15:45:12
W listopadzie uczniowie klasy 3a i 3d wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli i Strzyżewa. Zwiedzili park i domostwo, w którym spędził dzieciństwo Fryderyk Chopin. Odwiedzili również Dworek Strzyżew, gdzie mieli okazję obejrzeć przedstawienie o losach młodego kompozytora. Ostatnim punktem programu było przygotowanie poczęstunku i samodzielne wypiekanie rogalików. W oczekiwaniu na wypieki uczniowie spędzili wspólnie czas, grając w piłkę.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d *Z głową w chmurach* w MDK Łazienkowska
publikacja: 2017-11-25 15:35:52
To już drugie spotkanie 3d w pracowni HAMAK, realizującej projekt edukacji architektonicznej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie są najwyższe drapacze chmur w Warszawie, Polsce i na świecie. Tworzyli własne konstrukcje szkieletowe i budowali zaprojektowane przez siebie budowle.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d - projekt o Europie i Unii Europejskiej
publikacja: 2017-11-25 15:26:37
Klasa 3d zrealizowała projekt Europa. Każda z grup występowała w roli ekspertów, przedstawiając interesujące wiadomości i ciekawostki dotyczące krajobrazu, architektury, fauny i flory Europy. Uczniowie dowiedzieli się również czym jest Unia Europejska, jaki jest jej hymn i flaga, waluta oraz urocza maskotka Syriusz. Jedna z grup zebrała również wszystkie informacje i przygotowała euro-quiz. Zapraszamy do fotogalerii.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b koduje
publikacja: 2017-11-24 20:52:57
Dzieci z klasy 2b, przygotowując się do nauki programowania, bawiła się w kodowanie. Odczytywały zakodowane obrazki i kodowały swoje własne projekty dla kolegów i koleżanek. To świetne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, spostrzegawczość, pamięć i logiczne myślenie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-11-24 20:48:01
Kolejne zajęcia edukacji finansowej dotyczyły sklepów - rozmawialiśmy o zakupach, promocjach, reklamie, a także bawiliśmy się w sklep. Były towary, ceny, kasa i pieniądze. Na szczęście nie było kolejek:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
pluszowe misie w Jedynce
publikacja: 2017-11-24 20:34:34
Tradycyjnie już obchodzimy w Jedynce Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to przypada 25 listopada, więc dzisiaj do szkoły zawitało mnóstwo pluszaków.


zobacz galerię zdjęć »»»»
spotkanie z misjonarką
publikacja: 2017-11-21 16:57:52
W naszej Szkole gościliśmy p. Karolinę Mankiewicz - świecką misjonarkę, która w ubiegłym roku była na Filipinach w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia. Dzięki wsparciu darczyńców, Księża Sercanie odbudowali domy dla wielu rodzin po tajfunie Sendong, który przeszedł w 2011 roku. Zostały wybudowane tam również przedszkole, szkoła i świetlica, prowadzone obecnie przez Sercanów i wolontariuszy z całego świata, w tym z Polski. Pani Karolina opowiadała o swojej pracy w Sercańskim Domu dla Dziewcząt – Kasanag tzn. w jęz. visaya – promień słońca, który przebija się przez mroki nocy. Dziewczęta, mają tam możliwość powrotu do normalnego życia, po tym jak były źle traktowane we własnych rodzinach. Dzieci dowiedziały się także jak można „pomagać bez pieniędzy” i wspierać pracę Sercańskich misjonarzy.


zobacz galerię zdjęć »»»»
urodziny Myszki Miki
publikacja: 2017-11-24 19:15:42
Dzieci z klas młodszych, w przeddzień 89 urodzin Myszki Miki, która pojawiła się na ekranach 18 listopada 1928, uczciły tę rocznicę dobrą zabawą. Większość upodobniła się do ulubionej postaci zakładając uszy:) Oglądaliśmy też starsze i nowsze kreskówki z Mickey Mouse.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-11-17 20:44:36
Dzieci z klasy 2b uczestniczyły dziś w kolejnych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców*. To spotkanie poświęcone było twórczości i życiu prywatnemu słynnego holenderskiego mistrza czyli Rembrandta Harmenszoona van Rijn. Podsumowaniem była praca plastyczna wzorowana na znanej grafice przedstawiającej niderlandzki krajobraz z wiatrakiem.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c buduje...
publikacja: 2017-11-17 20:15:09
Dzieci z klasy 3c świetnie bawią się i udowadniają swoją kreatywność budując z modnych i popularnych klocków LEGO. Potrafią jednak stworzyć równie wspaniałe budowle - tym razem zamki - z prostych, codziennych materiałów recyklingowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces unihokeistek
publikacja: 2017-11-13 18:52:11
Pod koniec października w OSiR przy ul. Polnej odbyły się zawody międzyszkolne w unihokeju. Uczennice naszej szkoły walczyły zacięcie i udało się im zdobyć 3. miejsce w Dzielnicy Śródmieście. Gratulujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
publikacja: 2017-11-14 20:54:39
Dziś, w przeddzień jednego z najważniejszych świąt państwowych - Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się wspaniała uroczystość. W konkursie pieśni patriotycznych wzięli udział uczniowie klas od III do VII. Wszyscy włożyli w występ całe swoje serce, wykazując się talentem, patriotyzmem i poszanowaniem polskich tradycji. Całości widowiska dopełniły też stroje i dekoracje, przygotowane z wielka starannością. To było niezapomniane przeżycia!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-11-10 20:14:19
W ramach projektu edukacji finansowej dla najmłodszych *Myślę, decyduję, działam* dzieci z klasy 2b zajmowały się ostatnio budżetem domowym. Dyskutowały o tym, jak osiągnąć równowagę między dochodami i wydatkami, jak ograniczyć wydatki na zachcianki i na co warto oszczędzać. Wzbogaciły swoją wiedzę finansową i udoskonaliły umiejętności matematyczne.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU świętuje 11 Listopada
publikacja: 2017-11-10 19:47:14
Dzieci z klas drugich, w ramach zajęć KAKADU, planowały wybrać się na spacer śladami wielkich Polaków. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda:( Zajęcia związane z nadchodzącym Świętem Niepodległości odbyły się w szkole - zwiedziliśmy wirtualne Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wykonując wiele zadań utrwalających naszą wiedzę o latach niewoli i walce o wolność Polski. Śpiewaliśmy też wspólnie pieśni legionowe. Pomniki Marszałka Piłsudskiego, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego odwiedzimy przy bardziej sprzyjającej aurze.


zobacz galerię zdjęć »»»»
samorząd klas I-III
publikacja: 2017-10-26 20:24:20
Przedstawiamy naszych reprezentantów w Samorządzie Szkolnym. Więcej informacji o naszej działalności niebawem w zakładce. Opiekunem Samorządu Szkolnego Klas Młodszych jest pani Aleksandra Lożek.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d czyta lektury:)
publikacja: 2017-10-26 18:56:17
Po przeczytaniu jednej z najbardziej ulubionych lektur *Dzieci z Bullerbyn*, uczniowie z klasy 3d przygotowały plakat ilustrujący przygody bohaterów książki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w MDK Łazienkowska - Wymiary ludzkiej miary
publikacja: 2017-10-26 18:36:06
Klasa IIID rozpoczęła cykl warsztatów, realizowanych przez Pracownię HAMAK- pt. *Sztuka w krajobrazie miasta*, realizującego program edukacji architektoniczno- matematycznej dla uczniów młodszych. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami związanymi z architekturą, zrównoważonym budownictwem, re-designem i ekologią, także w kontekście dbałości o wartości środowiska naturalnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
w Jedynce pomaganie jest ważne!
publikacja: 2017-10-26 18:25:25
W naszej szkole, również w tym roku, kontynuujemy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Wspieramy w te sposób działania Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek, które pomaga osobom najbardziej potrzebującym. Z pozyskanych w ten sposób funduszy, zakupiony zostaje sprzęt rehabilitacyjny dla osób zgłaszających się do Stowarzyszenia z taką prośbą. Dziękujemy wszystkim: rodzicom, dziadkom, nauczycielom i uczniom, którzy bezinteresownie chcą w ten sposób pomagać.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-10-23 16:35:41
Dziś po raz kolejny uczniowie 2b odwiedzili MDK Muranów uczestnicząc w pierwszych zajęciach z cyklu *ABC programowania*. Dzieci poznały program Scratch i, mimo debiutu, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi zadaniami polegającymi na rysowaniu. Rosną przyszli mistrzowie programowania! W przerwie w zajęciach również doskonale się bawiły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
goście z Islandii
publikacja: 2017-10-23 16:05:54
Dziś gościliśmy delegację z islandzkiej szkoły w Reykjavíku - The Primary School w Nordlingaholt. Goście zwiedzili naszą szkołę - sale lekcyjne, świetlicę, salę do terapii SI, bibliotekę, towarzyszyli dzieciom podczas zajęć.


zobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs recytatorski poezji religijnej
publikacja: 2017-10-27 15:32:55
Październik jest szczególnym miesiącem dla każdego Polaka. W tych dniach, bowiem wspominaliśmy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża - pierwszego Polaka. Z tej okazji, uczniowie warszawskich i okolicznych szkół, mogą uczestniczyć w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej *Usłysz Panie, moje słowa*. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku: Julia Czerska (kl. 1a), Julia Kurowska (kl. 3c), Aleksandra Pruszyńska (kl.3d).


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - pracuje i bawi się
publikacja: 2017-10-20 18:46:46
Dziś dzieci z klasy 2b, po samodzielnym przeczytaniu wspaniałej lektury *Pięciopsiaczki*, stworzyły nowy rozdział książki. Opisały lub narysowały w postaci komiksu kolejne przygody uroczych piesków: Misia, Myszki, Klaksona, Pędzla i Ciapka. Po skończonej pracy świetnie się razem bawiły. To był miły dzień:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b w Muzeum Polin
publikacja: 2017-10-19 17:32:50
Obie klasy drugie odwiedziły dziś Muzeum Polin, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych *Tajemnica starej monety*. Pracując w zespołach miały do wykonania różne zadania związane z ekspozycją stałą muzeum, ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię pieniądza oraz znaczenia dobroczynności i jałmużny. Wykonały też puszkę na datki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Dzień Edukacji Narodowej
publikacja: 2017-10-18 18:27:54
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Klasy młodsze I-III przygotowały dla wszystkich pracowników - Nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz dla starszych kolegów i koleżanek wspaniały występ. Pełen wierszy i piosenek dla tych, którzy pracują w szkole każdego dnia. Miłym akcentem - dodatkowym prezentem, była informacja o sukcesie naszych sportowców z klas starszych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-18 18:15:07
Również dzieci z klasy 2a odwiedziły naszą bibliotekę szkolną, stając się pełnoprawnymi czytelnikami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-10-20 18:08:06
W ramach projektu edukacyjnego *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* w klasie 2b odbyły się zajęcia poświęcone podróżom zagranicznym oraz walutom różnych krajów świata. Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z licznych podróży, zachęcały do odwiedzania innych krajów i kontynentów, pokazywały kolekcje monet i banknotów różnych walut oraz projektowały własne monety. Nie obyło się też bez planowania wydatków i obliczeń pieniężnych w kilku walutach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
projekt edukacyjny w klasie 3c
publikacja: 2017-10-13 18:09:16
W ramach realizacji projektu *Las* dzieci z klasy 3c wykonały Lapbooki. Pilna praca w grupach, zdobywanie i zapisywanie informacji zaowocowały pięknymi pracami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-10-10 17:39:22
Klasa 2b ponownie odwiedziła Centrum Pieniądza NBP. W ramach realizowanego projektu *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych *Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?*. Poznaliśmy proces produkowania monet od projektu do wypuszczenia ich do obiegu, zwiedziliśmy skarbiec bankowy i gabinet numizmatyka,ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się jak wiele walut z całego świata ma na swych monetach sylwetki różnych zwierząt.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-09 18:05:55
Klasa 2b uczestniczyła dziś w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej. Dzięki Pani Agnieszce dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jakie są zasady wypożyczania książek i jak należy zachowywać się w bibliotece oraz czytelni. Obejrzały katalog alfabetyczny i rzeczowy, zbiór podręczny oraz dowiedziały się jak przechowywane są ich indywidualne karty wypożyczeń. Stały się więc pełnoprawnymi użytkownikami naszej szkolnej biblioteki i czytelni.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Szkoła z Misją
publikacja: 2017-10-06 16:55:39
Nasza Szkoła, od 3 lat współpracuje z Sekretariatem Misji Zagranicznych Księży Sercanów . Razem z dziećmi z Koła misyjnego i ich rodzicami, przyłączyliśmy się do realizowanego projektu Szkoła z Misją…Duchowo i materialnie, staramy się wspierać pracę misjonarzy – Księży Sercanów i wolontariuszy, pracujących na misjach. Szczególnie, kierujemy naszą pomoc do Czadu w Afryce, gdzie w ten sposób są budowane studnie. Jak w każdej Szkole…po wysiłku, jest nagroda. My też możemy cieszyć się otrzymanymi *prezentami*…


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Ogrodzie Botanicznym UW
publikacja: 2017-10-04 19:42:21
Kolejna wycieczka KAKADU odbyła się do Ogrodu Botanicznego UW w Łazienkach Królewskich. Poruszając się po ścieżkach edukacyjnych dzieci szukały polskich roślin chronionych, podziwiały też okazy flory z całego świata. O tej porze roku w Ogrodzie Botanicznym jest również pięknie i kolorowo. Duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci hotele dla owadów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ślubowanie pierwszaków
publikacja: 2017-10-18 18:58:51
W piątek 29 września odbyła się wyjątkowa uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia naszych najmłodszych, pierwszoklasistów. Do szkoły przybyli z tej okazji znakomici goście: Pan Krzysztof Czubaszek - Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Pani Agata Kazimierczuk - Inspektor Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście oraz Pan Waldemar Przeździęk - Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, współorganizatora kampanii społecznej *Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów*. Nasi pierwszoklasiści otrzymali prezenty - pakiety odblasków. Uroczystość uświetniły występy uczniów klas pierwszych i drugich oraz pokaz prezentacji o ponad 100-letniej historii naszej szkoły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
koło misyjne już działa
publikacja: 2017-10-03 08:22:35
Trwamy w roku duszpasterskim Idźcie i głoście. Uczniowie z naszej szkoły zaangażowani w Kole Misyjnym, uczestniczyli 1 października w misyjnym spotkaniu jakie odbyło się u Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Dzieci, ubrane w stroje misyjne, wraz ze swoimi rodzicami, nieśli dary w procesji. Wysłuchali także świadectwa Siostry zakonnej, która 20 lat swojego życia poświęciła pracy w Republice Środkowej Afryki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w Stacji Filtrów i Wodociągów Warszawskich
publikacja: 2017-09-29 18:20:16
Uczniowie klasy III D zwiedzili historyczne obiekty Stacji Uzdatniania Wody *Filtry*- muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień i najstarszy filtr powolny z 1886 roku.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a pożegnała wakacje
publikacja: 2017-09-29 18:16:47
Uczniowie z klasy 3a ostatecznie rozstali się z wakacjami. W pierwszych tygodniach września dzieci chętnie opowiadały o tym jak spędzały czas wolny od nauki i prezentowały pamiątki z wakacji. Wykonały także piękne prace nawiązujące do okresu wakacyjnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
*Sprzątanie świata*
publikacja: 2017-09-27 11:50:41
Jak co roku nasi uczniowie z klas starszych wzięli udział w międzynarodowej akcji proekologicznej *Sprzątanie świata*. Zadbali o czystość położonych w pobliżu szkoły Pól Mokotowskich.


zobacz galerię zdjęć »»»»
powitanie jesieni
publikacja: 2017-09-22 21:42:46
W ostatnim dniu lata już byliśmy gotowi na przyjęcie jesieni. Klasa 2a przygotowała jesienną inscenizację,a wszystkie dzieci z klas młodszych wykonały piękne kolorowe prace plastyczne, którymi obdarowały rodziców i zaprzyjaźnione przedszkolaki. Jesień też może być piękna - uśmiechnięta i kolorowa.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Blue City - LEGO Festival
publikacja: 2017-09-18 17:31:04
Dziś klasy drugie otworzyły sezon wycieczkowy KAKADU. Odwiedziliśmy centrum handlowe Blue City, gdzie trwa wspaniała wystawa LEGO Festiwal połączona z animacjami i placem zabaw pełnym klocków LEGO.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-09-15 13:51:47
W ramach realizacji programu edukacji ekonomicznej *Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych* dzieci z klasy 2b odwiedziły dziś Centrum Pieniądza NBP. To bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum poświęcone historii pieniędzy. Warsztaty *Pieniądzem może być wszystko?* przypomniały nam czym były płacidła, jakich przedmiotów używano w różnych rejonach świata i dlaczego? Obejrzeliśmy też pierwsze monety i doskonale bawiliśmy się podczas gier multimedialnych o wymianie barterowej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-09-11 16:21:22
Klasa 2b,jako pierwsza rozpoczęła sezon wycieczek. W MDK Muranów uczestniczyła w pierwszych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców* poświęconych twórczości Leonardo da Vinci. Prace inspirowane słynnym portretem *Dama z gronostajem* można obejrzeć w zakładce *prace uczniów*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
witamy nowy rok szkolny
publikacja: 2017-09-08 23:22:31
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uśmiechnięci, opaleni po wakacjach i gotowi do nowych wyzwań i przygód.


zobacz galerię zdjęć »»»»