Galeria zdjęć - rok szkolny 2017/2018
2b - warsztaty przyrodnicze *Robale*
publikacja: 2018-06-19 19:59:09
Klasa 2b uczestniczyła dziś w kolejnych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez panią Ewę ze Zwierzakowa. Tym razem naszymi gośćmi były *Robale*. Poznaliśmy pochodzenie, budowę, zwyczaje i sposób przystosowania się do życia takich zwierząt egzotycznych jak: patyczaki, straszyki filipińskie i diabelskie, drewnojady, karaluchy ozdobne marmurkowe, krocionogi olbrzymie (afrowije). Niektóre dzieci odważyły się wziąć do ręki kilka z nich - brrrr!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b - spotkanie z policjantem
publikacja: 2018-06-19 17:36:44
Uczniowie klas drugich spotkali się tuż przed wakacjami z panem policjantem, który mówił o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz o innych zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać podczas wakacji dzieci.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - projekt *Technologie z klasą*
publikacja: 2018-06-19 17:10:50
Ostatnie zajęcia z projekcie *Technologie z klasą* również poświęcony były programowaniu. Tym razem dzieci z klasy 2b tworzyły projekty i gry w aplikacji Scratch. Zakończyliśmy w tym roku spotkania z robotem Kodeuszem, ale planujemy doskonalenie umiejętności programowania także w klasie trzeciej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w projekcie *Technologie z klasą*
publikacja: 2018-06-16 17:46:40
Następne zajęcia z cyklu *Technologie z klasą* poświęciliśmy poznaniu możliwości aplikacji Scratch Junior i przygotowaniu kilku projektów oraz gry. Dzieci z 2b z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z robotem Kodeuszem.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - projekt *Technologie z klasą*
publikacja: 2018-06-14 21:54:50
Kolejne zajęcia z programowania w klasie 2b - tym razem kodowane podchody podczas lekcji *Czy można zaprogramować grę w podchody?*. Zobacz fotoreportaż.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - projekt *Technologie z klasą*
publikacja: 2018-06-13 22:23:04
Klasa 2b nadal realizuje projekt *Technologie z klasą*. W tym półroczu koncentrujemy się na programowaniu. Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy na poznanie sposobu *Jak porozumiewają się roboty?*. Dzieci rysowały i projektowały roboty z papieru kolorowego, a przede wszystkim układały komendy dla robocika Kodeusza wykorzystując wiedzę, której nie powstydziłby się prawdziwy informatyk.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - na zajęciach *Fizyczna karuzela*
publikacja: 2018-06-19 17:42:34
Dzieci z klasy 2b uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu *Fizyczna karuzela* na Wydziale Fizyki UW. Tym razem badały i poznawały właściwości wody.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Festyn Zdrowia z Jedynką
publikacja: 2018-06-09 20:51:52
W sobotę 9 czerwca, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się rodzinny Festyn Zdrowia z Jedynką. Spośród wielu atrakcji warto wymienić kawiarenki i stoiska ze zdrową żywnością i sokami oraz naturalnymi kosmetykami, spotkanie z pszczelarzem i piekarzem, loterię fantową, warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, stanowisko Fundacji DKMS, pokazy i instruktaż pierwszej pomocy, wystawę tablic informacyjnych związanych ze zdrowiem. Wszyscy bawili się doskonale, już planując kolejne festyny, które bardzo jednoczą społeczność i przyjaciół Jedynki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
podziękowania za udział w akcji *Zaczytani*
publikacja: 2018-06-06 20:56:39
Po raz kolejny wzięliśmy udział w pięknej akcji *Zaczytani*
.


zobacz galerię zdjęć »»»»
LEPSZA SZKOŁA
publikacja: 2018-06-06 20:42:27
Obie klasy drugie kolejny rok uczestniczą w
projekcie edukacyjnym
Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego
*Lepsza szkoła*,
co zostało potwierdzone stosownymi certyfikatami.zobacz galerię zdjęć »»»»
2b -warsztaty ekologiczno - plastyczne
publikacja: 2018-06-05 19:06:55
W klasie 2b odbyły się wspaniałe warsztaty ekologiczno-plastyczne *Zabawki własnej roboty*. Poprowadził je dla nas pan Adam z Ośrodka Działań Edukacyjnych *Źródła*. Pokazał nam jak zrobić zabawki i gry z ogólnie dostępnych, prostych i do tego ekologicznych materiałów. Dzieci wykonały bączki, ludziki, grę zręcznościową i zabawkę wykorzystującą złudzenia optyczne. Bawiły się nimi jeszcze długo po zakończeniu warsztatów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a na wycieczce w Muzeum Archeologicznym
publikacja: 2018-05-28 19:26:10
24 maja klasa 1a odwiedziła Muzeum Archeologiczne uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych, podczas których dzieci odtwarzały koraliki z modeliny metodą pradziejową. Biżuteria była wspaniałym prezentem na Dzień Mamy.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - na zajęciach *Fizyczna karuzela*
publikacja: 2018-05-21 19:27:44
Dzieci z klasy 2b odwiedziły dziś Wydział Fizyki UW, gdzie uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu *Fizyczna karuzela*. Tym razem poznawały i badały właściwości powietrza. Na koniec, pod opieką pań Moniki i Natalii, skonstruowały samochód odrzutowy i poduszkowce. Zajęcia były pasjonujące.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b na warsztatach *Bądźmy pomocni*
publikacja: 2018-05-18 17:27:47
Klasa 2b (i kilka innych klas) uczestniczyła dziś w bardzo ciekawych i niezwykle potrzebnych warsztatach związanych z integracją osób niepełnosprawnych. Na początek obejrzeliśmy wspaniały film *Cyrk motyli* o niepełnosprawnym Nicku Vujicicu. Potem rozmawialiśmy o kontaktach z osobami niepełnosprawnymi ruchowo, niewidomymi lub głuchymi oraz mieliśmy okazję doświadczyć poruszania się na wózkach inwalidzkich w różnych miejscach naszej szkoły. Dowiedzieliśmy się jak mądrze oraz skutecznie pomagać osobom niepełnosprawnym i nie obawiać się kontaktów z nimi.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
publikacja: 2018-05-17 19:28:38
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zorganizowano inscenizację wierszy Jana Brzechwy (Samochwała, Kaczka Dziwaczka, Entliczek - Pentliczek, Leń, Żuk, Katar, Na wyspach Bergamutach) i Juliana Tuwima Zosia Samosia dla dzieci z Przedszkola nr 33 i dla uczniów klasy I a. W poszczególne postacie wcieliły się uczennice klasy V a.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b w zielonej szkole
publikacja: 2018-05-12 17:41:25
Cztery dni tuż po majówce obie klasy drugie spędziły w Spale w Bardzo Zielonej Szkole. Priorytetem były działania proekologiczne i promowanie życia w zgodzie z naturą. Oprócz zajęć w pięknych spalskich lasach dzieci zwiedziły też Skansen rzeki Pilicy, bunkry w Konewce, Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, Groty Nagórzyckie oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Oprócz tego było wiele zabawy, dyskoteka, ognisko. Na koniec pobytu zostaliśmy pasowani na Młodych Ekologów. Dopisała pogoda i humory, nikt nie miał czasu tęsknić za Rodzicami:) Nie przeszkodziło nam nawet kilkugodzinne czekanie przed wyjazdem na autokar.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych* - konkurs
publikacja: 2018-04-27 20:34:12
W ramach projektu *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* dzieci z klas drugich wzięły udział w konkursie finansowo-plastycznym pod tytułem *Jak gospodaruję swoim kieszonkowym*. Zgłoszono mnóstwo fantastycznych prac, z których jury szkolne musiało wybrać po 3 z każdej klasy, co było niezwykle trudne. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac konkursowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-04-27 20:24:58
Kolejne zajęcia edukacji finansowej w ramach projektu *Myślę, decyduję, działam* dotyczyły kart płatniczych. Odwiedziliśmy bankomat dokonując w nim transakcji wpłaty i wypłaty, projektowaliśmy własne karty bankomatowe i rozwiązywaliśmy zadania matematyczne związane z płatnościami kartą. Dzieci nauczyły się też odczytywać informacje zawarte na karcie oraz na wydruku z bankomatu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Wojska Polskiego
publikacja: 2018-04-26 20:41:26
Kolejna wycieczka KAKADU -Klubu Kulturalnego Dzieciaka - odbyła się do Muzeum Wojska Polskiego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedziły zarówno wystawę plenerową, jak i stałą wystawę wewnątrz budynku, poświęconą dziejom oręża polskiego. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy ekspozycji przedstawiającej przebieg I wojny światowej oraz obejrzeliśmy film, którego finałem było odrodzenie państwa polskiego w 1918 roku. Na zakończenie dzieci ponownie spędziły czas wśród samolotów, czołgów i dział artyleryjskich.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2018-04-22 19:03:29
Dzieci z klasy 2b po raz kolejny, ostatni w tym roku szkolnym, odwiedziły w MDK Muranów panią Dorotkę Szczocką uczestnicząc we wspaniałych zajęciach poświęconych twórczości Pabla Picasso. Poznały jego życie i dzieła, które na przestrzeni lat zmieniły się z realistycznych w abstrakcyjne. Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac plastycznych w stylu Picasso.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wolontariat
publikacja: 2018-04-22 18:37:53
Nasi uczniowie w niedzielę 22.04.2018 byli wolontariuszami podczas maratonu Orlen Warsaw Marathon. Młodzież rozdawała biegaczom wodę, banany, czekoladę i dopingowała biegaczy. Było super, wszyscy dobrze się bawili, młodzież zdobyła nowe doświadczenie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c - spotkanie ze skoczkiem spadochronowym
publikacja: 2018-04-16 19:57:20
W klasie 3c gościł tata Bogdana, pan Szymon Chełmicki - skoczek spadochronowy. Z wielką pasją wyjaśnił nam wyglądają skoki spadochronowe, kto może zostać skoczkiem. Dzieci obejrzały ekwipunek skoczka - kombinezony, kaski, spadochrony, kamerki, wysokościomierze. Zajęcia były bardzo ciekawe i z pewnością zainspirują wielu śmiałków:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b na spotkaniu z wężami i żółwiami
publikacja: 2018-04-13 21:50:51
Klasy drugie uczestniczyły dziś w kolejnych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez panią Ewę ze *Zwierzakowa*. Tym razem do szkoły przyjechały żółwie lądowe i węże zbożowe. Jeden z węży, Stefan, bardzo chętnie pozował ze wszystkimi do zdjęć. Dzieci, oprócz bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, miały też możliwość poznać ich budowę, zwyczaje, sposoby zdobywania pokarmu, poruszania się i mnóstwo innych ciekawostek. Bardzo dużą wiedzą na temat naszych gości wykazali się Weronika i Ignacy. A wszyscy wykazali się odwagą:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b programuje
publikacja: 2018-04-09 18:39:19
Klasa 2b uczestniczyła dziś w ostatnich zajęciach z cyklu *ABC programowania - Scratch i Logomocja*. Dzieci, pod opieką pani Marty, zaprogramowały pasjonującą grę *Atak rekina*. Nurek poruszany myszką skutecznie uciekał przed groźnym ludojadem:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-04-22 18:47:34
Klasa 2b, w ramach realizacji projektu edukacji finansowej, miała dziś przyjemność gościć eksperta - odwiedziła nas Mama Marysi, pani Agata Stremecka, która zawodowo zajmuje się edukacją finansową młodzieży. Przeprowadziła wspaniałe zajęcia na temat przedsiębiorczości, kredytów, a przede wszystkim inwestowania na giełdzie! Te trudne zagadnienia przybliżyła nam w sposób ciekawy, dynamiczny i przystępny. Hossa, bessa, akcje, inwestor.... łatwizna dla nas.... Bardzo dziękujemy!!!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - przygotowania do Wielkanocy
publikacja: 2018-04-01 14:38:27
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne dzieci z klasy 2b, pod opieką praktykantki pani Kasi dowiedziały się dlaczego jajko jest symbolem tych pięknych świąt i jak można ozdobić jajka używając naturalnych barwników oraz tradycyjnych metod. Wykonały też piankowe pisanki oraz portrety zwierzątek kojarzonych z Wielkanocą. Klasę wypełnił zapach wysianej rzeżuchy oraz owsa.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-04-01 14:03:42
Przed świętami Wielkiejnocy podczas zajęć edukacji finansowej poruszyliśmy ważny i trudny temat ludzi borykających się z różnymi problemami, także finansowymi. Zastanawialiśmy się, jak można pomagać innym przeżyć radośniej ten piękny, rodzinny czas. Uczyliśmy się też, gdzie i w jaki sposób można zwracać się o pomoc.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wielkanocne spotkanie z kurczaczkami
publikacja: 2018-03-26 20:25:08
Klasy 2a, 2b i dwie klasy pierwsze uczestniczyły dziś w warsztatach przyrodniczych o kurczaczkach. W związku z nadchodzącymi świętami gościliśmy w szkole pięciodniowe kurczęta. Poznaliśmy ich budowę i zwyczaje, sposób wykluwania się z jajka, nauczyliśmy się odróżniać kurki od kogucików:) Można było przytulić i pogłaskać kurczaczka ucząc się przy tym delikatności i troskliwości.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a na wycieczce w Piekarni Grzybki
publikacja: 2018-03-27 18:50:44
Dzieci z klasy 1a odwiedziły Piekarnię - Cukiernię Grzybki na Okęciu. W ramach zajęć w Akademii Piekarza odbył się wykład o produkcji pieczywa, zajęcia praktyczne podczas, których dzieci wykonywały samodzielnie wypieki oraz zwiedzanie wybranych pomieszczeń piekarni.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Warszawskiej Pragi
publikacja: 2018-04-16 19:30:10
Kolejna wycieczka w ramach Klubu Kulturalnego Dzieciaka KAKADU odbyła się do Muzeum Warszawskiej Pragi. Ta nowoczesna placówka okazała się dzieci bardzo atrakcyjna. Poznaliśmy historię Pragi od jej początków aż do współczesności. Interaktywne eksponaty - olbrzymia makieta Pragi, najciekawsze obiekty i zabytki dzielnicy oraz podziemia wypełnione praską muzyką zafascynowały dzieci, które ze słuchawkami na uszach tańczyły w rytm rapu, hip-hopu i praskiej kapeli podwórkowej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-04-09 18:25:12
Zajęcia edukacji finansowej tym razem dotyczyły zakupów i cen towarów - temat bardzo aktualny przed zbliżającymi się świętami. Dzieci dyskutowały o tym, co ma wpływ na ceny i gdzie warto robić zakupy oraz rozwiązywały ciekawe zadania matematyczne o zakupach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - wiosenne eksperymenty
publikacja: 2018-03-24 12:53:53
Dzieci z klasy 2b, pod opieką praktykantki pani Kasi, przeprowadziły kolejne wiosenne eksperymenty. Posiały owies i rzeżuchę oraz rozpoczęły obserwacje notowane na specjalnych kartach pracy. Rośliny ozdobią świąteczne stoły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - eksperymenty
publikacja: 2018-03-19 18:44:33
W klasie 2b, pod opieką praktykantek p. Marty i p. Justyny, odbyły się dziś eksperymenty z powietrzem. Dzieci wykazały się wiedzą na temat znaczenia powietrza dla ludzi, roślin i zwierząt, a potem sprawdzały doświadczalnie jego właściwości.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-03-15 20:06:01
Podczas kolejnych już zajęć z edukacji finansowej dzieci z klasy 2b pogłębiały swoją wiedzę o przedsiębiorstwach, zwracając szczególną uwagę na różnice między wytwarzaniem towarów i usług. Zastanawiały się też jak przedsiębiorstwa reklamują towary i usługi, tworzyły własne reklamy wybranych produktów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
doradztwo zawodowe - prace konkursowe
publikacja: 2018-03-15 19:44:43
Nasi uczniowie z klas starszych wzięli udział w II Warszawskim Konkursie Wiedzy o Zawodach *Mój wymarzony zawód*. Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
8 marca w Jedynce
publikacja: 2018-03-09 18:22:33
8 marca, w tradycyjnym Dniu Kobiet, odbył się apel okolicznościowy, przygotowany oczywiście przez chłopców. Dziewczyny zostały też poczęstowane słodyczami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-03-05 16:29:26
Kolejne zajęcia z cyklu edukacji finansowej dotyczyły pracy we własnej firmie, w szczególności wad i zalet takiego rozwiązania oraz podatków, które są jednym ze składników zarobków. Dzieci, pracując w zespołach, rozwiązywały też bardzo ciekawe zadania matematyczne dotyczące finansów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2018-03-02 19:32:07
Klasa 2b uczestniczyła dziś w kolejnych wspaniałych zajęciach w MDK Muranów z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców*. Dzięki pani Dorocie Szczockiej dzieci poznały fascynujące życie i twórczość Vincenta van Gogha. Podczas zajęć plastycznych powstały przepiękne *Słoneczniki* inspirowane jednymi z najsławniejszych prac mistrza postimpresjonizmu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a w MDK Muranów
publikacja: 2018-02-26 18:48:04
Klasa 2a uczestniczyła w kolejnych bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych w MDK Muranów z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców*. Tym razem dzieci poznały życie i twórczość Rembrandta.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2018-02-26 18:45:13
Klasa 2a, w ramach realizacji programu edukacji finansowej, odwiedziła w styczniu muzeum Centrum Pieniądza NBP.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a - spotkanie z kostiumografem
publikacja: 2018-02-26 18:40:29
Dzieci z klasy 2a spotkały się z p. Agnieszką Baranowską, mamą Maksa, która jest kostiumografem. Poznały arkana zawodu niezbędnego podczas produkcji filmów i spektakli teatralnych. Przy okazji świetnie bawiły się przebierając w różne kostiumy i przebrania.


zobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs kolęd
publikacja: 2018-02-23 17:37:41
Dnia 10 I 2018 r. w SP nr 32
im. Małego Powstańca w Warszawie
odbył się
II Dzielnicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
.
Chór Jedynki
pod kierownictwem p. Henryki Pluteckiej
zajął pierwsze miejsce
w kategorii chórów klas IV –VII.
Wyróżniony został także zespół muzyczny koła misyjnego pod opieką s. Milenii Wilkzobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU na wystawie LEGO
publikacja: 2018-02-09 22:00:18
Klub Kulturalnego Dzieciaka dla klas drugich rozpoczął nowy sezon wycieczkowy. Na początek odwiedziliśmy Stadion Narodowy zwiedzając Międzynarodową Wystawę Klocków LEGO *Inwazja gigantów*. Po obejrzeniu niesamowitych eksponatów wykonanych z klocków spędziliśmy wspaniałe chwile na placu zabaw.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-02-03 19:20:49
Kolejne zajęcia projektu edukacji finansowej w klasie 2b dotyczyły zawodów. Dzieci opowiadały o pracy swoich rodziców, dyskutowały na temat zawodów niebezpiecznych, związanych z pomaganiem ludziom lub wymagających zdolności manualnych i talentów artystycznych. Uczestniczyły też w debacie, który zawód jest najważniejszy. Zapoznały się z zawodami ginącymi i odwiedziły wirtualnie *Szlak ginących zawodów* w Kudowie Zdroju.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - projekt edukacyjny *Bieguny*
publikacja: 2018-02-03 19:15:52
Dzieci z klasy 2b, po przeczytaniu lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów *Zaczarowana zagroda*, rozpoczęły realizację projektu *Bieguny*. Poznały warunki życia na Antarktydzie, roślinność i zwierzęta, szczególnie zaprzyjaźniając się z pingwinami Adeli. Rozwiązywały quizy, oglądały filmy popularno-naukowe, a potem wykonały w grupach makiety Antarktydy ze stacją badawczą i zagrodami dla pingwinków.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d - prezenty na Dzień Babci i Dziadka
publikacja: 2018-02-01 21:06:43
Uczniowie klasy IIId własnoręcznie przygotowali prezenty dla Babć i Dziadków. Zszywali elementy filcowe, tworząc ramki na zdjęcia i wysypywali piaskowe obrazki. Tworzyli również ozdobne słoiki z kolorową solą i ozdobne świece, wykonywane techniką decoupage. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przygotowywania prac przez dzieci oraz efektów pracy w galerii *prac uczniów*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukcesy humanistów
publikacja: 2018-02-01 20:14:12
W ogólnopolskim konkursie Alfik humanistyczny 2017
mamy się czym pochwalić!
Oprócz naszej największej chluby
Pauliny Wodzińskiej
sukcesy osiągnęli też inni uczniowie z klas II-VI.
Więcej szczegółów w zakładce sukcesyzobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs kolęd
publikacja: 2018-02-01 20:14:50
Podsumowując piękny, choć miniony już niestety okres Świąt Bożego Narodzenia, wzięliśmy udział w Konkursie Kolęd. Naszą szkołę reprezentował zespół Koła Misyjnego pod opieką siostry Milenii Wilk oraz chór szkolny prowadzony przez panią Henrykę Plutecką. Zobacz fotoreportaż z występów!


zobacz galerię zdjęć »»»»
zebranie informacyjne
publikacja: 2018-01-30 21:06:08
Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci
do przyszłorocznych klas pierwszych
na zebranie informacyjne i dzień otwarty szkoły
w dniu 21 lutego o godz. 17.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - projekt *Technologie z klasą*
publikacja: 2018-01-30 19:14:58
Klasa 2b nadal realizuje projekt *Technologie z klasą*. W drugim półroczu, pod opieką pani Moniki Lenartowicz, dzieci będą doskonaliły umiejętności programowania w programie Scratch.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ZIMA W MIEŚCIE 2018 - piątek 19 stycznia
publikacja: 2018-01-22 13:14:15
Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy równie atrakcyjnie jak dotychczas:) Kolejna grupa obejrzała uroczy film *Paddington 2* śmiejąc się do łez, ale i wzruszając podczas przygód misia w niebieskim płaszczyku i czerwonym kapeluszu. Odbyła się też wycieczka do Pijalni Czekolady fabryki E.Wedel, gdzie dzieci piły pyszną czekoladę, ale też używały jej do dekorowania. Po obiedzie można było wziąć udział w warsztatach metaloplastyki wykonując na Dzień Babci i Dziadka drzewka szczęścia.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ZIMA W MIEŚCIE 2018 - czwartek 18 stycznia
publikacja: 2018-01-22 12:49:10
Czwartek upłynął również z wieloma atrakcjami. Najstarsi podopieczni odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, młodsi bawili się Blue City w sali zabaw Inca Play, kolejna grupa dzieci obejrzała w kinie Kinoteka film *Paddington 2*. Sportowcy byli na basenie, a potem ćwiczyli i grali w sali gimnastycznej. Część dzieci odwiedziła też *Stację Muzeum* poznając historię kolejnictwa. Po obiedzie spotkaliśmy się z Panem Policjantem oraz przedstawicielami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Delegatury Śródmieście, aby dowiedzieć się jak bezpiecznie bawić się zimą. Szczególnie zwróciliśmy uwagę na zabawy na lodzie oraz pomoc osobom, pod którymi lód się załamał. Dzieci uczestniczyły też we wspaniałych warsztatach muzycznych z bębniarzem poznając historię i budowę różnych bębnów. Potem odbył się koncert! Najmłodsi z oddziału przedszkolnego wykonali magnesy techniką decoupage.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ZIMA W MIEŚCIE 2018 - środa 17 stycznia
publikacja: 2018-01-18 21:23:18
Trzeci dzień akcji także był pełen wrażeń. Duża grupa dzieci obejrzała w kinie uroczy film o byczku Fernando, a potem wykonała do niego piękne ilustracje. Kolejni miłośnicy słodyczy odwiedzili *Cukier - lukier*, a pozostali pływali na basenie lub uczestniczyli w warsztatach plastycznych robiąc witraże. Starsi podopieczni mieli okazję pochwalić się swoją kreatywnością tworząc ciekawe prace poprzez rozwinięcie rozpoczętego wzoru graficznego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ZIMA W MIEŚCIE 2018 - wtorek 16 stycznia
publikacja: 2018-01-18 21:07:39
We wtorek czekały na nas kolejne atrakcje. Młodsze dzieci bawiły się w sali zabaw Inca Play w Blue City, starsze pływały na basenie lub oglądały w kinie najnowszy przebój filmowy *Paddington 2*. W szkole odbyły się warsztaty plastyczno-kosmetyczne *Glicerynowe mydełka* oraz teatralne *Pani Bajanka*. Nie zabrakło też sportu w sali gimnastycznej i na boisku.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ZIMA W MIEŚCIE 2018 - poniedziałek 15 stycznia
publikacja: 2018-01-17 15:43:32
W pierwszy dzień ferii odwiedziliśmy muzeum kolei *Stacja Muzeum* oraz Fabrykę Słodyczy *Cukier - lukier*. W szkole odbyły się warsztaty plastyczne *Mozaiki*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ZIMA W MIEŚCIE 2018
publikacja: 2018-01-18 21:24:22
W naszej szkole podczas ferii zimowych trwa akcja *ZIMA W MIEŚCIE 2018*. Codziennie organizowanych jest wiele atrakcji - wycieczki do kina, muzeów, do sali zabaw Inca Play, Fabryki Słodyczy *Cukier - lukier*, a także zajęcia sportowe na basenie i w sali gimnastycznej oraz warsztaty. Każdy znajdzie coś dla siebie!


zobacz galerię zdjęć »»»»
bal karnawałowy dla klas młodszych
publikacja: 2018-02-26 18:42:24
Dzieci z klas młodszych, od oddziału przedszkolnego do klasy trzeciej, bawiły się w piątek przed feriami na balu przebierańców. Jak zwykle zachwyciły pomysłowością i oryginalnością strojów. Dziewczyny udowodniły, że potrafią się świetnie bawić przy muzyce, pięknie prezentować w tańcu swoje przebrania, a chłopcy ... chyba czasami woleli być gdzie indziej:) Bal uświetnił występem nasz absolwent Grzegorz Prasalski-Gliwic. Dziękujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b gotowa do karnawałowego balu
publikacja: 2018-01-13 18:18:29
Dzieci z klasy 2b także w tym roku świetnie przygotowały się do balu karnawałowego prezentując bardzo pomysłowe, oryginalne stroje. Podczas sesji zdjęciowej wszystkim dopisywały humory!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - projekt *Technologie z klasą*
publikacja: 2018-01-13 17:59:18
Uczniowie klasy 2b, pod opieką p. Moniki Lenartowicz, realizują w tym roku szkolnym projekt *Technologie z klasą*. Pierwszy etap polegał na przeprowadzeniu zajęć pod tytułem *W jaki sposób internet może mi pomóc?* oraz *Jak bezpiecznie korzystać z internetu?*. Dzieci poznały sposoby efektywnego wyszukiwania informacji, ale dowiedziały się też jak robić to bezpiecznie. Sieć to wspaniałe źródło wiedzy i warto z niego korzystać, ale trzeba wiedzieć jak unikać pułapek i zagrożeń. Podczas zajęć powstały ciekawe prace plastyczne przedstawiające piękną Krainę Pocztówkową zmienioną przez nieodpowiedzialnych internautów w Krainę Gburowatą.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b programuje
publikacja: 2018-01-08 20:38:39
Dziś, podczas kolejnego, trzeciego już spotkania w MDK Muranów, dzieci z klasy 2b programowały w Scratchu grę *Berek*. Najlepsi programiści zdążyli też popracować nad grą zręcznościową z piłeczką odbijającą się od paletki. W przerwie zajęć był czas na zabawę w kąciku zabaw.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c - w MDK Łazienkowska
publikacja: 2018-01-05 20:09:30
Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach w MDK na Łazienkowskiej. Poznały tradycje związane z bożonarodzeniowym ozdabianiem domów oraz historie oświetlania choinek. Następnie wykonały zasilaną bateriami lampkę wyświetlającą sylwetkę choinki na ścianie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
*Merry Christmas* - przedstawienie w języku angielskim
publikacja: 2018-01-05 19:49:08
Dzieci z klas trzecich, uczęszczające na zajęcia koła języka angielskiego, przygotowały przedstawienie o Bożym Narodzeniu zatytułowane *Merry Christmas*. Oczywiście po angielsku:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - kartki świąteczne
publikacja: 2017-12-23 16:04:16
Po dekorowaniu pierniczków nadszedł czas na wykonanie pięknych przestrzennych kartek świątecznych, w których pojawią się serdeczne życzenia dla Bliskich.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - dekorowanie pierniczków
publikacja: 2017-12-23 16:00:07
W ostatnim dniu przed feriami nadszedł czas na dekorowanie pierniczków upieczonych wcześniej przez Sarę i Jej Mamę. Pierniczki wyszły pięknie i smakowicie. Wszystkie dzieci wyeksponowały swoje dzieła do zdjęć, Michał swoje zjadł, co również zostało udokumentowane:) Szanując pracę naszej Pani Małgosi, którą bardzo pozdrawiamy, posprzątaliśmy po pracy:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - wigilijne spotkanie
publikacja: 2017-12-23 15:45:31
W czwartek przed świętami w klasie 2b odbyła się uroczysta i bardzo miła Wigilia klasowa. Uświetniła ją liczna obecność Rodziców i wspaniałe potrawy przygotowane przez Mamy. Odśpiewaliśmy piękną *Pastorałkę od serca do ucha* ćwiczoną od wielu dni i przygotowaliśmy tradycyjny wigilijny stół. Odwiedzili nas też starsi koledzy i koleżanki z klasy 5b, a Antek zagrał kolędę na gitarze.


zobacz galerię zdjęć »»»»
jasełka 2017
publikacja: 2017-12-22 21:29:11
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbywają się w Jedynce jasełka. Przygotowała je Siostra Milenia z Kołem Misyjnym oraz dziećmi z klas drugich. Na widowni zasiedli zaproszeni goście - uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaprzyjaźnione przedszkolaki. To było piękne widowisko pod hasłem *Idźcie na cały świat*. Dzięki niemu już poczuliśmy magię Świąt.


zobacz galerię zdjęć »»»»
szkolenie rady pedagogicznej
publikacja: 2017-12-22 20:21:17
Mimo niesprzyjającej grudniowej pogody ostatnie szkolenie z pierwszej pomocy i zagrożenia pożarowego zakończyło się na szkolnym boisku ćwiczeniami praktycznymi.


zobacz galerię zdjęć »»»»
poczta świąteczna - akcja samorządu klas I-III
publikacja: 2018-02-01 20:56:07
Samorząd klas młodszych zorganizował akcję *Świąteczna poczta*, dzięki której każdy uczeń klas młodszych dostał piękną kartkę z życzeniami świątecznymi. W rolę Mikołaja-listonosza wcielił się sam przewodniczący samorządu Amos.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Dzień Zdrowego Śniadania w Jedynce
publikacja: 2017-12-22 20:09:12
Przewodniczący klas I-III Amos Kuzia-Gonzalez w ramach akcji Dzień Zdrowego Śniadania w Jedynce prowadził lekcje na temat zasad zdrowego żywienia. Po prezentacji uczniowie klas II otrzymali również książeczki edukacyjne o zdrowym żywieniu. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
podziękowania
publikacja: 2017-12-22 20:05:59
Samorząd klas I-III serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji „Dobro rodzi Dobro” na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d wykorzystuje materiały ekologiczne
publikacja: 2017-12-22 19:55:32
Dzieci z klasy IIID własnoręcznie wykonały przyborniki z surowców wtórnych. O tym co można wyczarować z pudełek po zapałkach lub chusteczkach lub rolki po papierze toaletowym dowiecie się z fotoreportażu lub od samych wykonawców.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d - w Muzeum Powstania Warszawskiego
publikacja: 2017-12-22 19:53:09
Uczniowie klasy III D odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i wzięli udział w lekcji na temat powstańców warszawskich. Dowiedzieli się kim są powstańcy, jakie były losy ludzi podczas wojny i powstania. Obejrzeli również fragmenty wystawy muzeum i wysłuchali ciekawej lekcji historii, związanej z tym tematem.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d - mikołajkowa zabawa w OSiR
publikacja: 2017-12-22 19:45:18
Uczniowie klasy III D wzięli udział w mikołajkowej zabawie, organizowanej przez Wydział Zdrowia. Czekało tam na nich wiele atrakcji!


zobacz galerię zdjęć »»»»
laureat konkursu plastycznego
publikacja: 2017-12-22 19:31:33
W ramach ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW
organizowanego przez MDK MURANÓW,
tym razem pod hasłem
*ARTYŚCI I SZTUKA ZAKLĘCI W OBRAZACH*,
sukces odniósł nasz uczeń
GUSTAW SZYMANIAK z klasy 3D
zdobywając WYRÓŻNIENIEzobacz galerię zdjęć »»»»
2a je zdrowe śniadania
publikacja: 2017-12-14 17:55:55
Po obejrzeniu bardzo ciekawej i pouczającej prezentacji o zdrowym odżywianiu, przygotowanej przez starszego kolegę z klasy 3d Amosa Kuzię-Gonzaleza, dzieci z klasy2a zastosowały się do wskazówek przynosząc zdrowe i pożywne drugie śniadania.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a dekoruje pierniki
publikacja: 2017-12-14 17:45:04
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie, to też tradycyjnie czas pieczenia i dekorowania pierniczków. Klasa 2a podeszła do zadania w pełni profesjonalnie:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-12-14 19:22:48
Kolejne zajęcia w klasie 2b w ramach projektu edukacji finansowej *Myślę, decyduję, działam* odbyły się w sklepie Piotr i Paweł na Koszykach. Dzieci, dysponując jednakowym budżetem w wysokości 5 złotych, dokonały indywidualnych zakupów według własnego pomysłu. Emocji było mnóstwo, niemiłych refleksji co do cen również... No i udało się nam kilkakrotnie zablokować samoobsługowe kasy, kiedy przekraczaliśmy budżet:)
Po zakupach, chwila relaksu w centrum handlowym;)


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - spotkanie z podróżnikiem
publikacja: 2017-12-13 19:21:52
W klasie 3b pojawił się długo wyczekiwany gość. Pan Piotr, który podczas tegorocznych wakacji podróżował rowerem po Pamirze, przybliżył nam życie mieszkańców Kirgistanu. Poznaliśmy też szczegóły przygotowań do ekstremalnej podróży, obejrzeliśmy rower, na którym pan Piotr przejechał tak wiele kilometrów. Podziwialiśmy malownicze krajobrazy górskie. Dowiedzieliśmy się, że najsmaczniejsze morele rosną właśnie w Kirgistanie ;)


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - warsztaty w Instytucie Audiowizualnym
publikacja: 2017-12-13 18:37:26
Jak przekazać dużo w krótkiej formie? Tego dowiedzieli się uczniowie i uczennice klasy 3b podczas warsztatów w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Dzieci rozpoznawały emocje przedstawione w postaci emotikonów, wysyłały i odczytywały wiadomości, w których oprócz tekstu znalazły się symbole. Najwięcej frajdy sprawiło wszystkim projektowanie własnego znaku graficznego.
zobacz galerię zdjęć »»»»
Ekstremalny Mikołaj 2017
publikacja: 2017-12-13 17:12:39
Niecodzienny widok czekał mieszkańców stolicy, którzy pojawili się w środę w okolicy Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Z dachu budynku zjechał na linie św. Mikołaj, wraz z dwójką elfów. Potem wręczyli prezenty małym pacjentom. To kolejna odsłona charytatywnego happeningu *Ekstremalny Mikołaj*. Kolejny raz w akcji brali udział nasi uczniowie. Zobacz film z Ekstremalnym Mikołajem na górze naszej strony!


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b wspiera Ekstremalnego Mikołaja
publikacja: 2017-12-13 18:32:29
Klasa 3b jak co roku wsparła Ekipę Ekstremalnego Świętego Mikołaja. Dzieci przygotowały piękne, kolorowe plakaty, które w mikołajki ozdobiły ściany Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Mamy nadzieję, że prace wywołały uśmiech na twarzach dzieci, które ten szczególny dzień spędzają poza domem. Warto pomagać!
Sami trzecioklasiści też oczywiście otrzymali mikołajkowe prezenty:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
andrzejki dla klas młodszych
publikacja: 2017-12-07 19:08:46
Tradycyjnie w andrzejki każdy może sobie powróżyć, poznać przyszłość, dobrze się bawić...


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b świętuje mikołajki
publikacja: 2017-12-07 19:13:32
Dziś pod choinką czekały na dzieci z 2b wspaniałe mikołajkowe prezenty oraz list od Mikołaja. Długo wyczekiwany Święty, mimo że widzi nasze psikusy i drobne potknięcia, docenił jednak też starania i przyniósł nam słodycze oraz świetne klocki. Czekoladowe mikołajki i elfy rozegrały mecz piłki nożnej, a z klocków powstały natychmiast niesamowite pojazdy i stworki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
uroczyste zapalenie lampek na szkolnej choince - mikołajki w Jedynce
publikacja: 2017-12-07 19:02:59
6 grudnia, dzień mikołajek, to tradycyjnie w naszej szkole okazja do uroczystego zapalenia lampek na choince. To znak, że święta tuż, tuż... Podczas uroczystości zostały też wręczone nagrody i dyplomy za rozstrzygnięte ostatnio konkursy plastyczne. Laureatom gratulujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b programuje
publikacja: 2017-12-04 20:06:14
Podczas kolejnych zajęć z cyklu *ABC programowania* w MDK Muranów dzieci z klasy 2b przygotowały fantastyczne animowane akwaria. Język programowania w Scratch nie ma już prawie dla nas tajemnic:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-12-04 19:52:19
Zabawa w sklep, z zastosowaniem promocji i haseł reklamowych, wydawaniem reszty za zakupy cieszyła się takim powodzeniem, że była kilkakrotnie powtarzana. Każdy chciał być kasjerem:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
andrzejki w 2b
publikacja: 2017-11-30 19:32:45
Dziś tradycyjne andrzejki:) Złożyliśmy życzenia naszemu klasowemu Andrzejkowi i uczciliśmy imieniny wróżbami. Było dużo dobrej zabawy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b na warsztatach *Pole niewidzenia*
publikacja: 2017-11-30 19:29:21
Dziś 2b uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach *Pola niewidzenia czyli wizualnie o niewodzeniu*. Zajęcia odbyły się w pięknym, nowoczesnym po odnowieniu budynku Domu Kultury KADR na Mokotowie. Dzieci zwiedziły wystawę multimedialną i dowiedziały się wiele o tym, jak świat *widzą* osoby niewidome. Podczas ciekawych zadań starały się rozpoznawać przedmioty różnymi zmysłami, sprawdzały jak niewidzący odbierają bodźce wzrokowe, nauczyły się też jak pomagać osobie niewidomej. Na koniec wzięły udział w zajęciach plastycznych tworząc prawdziwą grafikę z przygotowanej wcześniej trójwymiarowej matrycy. To bardzo cenne doświadczenie! Wizytę zakończyła słodka niespodzianka - ciasto czekoladowe - prezent od Mamy Leona. Bardzo dziękujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c w Sejmie RP
publikacja: 2017-11-30 19:37:30
Klasa 3c odwiedziła Sejm RP zwiedzając jego wnętrza i poznając tajniki pracy posłanek i posłów. To niezwykłe doświadczenie zobaczyć na żywo to, co ogląda się w telewizji. Może których z naszych uczniów sam zasiądzie kiedyś w poselskich ławach?


zobacz galerię zdjęć »»»»
wizyta przedszkolaków
publikacja: 2017-11-28 17:26:39
W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas Przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek. Dzieci, pod opieką starszych kolegów i koleżanek, zwiedziły szkołę, bawiły się przy muzyce, wykonały kolorowe prace plastyczne. Bardzo podobało się im siedzenie w ławkach i pisanie na tablicy:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
wybory na Przewodniczącego i Przewodniczącą Samorządu Klas Młodszych
publikacja: 2017-11-25 16:05:35
Przez ostatnie tygodnie w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego prowadzili kampanie wyborcze, zakończone oficjalnymi wyborami. Każdy uczeń klas I-III mógł oddać swój głos na wybranego kandydata i kandydatkę! W podjęciu decyzji pomagały pomysłowe plakaty wyborcze. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a i 3d na wyprawie szlakiem Fryderyka Chopina
publikacja: 2017-11-25 15:45:12
W listopadzie uczniowie klasy 3a i 3d wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli i Strzyżewa. Zwiedzili park i domostwo, w którym spędził dzieciństwo Fryderyk Chopin. Odwiedzili również Dworek Strzyżew, gdzie mieli okazję obejrzeć przedstawienie o losach młodego kompozytora. Ostatnim punktem programu było przygotowanie poczęstunku i samodzielne wypiekanie rogalików. W oczekiwaniu na wypieki uczniowie spędzili wspólnie czas, grając w piłkę.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d *Z głową w chmurach* w MDK Łazienkowska
publikacja: 2017-11-25 15:35:52
To już drugie spotkanie 3d w pracowni HAMAK, realizującej projekt edukacji architektonicznej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie są najwyższe drapacze chmur w Warszawie, Polsce i na świecie. Tworzyli własne konstrukcje szkieletowe i budowali zaprojektowane przez siebie budowle.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d - projekt o Europie i Unii Europejskiej
publikacja: 2017-11-25 15:26:37
Klasa 3d zrealizowała projekt Europa. Każda z grup występowała w roli ekspertów, przedstawiając interesujące wiadomości i ciekawostki dotyczące krajobrazu, architektury, fauny i flory Europy. Uczniowie dowiedzieli się również czym jest Unia Europejska, jaki jest jej hymn i flaga, waluta oraz urocza maskotka Syriusz. Jedna z grup zebrała również wszystkie informacje i przygotowała euro-quiz. Zapraszamy do fotogalerii.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b koduje
publikacja: 2017-11-24 20:52:57
Dzieci z klasy 2b, przygotowując się do nauki programowania, bawiła się w kodowanie. Odczytywały zakodowane obrazki i kodowały swoje własne projekty dla kolegów i koleżanek. To świetne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, spostrzegawczość, pamięć i logiczne myślenie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-11-24 20:48:01
Kolejne zajęcia edukacji finansowej dotyczyły sklepów - rozmawialiśmy o zakupach, promocjach, reklamie, a także bawiliśmy się w sklep. Były towary, ceny, kasa i pieniądze. Na szczęście nie było kolejek:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
pluszowe misie w Jedynce
publikacja: 2017-11-24 20:34:34
Tradycyjnie już obchodzimy w Jedynce Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to przypada 25 listopada, więc dzisiaj do szkoły zawitało mnóstwo pluszaków.


zobacz galerię zdjęć »»»»
spotkanie z misjonarką
publikacja: 2017-11-21 16:57:52
W naszej Szkole gościliśmy p. Karolinę Mankiewicz - świecką misjonarkę, która w ubiegłym roku była na Filipinach w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia. Dzięki wsparciu darczyńców, Księża Sercanie odbudowali domy dla wielu rodzin po tajfunie Sendong, który przeszedł w 2011 roku. Zostały wybudowane tam również przedszkole, szkoła i świetlica, prowadzone obecnie przez Sercanów i wolontariuszy z całego świata, w tym z Polski. Pani Karolina opowiadała o swojej pracy w Sercańskim Domu dla Dziewcząt – Kasanag tzn. w jęz. visaya – promień słońca, który przebija się przez mroki nocy. Dziewczęta, mają tam możliwość powrotu do normalnego życia, po tym jak były źle traktowane we własnych rodzinach. Dzieci dowiedziały się także jak można „pomagać bez pieniędzy” i wspierać pracę Sercańskich misjonarzy.


zobacz galerię zdjęć »»»»
urodziny Myszki Miki
publikacja: 2017-11-24 19:15:42
Dzieci z klas młodszych, w przeddzień 89 urodzin Myszki Miki, która pojawiła się na ekranach 18 listopada 1928, uczciły tę rocznicę dobrą zabawą. Większość upodobniła się do ulubionej postaci zakładając uszy:) Oglądaliśmy też starsze i nowsze kreskówki z Mickey Mouse.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-11-17 20:44:36
Dzieci z klasy 2b uczestniczyły dziś w kolejnych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców*. To spotkanie poświęcone było twórczości i życiu prywatnemu słynnego holenderskiego mistrza czyli Rembrandta Harmenszoona van Rijn. Podsumowaniem była praca plastyczna wzorowana na znanej grafice przedstawiającej niderlandzki krajobraz z wiatrakiem.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c buduje...
publikacja: 2017-11-17 20:15:09
Dzieci z klasy 3c świetnie bawią się i udowadniają swoją kreatywność budując z modnych i popularnych klocków LEGO. Potrafią jednak stworzyć równie wspaniałe budowle - tym razem zamki - z prostych, codziennych materiałów recyklingowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces unihokeistek
publikacja: 2017-11-13 18:52:11
Pod koniec października w OSiR przy ul. Polnej odbyły się zawody międzyszkolne w unihokeju. Uczennice naszej szkoły walczyły zacięcie i udało się im zdobyć 3. miejsce w Dzielnicy Śródmieście. Gratulujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
publikacja: 2017-11-14 20:54:39
Dziś, w przeddzień jednego z najważniejszych świąt państwowych - Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się wspaniała uroczystość. W konkursie pieśni patriotycznych wzięli udział uczniowie klas od III do VII. Wszyscy włożyli w występ całe swoje serce, wykazując się talentem, patriotyzmem i poszanowaniem polskich tradycji. Całości widowiska dopełniły też stroje i dekoracje, przygotowane z wielka starannością. To było niezapomniane przeżycia!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-11-10 20:14:19
W ramach projektu edukacji finansowej dla najmłodszych *Myślę, decyduję, działam* dzieci z klasy 2b zajmowały się ostatnio budżetem domowym. Dyskutowały o tym, jak osiągnąć równowagę między dochodami i wydatkami, jak ograniczyć wydatki na zachcianki i na co warto oszczędzać. Wzbogaciły swoją wiedzę finansową i udoskonaliły umiejętności matematyczne.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU świętuje 11 Listopada
publikacja: 2017-11-10 19:47:14
Dzieci z klas drugich, w ramach zajęć KAKADU, planowały wybrać się na spacer śladami wielkich Polaków. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda:( Zajęcia związane z nadchodzącym Świętem Niepodległości odbyły się w szkole - zwiedziliśmy wirtualne Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wykonując wiele zadań utrwalających naszą wiedzę o latach niewoli i walce o wolność Polski. Śpiewaliśmy też wspólnie pieśni legionowe. Pomniki Marszałka Piłsudskiego, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego odwiedzimy przy bardziej sprzyjającej aurze.


zobacz galerię zdjęć »»»»
samorząd klas I-III
publikacja: 2017-10-26 20:24:20
Przedstawiamy naszych reprezentantów w Samorządzie Szkolnym. Więcej informacji o naszej działalności niebawem w zakładce. Opiekunem Samorządu Szkolnego Klas Młodszych jest pani Aleksandra Lożek.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d czyta lektury:)
publikacja: 2017-10-26 18:56:17
Po przeczytaniu jednej z najbardziej ulubionych lektur *Dzieci z Bullerbyn*, uczniowie z klasy 3d przygotowały plakat ilustrujący przygody bohaterów książki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w MDK Łazienkowska - Wymiary ludzkiej miary
publikacja: 2017-10-26 18:36:06
Klasa IIID rozpoczęła cykl warsztatów, realizowanych przez Pracownię HAMAK- pt. *Sztuka w krajobrazie miasta*, realizującego program edukacji architektoniczno- matematycznej dla uczniów młodszych. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami związanymi z architekturą, zrównoważonym budownictwem, re-designem i ekologią, także w kontekście dbałości o wartości środowiska naturalnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
w Jedynce pomaganie jest ważne!
publikacja: 2017-10-26 18:25:25
W naszej szkole, również w tym roku, kontynuujemy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Wspieramy w te sposób działania Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek, które pomaga osobom najbardziej potrzebującym. Z pozyskanych w ten sposób funduszy, zakupiony zostaje sprzęt rehabilitacyjny dla osób zgłaszających się do Stowarzyszenia z taką prośbą. Dziękujemy wszystkim: rodzicom, dziadkom, nauczycielom i uczniom, którzy bezinteresownie chcą w ten sposób pomagać.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-10-23 16:35:41
Dziś po raz kolejny uczniowie 2b odwiedzili MDK Muranów uczestnicząc w pierwszych zajęciach z cyklu *ABC programowania*. Dzieci poznały program Scratch i, mimo debiutu, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi zadaniami polegającymi na rysowaniu. Rosną przyszli mistrzowie programowania! W przerwie w zajęciach również doskonale się bawiły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
goście z Islandii
publikacja: 2017-10-23 16:05:54
Dziś gościliśmy delegację z islandzkiej szkoły w Reykjavíku - The Primary School w Nordlingaholt. Goście zwiedzili naszą szkołę - sale lekcyjne, świetlicę, salę do terapii SI, bibliotekę, towarzyszyli dzieciom podczas zajęć.


zobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs recytatorski poezji religijnej
publikacja: 2017-10-27 15:32:55
Październik jest szczególnym miesiącem dla każdego Polaka. W tych dniach, bowiem wspominaliśmy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża - pierwszego Polaka. Z tej okazji, uczniowie warszawskich i okolicznych szkół, mogą uczestniczyć w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej *Usłysz Panie, moje słowa*. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku: Julia Czerska (kl. 1a), Julia Kurowska (kl. 3c), Aleksandra Pruszyńska (kl.3d).


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - pracuje i bawi się
publikacja: 2017-10-20 18:46:46
Dziś dzieci z klasy 2b, po samodzielnym przeczytaniu wspaniałej lektury *Pięciopsiaczki*, stworzyły nowy rozdział książki. Opisały lub narysowały w postaci komiksu kolejne przygody uroczych piesków: Misia, Myszki, Klaksona, Pędzla i Ciapka. Po skończonej pracy świetnie się razem bawiły. To był miły dzień:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b w Muzeum Polin
publikacja: 2017-10-19 17:32:50
Obie klasy drugie odwiedziły dziś Muzeum Polin, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych *Tajemnica starej monety*. Pracując w zespołach miały do wykonania różne zadania związane z ekspozycją stałą muzeum, ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię pieniądza oraz znaczenia dobroczynności i jałmużny. Wykonały też puszkę na datki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Dzień Edukacji Narodowej
publikacja: 2017-10-18 18:27:54
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Klasy młodsze I-III przygotowały dla wszystkich pracowników - Nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz dla starszych kolegów i koleżanek wspaniały występ. Pełen wierszy i piosenek dla tych, którzy pracują w szkole każdego dnia. Miłym akcentem - dodatkowym prezentem, była informacja o sukcesie naszych sportowców z klas starszych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-18 18:15:07
Również dzieci z klasy 2a odwiedziły naszą bibliotekę szkolną, stając się pełnoprawnymi czytelnikami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-10-20 18:08:06
W ramach projektu edukacyjnego *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* w klasie 2b odbyły się zajęcia poświęcone podróżom zagranicznym oraz walutom różnych krajów świata. Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z licznych podróży, zachęcały do odwiedzania innych krajów i kontynentów, pokazywały kolekcje monet i banknotów różnych walut oraz projektowały własne monety. Nie obyło się też bez planowania wydatków i obliczeń pieniężnych w kilku walutach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
projekt edukacyjny w klasie 3c
publikacja: 2017-10-13 18:09:16
W ramach realizacji projektu *Las* dzieci z klasy 3c wykonały Lapbooki. Pilna praca w grupach, zdobywanie i zapisywanie informacji zaowocowały pięknymi pracami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-10-10 17:39:22
Klasa 2b ponownie odwiedziła Centrum Pieniądza NBP. W ramach realizowanego projektu *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych *Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?*. Poznaliśmy proces produkowania monet od projektu do wypuszczenia ich do obiegu, zwiedziliśmy skarbiec bankowy i gabinet numizmatyka,ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się jak wiele walut z całego świata ma na swych monetach sylwetki różnych zwierząt.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-09 18:05:55
Klasa 2b uczestniczyła dziś w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej. Dzięki Pani Agnieszce dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jakie są zasady wypożyczania książek i jak należy zachowywać się w bibliotece oraz czytelni. Obejrzały katalog alfabetyczny i rzeczowy, zbiór podręczny oraz dowiedziały się jak przechowywane są ich indywidualne karty wypożyczeń. Stały się więc pełnoprawnymi użytkownikami naszej szkolnej biblioteki i czytelni.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Szkoła z Misją
publikacja: 2017-10-06 16:55:39
Nasza Szkoła, od 3 lat współpracuje z Sekretariatem Misji Zagranicznych Księży Sercanów . Razem z dziećmi z Koła misyjnego i ich rodzicami, przyłączyliśmy się do realizowanego projektu Szkoła z Misją…Duchowo i materialnie, staramy się wspierać pracę misjonarzy – Księży Sercanów i wolontariuszy, pracujących na misjach. Szczególnie, kierujemy naszą pomoc do Czadu w Afryce, gdzie w ten sposób są budowane studnie. Jak w każdej Szkole…po wysiłku, jest nagroda. My też możemy cieszyć się otrzymanymi *prezentami*…


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Ogrodzie Botanicznym UW
publikacja: 2017-10-04 19:42:21
Kolejna wycieczka KAKADU odbyła się do Ogrodu Botanicznego UW w Łazienkach Królewskich. Poruszając się po ścieżkach edukacyjnych dzieci szukały polskich roślin chronionych, podziwiały też okazy flory z całego świata. O tej porze roku w Ogrodzie Botanicznym jest również pięknie i kolorowo. Duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci hotele dla owadów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ślubowanie pierwszaków
publikacja: 2017-10-18 18:58:51
W piątek 29 września odbyła się wyjątkowa uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia naszych najmłodszych, pierwszoklasistów. Do szkoły przybyli z tej okazji znakomici goście: Pan Krzysztof Czubaszek - Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Pani Agata Kazimierczuk - Inspektor Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście oraz Pan Waldemar Przeździęk - Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, współorganizatora kampanii społecznej *Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów*. Nasi pierwszoklasiści otrzymali prezenty - pakiety odblasków. Uroczystość uświetniły występy uczniów klas pierwszych i drugich oraz pokaz prezentacji o ponad 100-letniej historii naszej szkoły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
koło misyjne już działa
publikacja: 2017-10-03 08:22:35
Trwamy w roku duszpasterskim Idźcie i głoście. Uczniowie z naszej szkoły zaangażowani w Kole Misyjnym, uczestniczyli 1 października w misyjnym spotkaniu jakie odbyło się u Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Dzieci, ubrane w stroje misyjne, wraz ze swoimi rodzicami, nieśli dary w procesji. Wysłuchali także świadectwa Siostry zakonnej, która 20 lat swojego życia poświęciła pracy w Republice Środkowej Afryki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w Stacji Filtrów i Wodociągów Warszawskich
publikacja: 2017-09-29 18:20:16
Uczniowie klasy III D zwiedzili historyczne obiekty Stacji Uzdatniania Wody *Filtry*- muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień i najstarszy filtr powolny z 1886 roku.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a pożegnała wakacje
publikacja: 2017-09-29 18:16:47
Uczniowie z klasy 3a ostatecznie rozstali się z wakacjami. W pierwszych tygodniach września dzieci chętnie opowiadały o tym jak spędzały czas wolny od nauki i prezentowały pamiątki z wakacji. Wykonały także piękne prace nawiązujące do okresu wakacyjnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
*Sprzątanie świata*
publikacja: 2017-09-27 11:50:41
Jak co roku nasi uczniowie z klas starszych wzięli udział w międzynarodowej akcji proekologicznej *Sprzątanie świata*. Zadbali o czystość położonych w pobliżu szkoły Pól Mokotowskich.


zobacz galerię zdjęć »»»»
powitanie jesieni
publikacja: 2017-09-22 21:42:46
W ostatnim dniu lata już byliśmy gotowi na przyjęcie jesieni. Klasa 2a przygotowała jesienną inscenizację,a wszystkie dzieci z klas młodszych wykonały piękne kolorowe prace plastyczne, którymi obdarowały rodziców i zaprzyjaźnione przedszkolaki. Jesień też może być piękna - uśmiechnięta i kolorowa.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Blue City - LEGO Festival
publikacja: 2017-09-18 17:31:04
Dziś klasy drugie otworzyły sezon wycieczkowy KAKADU. Odwiedziliśmy centrum handlowe Blue City, gdzie trwa wspaniała wystawa LEGO Festiwal połączona z animacjami i placem zabaw pełnym klocków LEGO.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-09-15 13:51:47
W ramach realizacji programu edukacji ekonomicznej *Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych* dzieci z klasy 2b odwiedziły dziś Centrum Pieniądza NBP. To bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum poświęcone historii pieniędzy. Warsztaty *Pieniądzem może być wszystko?* przypomniały nam czym były płacidła, jakich przedmiotów używano w różnych rejonach świata i dlaczego? Obejrzeliśmy też pierwsze monety i doskonale bawiliśmy się podczas gier multimedialnych o wymianie barterowej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-09-11 16:21:22
Klasa 2b,jako pierwsza rozpoczęła sezon wycieczek. W MDK Muranów uczestniczyła w pierwszych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców* poświęconych twórczości Leonardo da Vinci. Prace inspirowane słynnym portretem *Dama z gronostajem* można obejrzeć w zakładce *prace uczniów*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
witamy nowy rok szkolny
publikacja: 2017-09-08 23:22:31
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uśmiechnięci, opaleni po wakacjach i gotowi do nowych wyzwań i przygód.


zobacz galerię zdjęć »»»»