Galeria zdjęć - rok szkolny 2017/2018
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-10-23 16:35:41
Dziś po raz kolejny uczniowie 2b odwiedzili MDK Muranów uczestnicząc w pierwszych zajęciach z cyklu *ABC programowania*. Dzieci poznały program Scratch i, mimo debiutu, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi zadaniami polegającymi na rysowaniu. Rosną przyszli mistrzowie programowania! W przerwie w zajęciach również doskonale się bawiły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
goście z Islandii
publikacja: 2017-10-23 16:05:54
Dziś gościliśmy delegację z islandzkiej szkoły w Reykjavíku - The Primary School w Nordlingaholt. Goście zwiedzili naszą szkołę - sale lekcyjne, świetlicę, salę do terapii SI, bibliotekę, towarzyszyli dzieciom podczas zajęć.


zobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs recytatorski poezji religijnej
publikacja: 2017-10-23 15:53:39
Październik jest szczególnym miesiącem dla każdego Polaka. W tych dniach, bowiem wspominaliśmy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża - pierwszego Polaka. Z tej okazji, uczniowie warszawskich i okolicznych szkół, mogą uczestniczyć w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej *Usłysz Panie, moje słowa*. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku: Julia Drężek (kl. 1a), Julia Kurowska (kl. 3c), Aleksandra Pruszyńska (kl.3d).


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - pracuje i bawi się
publikacja: 2017-10-20 18:46:46
Dziś dzieci z klasy 2b, po samodzielnym przeczytaniu wspaniałej lektury *Pięciopsiaczki*, stworzyły nowy rozdział książki. Opisały lub narysowały w postaci komiksu kolejne przygody uroczych piesków: Misia, Myszki, Klaksona, Pędzla i Ciapka. Po skończonej pracy świetnie się razem bawiły. To był miły dzień:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b w Muzeum Polin
publikacja: 2017-10-19 17:32:50
Obie klasy drugie odwiedziły dziś Muzeum Polin, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych *Tajemnica starej monety*. Pracując w zespołach miały do wykonania różne zadania związane z ekspozycją stałą muzeum, ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię pieniądza oraz znaczenia dobroczynności i jałmużny. Wykonały też puszkę na datki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Dzień Edukacji Narodowej
publikacja: 2017-10-18 18:27:54
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Klasy młodsze I-III przygotowały dla wszystkich pracowników - Nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz dla starszych kolegów i koleżanek wspaniały występ. Pełen wierszy i piosenek dla tych, którzy pracują w szkole każdego dnia. Miłym akcentem - dodatkowym prezentem, była informacja o sukcesie naszych sportowców z klas starszych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-18 18:15:07
Również dzieci z klasy 2a odwiedziły naszą bibliotekę szkolną, stając się pełnoprawnymi czytelnikami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-10-20 18:08:06
W ramach projektu edukacyjnego *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* w klasie 2b odbyły się zajęcia poświęcone podróżom zagranicznym oraz walutom różnych krajów świata. Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z licznych podróży, zachęcały do odwiedzania innych krajów i kontynentów, pokazywały kolekcje monet i banknotów różnych walut oraz projektowały własne monety. Nie obyło się też bez planowania wydatków i obliczeń pieniężnych w kilku walutach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
projekt edukacyjny w klasie 3c
publikacja: 2017-10-13 18:09:16
W ramach realizacji projektu *Las* dzieci z klasy 3c wykonały Lapbooki. Pilna praca w grupach, zdobywanie i zapisywanie informacji zaowocowały pięknymi pracami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-10-10 17:39:22
Klasa 2b ponownie odwiedziła Centrum Pieniądza NBP. W ramach realizowanego projektu *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych *Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?*. Poznaliśmy proces produkowania monet od projektu do wypuszczenia ich do obiegu, zwiedziliśmy skarbiec bankowy i gabinet numizmatyka,ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się jak wiele walut z całego świata ma na swych monetach sylwetki różnych zwierząt.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-09 18:05:55
Klasa 2b uczestniczyła dziś w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej. Dzięki Pani Agnieszce dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jakie są zasady wypożyczania książek i jak należy zachowywać się w bibliotece oraz czytelni. Obejrzały katalog alfabetyczny i rzeczowy, zbiór podręczny oraz dowiedziały się jak przechowywane są ich indywidualne karty wypożyczeń. Stały się więc pełnoprawnymi użytkownikami naszej szkolnej biblioteki i czytelni.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Szkoła z Misją
publikacja: 2017-10-06 16:55:39
Nasza Szkoła, od 3 lat współpracuje z Sekretariatem Misji Zagranicznych Księży Sercanów . Razem z dziećmi z Koła misyjnego i ich rodzicami, przyłączyliśmy się do realizowanego projektu Szkoła z Misją…Duchowo i materialnie, staramy się wspierać pracę misjonarzy – Księży Sercanów i wolontariuszy, pracujących na misjach. Szczególnie, kierujemy naszą pomoc do Czadu w Afryce, gdzie w ten sposób są budowane studnie. Jak w każdej Szkole…po wysiłku, jest nagroda. My też możemy cieszyć się otrzymanymi *prezentami*…


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Ogrodzie Botanicznym UW
publikacja: 2017-10-04 19:42:21
Kolejna wycieczka KAKADU odbyła się do Ogrodu Botanicznego UW w Łazienkach Królewskich. Poruszając się po ścieżkach edukacyjnych dzieci szukały polskich roślin chronionych, podziwiały też okazy flory z całego świata. O tej porze roku w Ogrodzie Botanicznym jest również pięknie i kolorowo. Duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci hotele dla owadów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ślubowanie pierwszaków
publikacja: 2017-10-18 18:58:51
W piątek 29 września odbyła się wyjątkowa uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia naszych najmłodszych, pierwszoklasistów. Do szkoły przybyli z tej okazji znakomici goście: Pan Krzysztof Czubaszek - Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Pani Agata Kazimierczuk - Inspektor Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście oraz Pan Waldemar Przeździęk - Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, współorganizatora kampanii społecznej *Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów*. Nasi pierwszoklasiści otrzymali prezenty - pakiety odblasków. Uroczystość uświetniły występy uczniów klas pierwszych i drugich oraz pokaz prezentacji o ponad 100-letniej historii naszej szkoły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
koło misyjne już działa
publikacja: 2017-10-03 08:22:35
Trwamy w roku duszpasterskim Idźcie i głoście. Uczniowie z naszej szkoły zaangażowani w Kole Misyjnym, uczestniczyli 1 października w misyjnym spotkaniu jakie odbyło się u Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Dzieci, ubrane w stroje misyjne, wraz ze swoimi rodzicami, nieśli dary w procesji. Wysłuchali także świadectwa Siostry zakonnej, która 20 lat swojego życia poświęciła pracy w Republice Środkowej Afryki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w Stacji Filtrów i Wodociągów Warszawskich
publikacja: 2017-09-29 18:20:16
Uczniowie klasy III D zwiedzili historyczne obiekty Stacji Uzdatniania Wody *Filtry*- muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień i najstarszy filtr powolny z 1886 roku.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a pożegnała wakacje
publikacja: 2017-09-29 18:16:47
Uczniowie z klasy 3a ostatecznie rozstali się z wakacjami. W pierwszych tygodniach września dzieci chętnie opowiadały o tym jak spędzały czas wolny od nauki i prezentowały pamiątki z wakacji. Wykonały także piękne prace nawiązujące do okresu wakacyjnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
*Sprzątanie świata*
publikacja: 2017-09-27 11:50:41
Jak co roku nasi uczniowie z klas starszych wzięli udział w międzynarodowej akcji proekologicznej *Sprzątanie świata*. Zadbali o czystość położonych w pobliżu szkoły Pól Mokotowskich.


zobacz galerię zdjęć »»»»
powitanie jesieni
publikacja: 2017-09-22 21:42:46
W ostatnim dniu lata już byliśmy gotowi na przyjęcie jesieni. Klasa 2a przygotowała jesienną inscenizację,a wszystkie dzieci z klas młodszych wykonały piękne kolorowe prace plastyczne, którymi obdarowały rodziców i zaprzyjaźnione przedszkolaki. Jesień też może być piękna - uśmiechnięta i kolorowa.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Blue City - LEGO Festival
publikacja: 2017-09-18 17:31:04
Dziś klasy drugie otworzyły sezon wycieczkowy KAKADU. Odwiedziliśmy centrum handlowe Blue City, gdzie trwa wspaniała wystawa LEGO Festiwal połączona z animacjami i placem zabaw pełnym klocków LEGO.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-09-15 13:51:47
W ramach realizacji programu edukacji ekonomicznej *Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych* dzieci z klasy 2b odwiedziły dziś Centrum Pieniądza NBP. To bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum poświęcone historii pieniędzy. Warsztaty *Pieniądzem może być wszystko?* przypomniały nam czym były płacidła, jakich przedmiotów używano w różnych rejonach świata i dlaczego? Obejrzeliśmy też pierwsze monety i doskonale bawiliśmy się podczas gier multimedialnych o wymianie barterowej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-09-11 16:21:22
Klasa 2b,jako pierwsza rozpoczęła sezon wycieczek. W MDK Muranów uczestniczyła w pierwszych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców* poświęconych twórczości Leonardo da Vinci. Prace inspirowane słynnym portretem *Dama z gronostajem* można obejrzeć w zakładce *prace uczniów*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
witamy nowy rok szkolny
publikacja: 2017-09-08 23:22:31
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uśmiechnięci, opaleni po wakacjach i gotowi do nowych wyzwań i przygód.


zobacz galerię zdjęć »»»»