Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Programy

Stałe programy szkolne

 •  "Wiem, co jem"
  W naszej szkole już od kilku lat realizowany jest program zdrowego stylu życia, a także właściwego odżywiania pod hasłem "Wiem co jem".
  Wzorce właściwego odżywiania kształtowane są przez różne działania:
  * Uczniowie całej szkoły, w ramach akcji "Mleko", sięgają po kartonik mleka kilka razy w tygodniu.
  * Uczniowie klas młodszych regularnie jedzą specjalnie przygotowane porcje w ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole".
  * Na lekcjach biologii, chemii, godzinach wychowawczych dzielą się wiedzą na temat warzyw
  i owoców, poznają ich wartości odżywcze oraz znaczenie dla zdrowia i urody.
  * Stołówka szkolna wydaje posiłki zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, a także dostosowane do różnych rodzajów diety (bezglutenowa, bezmleczna, wegetariańska itp.) w zależności od potrzeb uczniów.
  * W szkole odbywają regularnie konkursy plastyczne i quizy związane ze zdrowym stylem życia
  i odżywiania.
  Koordynatorem akcji jest pani Ada Jasińska.

Dodatkowo w roku szkolnym 2021/2022 klasy młodsze uczestniczyły w cyklu trzech spotkań warsztatowych "Wiem, co jem" prowadzonych przez Biuro Edukacji.

 •  "Rośniemy zdrowo i radośnie"To całoroczna akcja dla klas I-V, promująca zdrowy i aktywny tryb życia w atrakcyjnej formie (konkursy plastyczne, świętowanie "Zdrowych dni" - np. Dnia Marchewki itp.
 • "Lepsza szkoła"
  Nasza szkoła od kilku lat realizuje projekt edukacyjny Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego "Lepsza szkoła" pozwalający rzetelnie i systematycznie diagnozować postępy uczniów
  od klas I do VIII za pomocą specjalistycznych testów i porównywać wyniki z innymi szkołami
  z całej Polski. Pozwala to znacząco podnieść jakość nauczania w naszej szkole.   
 • "Cała Polska czyta dzieciom"
  Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez specjalnie powołaną fundację "Cała Polska czyta dzieciom".
  Akcja trwa już od wielu lat, propagowana jest w mediach i realizowana przez wiele konkretnych, cyklicznych przedsięwzięć np.
  "Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom" (pierwszy tydzień czerwca),
  "Wiosenna Zbiórka Książek",
  "Czytanie zbliża"
  "Czytające szkoły", do którego to programu dołączyliśmy, sankcjonując niejako to, co i tak od dawna realizowaliśmy.
  Nikt nie ma wątpliwości, jak cenne i konieczne jest czytanie.
  Wiemy, że znakomita większość z Państwa czytała i czyta swoim dzieciom, my chcemy również regularnie robić to w szkole.
  Liczymy na Państwa poparcie, pomoc (może ktoś z Państwa zechciałby poczytać dla całej klasy np. fragment swojej ulubionej z dzieciństwa lektury) i kontynuację czytania w domu.
  Koordynatorem akcji jest pani Monika Lenartowicz.

Innowacje pedagogiczne

 • Od wielu lat nauczyciele naszej szkoły wdrażają innowacje pedagogiczne stosując w praktyce nowatorskie rozwiązania o charakterze programowym i metodycznym.
  Realizowane ostatnio innowacje to:
  * "„Liczę, szyfruję i koduję. Z matematyką i informatyką za pan brat” " (klasy 1a - 3a oraz 1b - 3b, autorki panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz) - realizacja w latach 2022 - 2025,
  * "Lapbook w klasie 1. - pory roku" (klasa 1b - autor pani Ada Jasińska ) - rok szkolny 2021/2022,
  * "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" (klasa 3b, realizacja pani Ada Jasińska) - rok szkolny 2020/2021
  * "Od małego do kreatywnego - liczę, szyfruję i koduję. Matematyka z zadaniach" (klasy 1a - 3a oraz 1b - 3b, autorki panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz) - realizacja w latach 2019 - 2022

Programy i projekty edukacyjne dla klas I-III

 • Stała współpraca z MDK Muranów i MDK Łazienkowska 

  Od lat współpracujemy z Młodzieżowymi Domami Kultury Muranów i Łazienkowska. Klasy młodsze uczestniczą w cyklach spotkań edukacyjnych pracowni tradycji i obyczajów oraz plastycznej. W roku szkolnym odbywamy 3-5 spotkań w każdym cyklu z instruktorami na terenie placówki lub w plenerze.

  Tegoroczne cykle to:
  * "Prostymi słowami o Wielkich Polakach" (klasy 3.),
  * "Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie" (klasy 2. i 3.),
  * "Historie niezwykłe rzeczy minionych" (klasy 2.),
  * "Dawno, dawno temu...czyli polskie miasta w legendzie" (klasy 1.),
  * "O bohaterach w kamień i spiż zaklętych" (klasy 1.),
  * "Zaczarowany papier - papieroplastyka" (klasy 1. i 3.),
  * "Linie, plamy i figury" (klasy 3.),
  * "Teatr przyrody" (klasy 2. i 3.)
 • "RUR - ratujemyi uczymy ratować"
  Od wielu lat jesteśmy uczestnikami ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "RUR Ratujemy i uczymy ratować".
  Co roku wszyscy uczniowie klas trzecich przechodzą kilkugodzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczą się zasad wezwania służb medycznych, sprawdzenia przytomności i oddechu, ułożenia w pozycji bezpiecznej, a także podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  Cykl zajęć zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym.
  Zajęcia prowadzone są przez instruktorki Monikę Lenartowicz i Mariolę Rynkowską - w  okresie pandemii zajęcia praktyczne odbywają się  w  ograniczonym zakresie.
 • "Scenariusze lekcji"
  W klasach młodszych od lat realizowany jest projekt "Scenariusze  lekcji", które zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program Fundacji Uniwersytet Dzieci uzyskał honorowy patronat Ministra. Przedsięwzięcie służy rozbudzaniu ciekawości uczniów i rozwijaniu ich kreatywności. Scenariusze Lekcji zachęcają nauczycieli do wykorzystywania zróżnicowanych metod pracy z uczniami, w tym metody badawczej i pracy projektowej, co umożliwia wzbogacenie szkolnej dydaktyki i przygotowanie zajęć, których forma będzie atrakcyjna z punktu widzenia młodego człowieka.
  Projekt "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?" realizują w klasach 1a i 1b panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz.
  W klasie 1a, pod opieką pani Beaty Dobiasz, dzieci uczestniczą w projekcie "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?". W klasie 1b realizowany jest projekt  "Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?", prowadzi go pani Ada Jasińska.
 • PAH - "Godziny Wychowawcze ze Światem"
  Klasy 3a i 3b realizowały pod opieką pań Marioli Rynkowskiej i Moniki Lenartowicz projekt edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej  "Godziny Wychowawcze ze Światem" pozwalający wspólnie poznawać globalne współzależności, wzmacniać postawy solidarności i otwartości oraz umiejętność krytycznego myślenia. W efekcie uczniowie poczują się bardziej odpowiedzialni za swoje codzienne wybory i zachowania, które mogą wpływać również na ludzi w innych częściach świata. W roku szkolnym2022/2023 w projekcie pracować będą klasy 1a i 1b oraz panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz.
 • "Lekcje z Sieciakami"
  Klasa 3b wraz z panią Moniką Lenartowicz realizowała w roku szkolnym 2021/2022 profilaktyczny projekt edukacyjny Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę  "Lekcje z Sieciakami", którego celem jest propagowanie bezpieczeństwa w Internecie oraz świadomego korzystania z technologii cyfrowych. Na stronie akcji można znaleźć cenne wskazówki o niebezpieczeństwach czyhających w sieci, bezpieczne gry internetowe, polecane książki i słuchowiska. Uczniowie korzystali z pakietów materiałów edukacyjnych dostarczonych do szkoły. Czekamy na kolejną edycję tego potrzebnego programu.
 • "Matematyczny świat z Natalką i Antkiem"
  Klasy 1a i 1b wraz z paniami Mariolą Rynkowską i Moniką Lenartowicz kontynuują realizuję projektu edukacyjnego Wydawnictwa MAC Edukacja  "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki", którego celem jest odkrycie jak bardzo matematyka przydaje się w codziennym życiu. W roku szkolnym 2021/2022 w programie uczestniczyły klasy 3a i 3b.
 • "WawaCraft"
  WawaCraft
  to program dla uczniów i nauczycieli warszawskich szkół i placówek oświatowych z wykorzystaniem edukacyjnej wersji gry Minecraft. Warszawa realizuje ten projekt we współpracy z Microsoft Polska, MindCloud oraz Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Uczestnicy projektu WawaCraftotrzymają zestaw map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii oraz nauk ekologicznych. Projekt realizowały w roku szkolnym 2021/2022 klasy 3a i 3b pod opieką pań Marioli Rynkowskiej i Moniki Lenartowicz. Wawacraft prezentuje możliwości zastosowania gry Minecraft: Education Edition do uatrakcyjnienia procesu uczenia się. Funkcja wieloosobowej gry umożliwia uczniom partnerską współpracę, na przykład przy tworzeniu i rozwiązywaniu problemów w przyjaznych środowiskach edukacyjnych.
 • „Warszawska Energia – od poznania do EKO-działania”, IX edycja
  Tegoroczna edycja programu promującego wśród dzieci postawy proekologiczne organizowana jest pod hasłem "Woda w mieście". Projekt realizuje klasa 3b pod opieką pani Moniki Lenartowicz. Dzieci realizować będą działania badawcze z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "35 eksperymentów z wodą". Będą też uczestniczyć w warsztatach robotyczno-przyrodniczych w Miasteczku Przyrody oraz wykonają makietę lub planszę edukacyjną na zakończenie projektu. Więcej informacji na temat programu.

Programy szkolne realizowane w latach ubiegłych

 • "Akademia Przyszłości"
  "Akademia  Przyszłości" to program wspierający dzieci! Od 2003 roku przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu.
  Każde dziecko biorące udział w programie spotyka się z osobistym tutorem, który pomaga mu osiągać sukcesy w różnych dziedzinach.
  W ramach "Akademii Przyszłości" odbywają się spotkania z interesującymi i inspirującymi ludźmi, dzieci odwiedzają ciekawe miejsca,rozwijają swoje zainteresowania i pasje.
  Koordynatorem akcji jest pani Magdalena Kalinowska.
 • "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych"
  Zakończyliśmy udział w projekcie "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, który go współfinansował.
  Celem projektu było wdrożenie programu edukacji finansowej (zgodnego z podstawą programową) autorstwa: Prof. dr hab. Małgorzaty Żytko (Uniwersytet Warszawski), dr Aliny Kalinowskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Ewy Kruk (SKEF), przeznaczonego dla wybranych w drodze rekrutacji klas z etapu wczesnoszkolnego.
  Projekt był realizowany w latach szkolnych 2017-2019 oraz w roku 2020 w oparciu o przygotowane materiały dydaktyczne: pakiet dla ucznia i poradnik dla nauczyciela.
  Zajęcia prowadziły panie Monika Lenartowicz i Mariola Rynkowska, a także panie Beata Włodarska i Adrianna Paszkiewicz-Gatkowska.
  Tematyka przedsiębiorczości i finansów realizowana kontynuowana była podczas zajęć dodatkowych w ramach projektu unijnego "Szkoła badaczy" w latach 2019 - 2021.

Programy i projekty edukacyjne dla klas IV-VIII