Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Programy

Stałe programy szkolne

 •  "Wiem, co jem"
  W naszej szkole już od kilku lat realizowany jest program zdrowego stylu życia, a także właściwego odżywiania pod hasłem "Wiem co jem".
  Wzorce właściwego odżywiania kształtowane są przez różne działania:
  * Uczniowie całej szkoły, w ramach akcji "Mleko", sięgają po kartonik mleka kilka razy w tygodniu.
  * Uczniowie klas młodszych regularnie jedzą specjalnie przygotowane porcje w ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole".
  * Na lekcjach biologii, chemii, godzinach wychowawczych dzielą się wiedzą na temat warzyw
  i owoców, poznają ich wartości odżywcze oraz znaczenie dla zdrowia i urody.
  * Stołówka szkolna wydaje posiłki zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, a także dostosowane do różnych rodzajów diety (bezglutenowa, bezmleczna, wegetariańska itp.) w zależności od potrzeb uczniów.
  * W szkole odbywają regularnie konkursy plastyczne i quizy związane ze zdrowym stylem życia
  i odżywiania.
  Koordynatorem akcji jest pani Ada Jasińska.

Dodatkowo w roku szkolnym 2023/2024 klasy młodsze będą ponownie uczestniczyły w cyklu trzech spotkań warsztatowych "Wiem, co jem" prowadzonych przez Biuro Edukacji.

 •  "Rośniemy zdrowo i radośnie"To całoroczna akcja dla klas I-III, promująca zdrowy i aktywny tryb życia w atrakcyjnej formie (konkursy plastyczne, świętowanie "Zdrowych dni" - np. Dnia Marchewki itp.
 • "Lepsza szkoła"
  Nasza szkoła od kilku lat realizuje projekt edukacyjny Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego "Lepsza szkoła" pozwalający rzetelnie i systematycznie diagnozować postępy uczniów
  od klas I do VIII za pomocą specjalistycznych testów i porównywać wyniki z innymi szkołami
  z całej Polski. Pozwala to znacząco podnieść jakość nauczania w naszej szkole.   
 • "Cała Polska czyta dzieciom"
  Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez specjalnie powołaną fundację "Cała Polska czyta dzieciom".
  Akcja trwa już od wielu lat, propagowana jest w mediach i realizowana przez wiele konkretnych, cyklicznych przedsięwzięć np.
  "Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom" (pierwszy tydzień czerwca),
  "Zbiórka Książek" - stoisko "Książka za książkę" podczas Jesiennego Festynu Rodzinnego w Jedynce,
  "Czytanie zbliża"
  "Czytające szkoły", do którego to programu dołączyliśmy, sankcjonując niejako to, co i tak od dawna realizowaliśmy.
  Nikt nie ma wątpliwości, jak cenne i konieczne jest czytanie.
  Wiemy, że znakomita większość z Państwa czytała i czyta swoim dzieciom, my chcemy również regularnie robić to w szkole.
  Liczymy na Państwa poparcie, pomoc (może ktoś z Państwa zechciałby poczytać dla całej klasy np. fragment swojej ulubionej z dzieciństwa lektury) i kontynuację czytania w domu. W roku szkolnym 2023/2024 chcemy szczególnie zainteresować dzieci mitami greckimi.
  Koordynatorem akcji jest pani Monika Lenartowicz.

Innowacje pedagogiczne

 • Od wielu lat nauczyciele naszej szkoły wdrażają innowacje pedagogiczne stosując w praktyce nowatorskie rozwiązania o charakterze programowym i metodycznym.
  Realizowane ostatnio innowacje to:
  * "„Liczę, szyfruję i koduję. Z matematyką i informatyką za pan brat” " (klasy 1a - 3a oraz 1b - 3b, autorki panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz) - realizacja w latach 2022 - 2025,
  * "Lapbook w klasie 1. - pory roku" (klasa 1b - autor pani Ada Jasińska ) - rok szkolny 2021/2022,
  * "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" (klasa 3b, realizacja pani Ada Jasińska) - rok szkolny 2020/2021
  * "Od małego do kreatywnego - liczę, szyfruję i koduję. Matematyka z zadaniach" (klasy 1a - 3a oraz 1b - 3b, autorki panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz) - realizacja w latach 2019 - 2022

Programy i projekty edukacyjne dla klas I-III

 • Stała współpraca z MDK Muranów i MDK Łazienkowska 

  Od lat współpracujemy z Młodzieżowymi Domami Kultury Muranów i Łazienkowska. Klasy młodsze uczestniczą w cyklach spotkań edukacyjnych pracowni tradycji i obyczajów oraz plastycznej. W roku szkolnym odbywamy 3-5 spotkań w każdym cyklu z instruktorami na terenie placówki lub w plenerze.

  Tegoroczne cykle to:
  * "Prostymi słowami o Wielkich Polakach" (klasy 3.),
  * "Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie" (klasy 3.),
  * "Historie niezwykłe rzeczy minionych" (klasy 2.),
  * "ABC Warszawy. Opowieść o dawnej i współczesnej stolicy" (klasy 2. i 3.),
  * "Dawno, dawno temu, czyli polskie miasta w legendzie" (klasy 1. i 3.),
  * "Warsztaty robotyczne" (klasy 2.),
  * "W świecie metra" (klasy 1. i 3.),
  * "Teatr przyrody" (klasy 2. i 3.)
  * "Woda w mieście" (klasy 1., 2. i 3.)
 • "RUR - ratujemyi uczymy ratować"
  Od wielu lat jesteśmy uczestnikami ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "RUR Ratujemy i uczymy ratować".
  Co roku wszyscy uczniowie klas trzecich przechodzą kilkugodzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczą się zasad wezwania służb medycznych, sprawdzenia przytomności i oddechu, ułożenia w pozycji bezpiecznej, a także podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  Cykl zajęć zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym.
  Zajęcia prowadzone są przez instruktorki Monikę Lenartowicz i Mariolę Rynkowską - w  okresie pandemii zajęcia praktyczne odbywały sięwograniczonym zakresie.
 • "Załoga FAST - FAST  Heroes"
  W roku szkolnym 2022/2023 klasa 1b pod opieką pani Moniki Lenartowicz przystąpiła do międzynarodowego projektu profilaktycznego promującego wśród uczniów wiedzy o objawach udaru i sposobach reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ich bliskich. W roku szkolnym 2023/2024 klasa 2b powtórzy cykl zajęć, będą one także realizowane w innych klasach młodszych.
  Więcej informacji o programie FAST Heroes
  Podczas cyklu pięciu spotkań z bohaterami Załogi FAST dzieci poznają trzy podstawowe objawy pozwalające szybko zdiagnozować zagrożenie udarem niedokrwiennym oraz nauczą się szybko i skutecznie udzielić pomocy swoim Superbohaterom czyli Babciom i Dziadkom poprzez odpowiednie powiadomienie służb medycznych. Ten bardzo potrzebny program będziemy kontynuować w następnych latach.
 • "Scenariusze lekcji"
  W klasach młodszych od lat realizowany jest projekt "Scenariusze lekcji", które zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program Fundacji Uniwersytet Dzieci uzyskał honorowy patronat Ministra. Przedsięwzięcie służy rozbudzaniu ciekawości uczniów i rozwijaniu ich kreatywności. Scenariusze Lekcji zachęcają nauczycieli do wykorzystywania zróżnicowanych metod pracy z uczniami, w tym metody badawczej i pracy projektowej, co umożliwia wzbogacenie szkolnej dydaktyki i przygotowanie zajęć, których forma będzie atrakcyjna z punktu widzenia młodego człowieka.
  W roku szkolnym 2023/2024 projekt "Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?" realizują w klasach 2a i 2b panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz.
  W klasie 1a (rok szkolny 2021/2022), pod opieką pani Beaty Dobiasz, dzieci uczestniczyły w projekcie "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?". W klasie 1b realizowany był projekt  "Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?", prowadziła go pani Ada Jasińska.
 • PAH - "Godziny Wychowawcze ze Światem"
  Klasy 3a i 3b w roku szkolnym 2021/2022 realizowały pod opieką pań Marioli Rynkowskiej i Moniki Lenartowicz projekt edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej  "Godziny Wychowawcze ze Światem" pozwalający wspólnie poznawać globalne współzależności, wzmacniać postawy solidarności i otwartości oraz umiejętność krytycznego myślenia. W efekcie uczniowie poczują się bardziej odpowiedzialni za swoje codzienne wybory i zachowania, które mogą wpływać również na ludzi w innych częściach świata. W roku szkolnym 2022/2023 w projekcie pracować będą klasy 1a i 1b oraz panie Mariola Rynkowska i Monika Lenartowicz.
 • "Lekcje z Sieciakami"
  Klasa 2b pod opieką pani Moniki Lenartowicz kontynuuje w roku szkolnym 2023/2024 program profilaktyczny "Sieciakowe lekcje", który został połączony z cyklem zajęć robotycznych prowadzonych przez panią Olę Kośkę z MDK Łazienkowska.  Więcej informacji o programie Sieciaki.  W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3b wraz z panią Moniką Lenartowicz realizowała profilaktyczny projekt edukacyjny Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę " Lekcje z Sieciakami", którego celem jest propagowanie bezpieczeństwa w Internecie oraz świadomego korzystania z technologii cyfrowych. Na stronie akcji można znaleźć cenne wskazówki o niebezpieczeństwach czyhających w sieci, bezpieczne gry internetowe, polecane książki i słuchowiska. Uczniowie korzystali z pakietów materiałów edukacyjnych dostarczonych do szkoły. Czekamy na kolejną edycję tego potrzebnego programu.
 • "Matematyczny świat z Natalką i Antkiem"
  Klasy 2a i 2b wraz z paniami Mariolą Rynkowską i Moniką Lenartowicz kontynuują realizuję projektu edukacyjnego Wydawnictwa MAC Edukacja  "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki", którego celem jest odkrycie jak bardzo matematyka przydaje się w codziennym życiu. W roku szkolnym 2022/2023 w programie uczestniczyły klasy 1a i b. W roku szkolnym 2021/2022 w programie uczestniczyły klasy 3a i 3b.
 • "WawaCraft"
  WawaCraft
  to program dla uczniów i nauczycieli warszawskich szkół i placówek oświatowych z wykorzystaniem edukacyjnej wersji gry Minecraft. Warszawa realizuje ten projekt we współpracy z Microsoft Polska, MindCloud oraz Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Uczestnicy projektu WawaCraftotrzymają zestaw map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii oraz nauk ekologicznych. Projekt realizowały w roku szkolnym 2021/2022 klasy 3a i 3b pod opieką pań Marioli Rynkowskiej i Moniki Lenartowicz. Wawacraft prezentuje możliwości zastosowania gry Minecraft: Education Edition do uatrakcyjnienia procesu uczenia się. Funkcja wieloosobowej gry umożliwia uczniom partnerską współpracę, na przykład przy tworzeniu i rozwiązywaniu problemów w przyjaznych środowiskach edukacyjnych.
 • „Warszawska Energia – od poznania do EKO-działania”, IX edycja
  Edycja programu promującego w roku szkolnym 2021/2022 wśród dzieci postawy proekologiczne organizowana była pod hasłem "Woda w mieście". Projekt realizowała klasa 3b pod opieką pani MonikiLenartowicz. Dzieci prowadziły działania badawcze z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "35 eksperymentów z wodą". Uczestniczyły też w warsztatach robotyczno-przyrodniczych w Miasteczku Przyrody oraz wykonały makietę lub planszę edukacyjną na zakończenie projektu. Więcej informacji na temat programu Warszawska Energia.

Programy szkolne realizowane w latach ubiegłych

 • "Akademia Przyszłości"
  "Akademia  Przyszłości" to program wspierający dzieci! Od 2003 roku przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu.
  Każde dziecko biorące udział w programie spotyka się z osobistym tutorem, który pomaga mu osiągać sukcesy w różnych dziedzinach.
  W ramach "Akademii Przyszłości" odbywają się spotkania z interesującymi i inspirującymi ludźmi, dzieci odwiedzają ciekawe miejsca,rozwijają swoje zainteresowania i pasje.
  Koordynatorem akcji jest pani Magdalena Kalinowska.
 • "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych"
  Zakończyliśmy udział w projekcie "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, który go współfinansował.
  Celem projektu było wdrożenie programu edukacji finansowej (zgodnego z podstawą programową) autorstwa: Prof. dr hab. Małgorzaty Żytko (Uniwersytet Warszawski), dr Aliny Kalinowskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Ewy Kruk (SKEF), przeznaczonego dla wybranych w drodze rekrutacji klas z etapu wczesnoszkolnego.
  Projekt był realizowany w latach szkolnych 2017-2019 oraz w roku 2020 w oparciu o przygotowane materiały dydaktyczne: pakiet dla ucznia i poradnik dla nauczyciela.
  Zajęcia prowadziły panie Monika Lenartowicz i Mariola Rynkowska, a także panie Beata Włodarska i Adrianna Paszkiewicz-Gatkowska.
  Tematyka przedsiębiorczości i finansów realizowana kontynuowana była podczas zajęć dodatkowych w ramach projektu unijnego "Szkoła badaczy" w latach 2019 - 2021.

Programy i projekty edukacyjne dla klas IV-VIII