Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świetlicowy rok szkolny 2018/2019

Rok świetlicowy rozpoczęliśmy podczas uroczystości otwarcia roku szkolnego tańcem integracyjnym *Belgijka*. Taniec wykonały dzieci z klasy IIIa, a przygotowała je do tego wychowawczyni świetlicy.
We wrześniu wspominaliśmy wakacje, poznawaliśmy i przypominaliśmy zasady obowiązujące w świetlicy, na boisku szkolnym, w szkolnej stołówce. Został też ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny *Latawiec*.
Październik to miesiąc, w którym odbyło się pasowanie na świetliczaka uczniów klas pierwszych, został rozstrzygnięty konkurs *Latawiec* i ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny *Kotylion* (rozetka) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
W październiku uczniowie klasy IIIa i Ia rozpoczęli comiesięczne uczęszczanie na wykłady Polskiej Akademii Dzieci. Polska Akademia Dzieci (PAD) to pierwszy na świecie Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem PAD jest rozwijanie własnych zainteresowań i pogłębianie ich wiedzy naukowej na różnorodne tematy. Dotychczas udało się przeprowadzić ponad 1000 bezpłatnych wykładów dla ponad 6000 uczniów w całej Polsce oraz w Holandii i w Czechach (więcej informacji znajduje się na stronie akademiadzieci.edu.pl.).
W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs „Rozetka”.
W listopadzie w grupach świetlicowych obchodziliśmy też dzień pluszowego misia, dobrze bawiliśmy się przy andrzejkowych wróżbach.
W grudniu ubieraliśmy świetlicową choinkę, cieszyliśmy się mikołajkamiorganizowanymi wspólnie z wychowawcami klas.
6 XII 2018 r. zostały wręczone nagrody za świetlicowe konkursy *Latawiec*, „Rozetka”.
12 XII 2018 r. odbył się Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który wzbogaciliśmy ozdobami świątecznymi wykonanymi przez dzieci podczas zajęć świetlicowych.
W styczniu doskonale bawiliśmy się na karnawałowym balu przebierańców prowadzonym przez wychowawców świetlicy.
Wykonywaliśmy upominki dla babci i dziadka. Dużo rozmawialiśmy o dobrych relacjach koleżeńskich, umiejętności radzenia sobie z emocjami, tolerancji.
W marcu został ogłoszony konkurs plastyczny na prace wykonane techniką origami z koła *Okrągłe zwierzaki-czy masz pomysł jakiś?*. Pod koniec miesiąca konkurs został rozstrzygnięty.
W marcu, w poszczególnych grupach witaliśmy wiosnę.
W maju rozpoczęliśmy cykl przygotowań do corocznego świetlicowego występu zaplanowanego na dzień 12 czerwca (grupa Ia przygotowała wiersze i piosenkę na cześć nadchodzących wakacji, grupa Ib krótkie przedstawienie teatralne *Ballada o uprzejmym rycerzu*, grupa IIa kabaret szkolny, IIb rozpoczęła przygotowania do piosenki *100 uśmiechów*, IIIa ćwiczyła układ taneczny, IIIb doskonaliła piosenki z elementami tanecznymi).
Maj to miesiąc, w którym czcimy święto naszych mam. Uświetniły je upominki wykonane przez dzieci na zajęciach świetlicowych.
W czerwcu rozmawialiśmy o dzieciach świata z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, przypominaliśmy PRAWA DZIECKA.
17 VI 2019 r. zostały wręczone nagrody za konkurs świetlicowy *Okrągłe zwierzaki – czy masz pomysł jakiś?*.
Świetlicowy rok szkolny zakończyliśmy występem grup świetlicowych 19 VI 2019 r. Występ został przeniesiony z 12 czerwca z powodu panujących upałów.