Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świetlicowe wykłady PAD

W październiku uczniowie klasy IIIa i Ia rozpoczęli comiesięczne uczęszczanie na wykłady Polskiej Akademii Dzieci. Polska Akademia Dzieci (PAD) to pierwszy na świecie Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem PAD jest rozwijanie własnych zainteresowań i pogłębianie ich wiedzy naukowej na różnorodne tematy. Dotychczas udało się przeprowadzić ponad 1000 bezpłatnych wykładów dla ponad 6000 uczniów w całej Polsce oraz w Holandii i w Czechach (więcej informacji znajduje się na stronie akademiadzieci.edu.pl.).
18 X 2018 r. - tematy wykładów PAD: „Zawód wykładowca”, „Na czym polega uczenie się?”.
22 XI 2018 r. tematami wykładów PAD były: „Czarna dziura”, „Maszyny szyfrujące”.
28 II 2019 r. tematami wykładów PAD były „Historia lego” - wykład prowadzony przez dwie uczennice z klasy IIIa, „Szkoła Marii Skłodowskiej Curie”, „Komunikacja bezprzewodowa”.
28 III 2019 r. tematami PAD były „200 lat polskiej astronomii – znani i nieznani”, „Astronomiczne atrakcje”, Eksperymenty – obserwacja pływającego jajka (eksperyment przeprowadzony na podstawie zapisków lekcji prowadzonych przez Marię Skłodowską Curie – lekcja 9 1907 r.).
23 V 2019 r. podczas wykładów PAD dzieci z klasy IIIa wykonywały eksperymenty według odnalezionych zapisków lekcji prowadzonych przez Marię Skłodowską Curie – lekcja 4 kwiecień 1907r. „Obliczanie gęstości wody, drewienka, jabłka”, wysłuchały wykładu na temat: „Jak to jest być zawodowym sportowcem?”.