Świetlicowe wykłady PAD
W październiku uczniowie klasy IIIa i Ia rozpoczęli comiesięczne uczęszczanie na wykłady Polskiej Akademii Dzieci. Polska Akademia Dzieci (PAD) to pierwszy na świecie Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem PAD jest rozwijanie własnych zainteresowań i pogłębianie ich wiedzy naukowej na różnorodne tematy. Dotychczas udało się przeprowadzić ponad 1000 bezpłatnych wykładów dla ponad 6000 uczniów w całej Polsce oraz w Holandii i w Czechach (więcej informacji znajduje się na stronie akademiadzieci.edu.pl.).
18 X 2018 r. - tematy wykładów PAD: „Zawód wykładowca”, „Na czym polega uczenie się?”.
22 XI 2018 r. tematami wykładów PAD były: „Czarna dziura”, „Maszyny szyfrujące”.
28 II 2019 r. tematami wykładów PAD były „Historia lego” - wykład prowadzony przez dwie uczennice z klasy IIIa, „Szkoła Marii Skłodowskiej Curie”, „Komunikacja bezprzewodowa”.
28 III 2019 r. tematami PAD były „200 lat polskiej astronomii – znani i nieznani”, „Astronomiczne atrakcje”, Eksperymenty – obserwacja pływającego jajka (eksperyment przeprowadzony na podstawie zapisków lekcji prowadzonych przez Marię Skłodowską Curie – lekcja 9 1907 r.).
23 V 2019 r. podczas wykładów PAD dzieci z klasy IIIa wykonywały eksperymenty według odnalezionych zapisków lekcji prowadzonych przez Marię Skłodowską Curie – lekcja 4 kwiecień 1907r. „Obliczanie gęstości wody, drewienka, jabłka”, wysłuchały wykładu na temat: „Jak to jest być zawodowym sportowcem?”.