Informacja Administratora

Festyn rodzinny Bezpieczna jesień w Jedynce

Relacja z festynu przygotowana przez Radę Rodziców:

W sobotę, 21 września 2024 roku, nasza szkoła zorganizowała Festyn Rodzinny  pod hasłem „Bezpieczna jesień w Jedynce” . Wydarzenie, które trwało od godziny 10:00 do 13:00, przyciągnęło licznych uczestników – uczniów, rodziców oraz absolwentów – oferując szeroką gamę atrakcji i aktywności.

Piknik rozpoczął się uroczystą inauguracją, podczas której Pani Dyrektor Małgorzata Stalony, wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Katarzyną Golubiec, serdecznie powitały wszystkich zebranych. Następnie wręczono nagrody i gratulacje uczestnikom ogłoszonego przed festynem konkursu na festynową monetę. To radosne rozpoczęcie wprowadziło wszystkich w znakomity nastrój i zapowiedziało pełen wrażeń dzień.

Jednym z najważniejszych punktów programu były warsztaty pierwszej pomocy, przeprowadzone przez Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych technik ratowniczych, co nie tylko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ale również wzbogaciło wiedzę na temat bezpieczeństwa.

W szkolnej kawiarence jednocześnie odbywała się kolejna edycja konkursu kulinarnego „Ale Ciacho – zdrowo i kolorowo”, a także degustacja zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów. W ramach konkursu dzieci przyniosły własnoręcznie wykonane ciasta, ciasteczka oraz słone przekąski, które zachwycały pomysłowością i smakiem. Równocześnie uczniowie z różnych klas oferowali zdrową żywność, w tym przekąski oparte głównie na warzywach, owocach i innych pełnowartościowych składnikach. Każda potrawa była opatrzona przepisem na małych karteczkach, które chętnie rozdawano uczestnikom. Wśród smakołyków znalazły się m.in. żytnie chleby na zakwasie oraz świeżo wyciskane soki, które cieszyły się szczególnym uznaniem.

Piknik obfitował w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Akcja „Książka za książkę” pozwoliła uczestnikom wymieniać swoje książki na inne, co przyciągnęło wielu miłośników literatury. Dzieci brały aktywny udział w zawodach hobby horse, które wzbudziły spore zainteresowanie. Dodatkowo odbyły się pokazy chemiczne oraz prezentacje druku 3D, które fascynowały zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.

Harcerki z żeńskiej drużyny harcerskiej zachęcały do dołączenia do ich szeregów, organizując rozmaite gry logiczne i sportowe. Dzieci mogły również wykonać prace plastyczne, pomalować buzie oraz ozdobić się brokatowymi tatuażami. Tatusiowie, pełni zaangażowania, częstowali wszystkich świeżym popcornem, co dodatkowo podkreśliło rodzinną i przyjazną atmosferę festynu.

Nowością na naszym festynie była loteria fantowa, która dzięki wspaniałym darczyńcom okazała się fantastycznym pomysłem, który na stałe zagości na imprezach planowanych w przyszłości. Poza nagrodami rzeczowymi można było wygrać kupon na słodką przekąskę w kawiarence, a także dodatkowe nieprzygotowanie na dowolnie wybranym przedmiocie w bieżącym roku szkolnym - losowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a 15 szczęśliwców będzie mogło skorzystać z tego bonusu w czasie, kiedy będzie najbardziej tego potrzebowało.

Jako Rada Rodziców włączyliśmy się aktywnie w organizację festynu - udało się nam pozyskać wielu sponsorów. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy Ministerstwu Edukacji i Nauki, BGK, PZU Fundacja, ZUS, Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej, Bankowi Santander, Granna, GDDKiA, Głównemu Urzędowi Statystycznemu, Urzędowi Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Ministerstwu Finansów, Mazowieckiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Pałacowi Młodzieży, Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, PKP Polskim Liniom Kolejowym, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Siatkówce, Urzędowi Transportu Kolejowego oraz Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników Wojska w Warszawie oraz wielu, wielu innym także prywatnym darczyńcom, bez których nasz festyn nie udałby się tak doskonale.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, personelowi szkolnemu, rodzicom, opiekunom i uczniom, za ich pracę i zaangażowanie, które przyczyniły się do tego, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy. To dzięki Wam Piknik Szkolny „Bezpieczna jesień w Jedynce” okazał się tak ogromnym sukcesem!

Cieszymy się, że dzięki hojności uczniów i rodziców udało się zebrać środki na nasz nowy radiowęzeł! Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych, równie udanych wydarzeniach!

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1