Galeria zdjęć - rok szkolny 2018/2019
1a poznaje alpaki
publikacja: 2019-06-17 18:18:19
Klasa 1a odwiedziła *Przystanek alpaka* - miejsce, gdzie spędziła wspaniałe przedpołudnie z tymi cudownymi i uroczymi zwierzętami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
projekt edukacyjny w 1a
publikacja: 2019-06-02 17:17:03
Dzieci z klasy 1a, pod opieką studentek z UW, realizowały projekt edukacyjny *Drzewo*. Zbierały informacje o wybranych gatunkach drzew, odbywały wycieczki do parku Łazienki Królewskie. Na zakończenie projektu wykonały w zespołach piękne lapbooki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces młodego historyka
publikacja: 2019-05-30 17:29:04
Franciszek Liberek z klasy 8a
uzyskał tytuł laureata
w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
*Losy żołnierza i oręża polskiego 1939 -1948.
W walce o wolną Polskę.*zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2019-05-24 21:05:51
Podczas ostatnich zajęć w MDK Muranów dzieci z klasy 3b pożegnały się z panią Dorotą Szczocką, która przez trzy lata prowadziła wspaniałe cykle edukacyjne o sztuce i historii, sławnych Polakach oraz wybitnych dziełach i twórcach kultury polskiej i europejskiej. W podziękowaniu za ogromną wiedzę, cudowną atmosferę, ciepłe przyjęcie i możliwość rozwijanie swoich zainteresowań oraz talentów plastycznych, każdy wykonał portret Pani Dorotki. Dzieci zostały z kolei obdarowane pięknymi serduszkami i ptaszkami uszytymi z kolorowych materiałów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2019-05-24 20:43:01
Ostatnie zajęcia, a zarazem ostatnie spotkanie z panią Dorotką Szczocką z MDK Muranów, z cyklu *Kalejdoskop sztuki, czyli tworzymy jak wielcy mistrzowie* poświęcone były twórczości Paula Klee. Oprócz zdobycia ogromnej porcji wiedzy o życiu i dziełach artysty, dzieci miały też możliwość wykonać prace plastyczne inspirowane obrazami Paula Klee.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wspieramy zwierzaki
publikacja: 2019-05-14 20:04:05
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji na rzecz potrzebujących zwierząt - podopiecznych Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Dzięki Państwa wsparciu udało nam zebrać karmę, koce, ręczniki, zabawki, miski dla psów i kotów. Chciałybyśmy, aby uczniowie naszej szkoły co roku włączali się w akcję pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt. Organizatorzy: Beata Włodarska i Adrianna Paszkiewicz - Gatkowska


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b bawi się:)
publikacja: 2019-05-24 20:31:08
W szkole nie tylko uczymy się, ale też świetnie razem bawimy i miło spędzamy czas.


zobacz galerię zdjęć »»»»
dbamy o zdrowie
publikacja: 2019-05-11 12:08:26
W Jedynce przywiązujemy dużą wagę do zdrowego stylu życia, w tym także odżywiania się. Firma dostarczająca do szkoły warzywa i owoce przygotowała też degustację smacznych i zdrowych soków owocowo-warzywnych. Bardzo nam pomogły odzyskać siły po pierwszym ważnym egzaminie - trzecioteściku Lupa 3, który w tym dniu zdawały klasy 3a i 3b - stąd nasze galowe stroje:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2019-05-11 11:53:22
Kolejne spotkanie klasy 3b z panią Dorotą Szczocką, prowadzącą fantastyczne zajęcia edukacyjne w MDK Muranów, odbyło się w ramach cyklu *Prostymi słowami o Wielkich Polakach* i poświęcone było Tadeuszowi Kościuszce. Poznaliśmy biografię i dokonania wielkiego generała, stratega, fortyfikatora, inżyniera.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w kinie
publikacja: 2019-05-11 11:46:22
Ostatnie wycieczki w tym roku szkolnym w ramach Klubu Kulturalnego Dzieciaka dla klas trzecich odbyły się w kinie. Wspólnie obejrzeliśmy uroczą komedię o pieskach *Corgie, psiak Królowej* poznając nie tylko życie zwierząt, ale też brytyjskiego dworu królewskiego:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *Szkoła badaczy*
publikacja: 2019-04-06 16:27:18
Kolejne zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne oraz kreatywność, realizowane w ramach *Szkoły badaczy* w klasie 3b, pomogły odpowiedzieć na pytanie *Jakie bryły kryją się w stadionie?* Poznaliśmy konstrukcję stadionu sportowego szukając i nazywając bryły geometryczne w niej zawarte. Obliczaliśmy też powierzchnię i kubaturę bezpiecznego wejścia na stadion. Na koniec składaliśmy trójwymiarowy mostek dla sportowców kończących bieg.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *Szkoła badaczy*
publikacja: 2019-04-06 15:59:23
Podczas zajęć rozwijających uzdolnienia matematyczne oraz kreatywność, realizowanych w ramach *Szkoły badaczy* uczniowie z klasy 3b dowiedzieli się *Jak obliczyć pole ringu*. Dzieci poznały różne dyscypliny lekkoatletyczne, budowę i wyposażenie stadionu sportowego. Utrwaliły poznane figury geometryczne wycinając, manipulując i układając koła oraz wielokąty - w ten sposób obserwowały różnice między trójkątami i wycinkami koła. Szukały tych figur na planie stadionu. Nauczyły się też obliczania pola powierzchni kwadratu i prostokąta.


zobacz galerię zdjęć »»»»
zapraszamy do szkolnej biblioteki
publikacja: 2019-04-06 15:21:04
Nasza biblioteka przystąpiła do akcji pt.
*Wiosna z Konikami z Szumińskich Łąk*.
Jest to konkurs z nagrodami dla warszawskich bibliotek, przeznaczony dla uczniów klas II -IV. Celami akcji są: promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie zainteresowania literaturą, kreatywne działanie związane z interpretacją książki. Zapraszamy uczniów klas II – IV do biblioteki na wspólne czytanie książki Agnieszki Tyszki pt. *Koniki z Szumińskich Łąk. August*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
akcja koła misyjnego
publikacja: 2019-04-06 15:05:55
Dziękujemy, wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji *Misyjny opatrunek*. Zebrane materiały opatrunkowe trafią do ludzi najbardziej potrzebujących – pacjentów ośrodków zdrowia i przychodni prowadzonych przez Księży Werbistów i ich współpracowników w Afryce i Azji. W kwietniu będzie kolejna możliwość wsparcia misjonarzy w ten sposób.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b poznaje Karolcię
publikacja: 2019-04-06 15:36:23
W klasie 3b odbył się cykl lekcji poświęconych jednej z ulubionych dziecięcych lektur *Karolci* Marii Kruger. Dzisiejsze zajęcia były wyjątkowo atrakcyjne. Dzieci rozwiązywały zagadki i krzyżówki, zespoły rywalizowały w bardzo ciekawej grze planszowej, rozwiązywały zadania algebraiczne i geometryczne, uzupełniały zdania - a wszystko związane było z głównymi bohaterami książki - Karolcią, Piotrem i Filomeną. Nie zabrakło też oczywiście zajęć plastycznych oraz ciekawych zabaw w przerwie. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła praktykantka, pani Edyta. Było super!


zobacz galerię zdjęć »»»»
warsztaty pierwszej pomocy dla klas III
publikacja: 2019-04-04 19:30:24
Dzisiaj obie klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach pierwszej pomocy prowadzonych przez studentów medycyny z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny w Warszawie. Dzieci uczyły się układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, unieruchomiania rannej kończyny, bandażowania, postępowania w przypadku zakrztuszenia, a przede wszystkim etapów resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Powtórzyły także wszystkie telefony alarmowe, zasady wzywania pomocy i bezpieczeństwa samego ratownika.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Domków dla Lalek
publikacja: 2019-04-04 18:10:13
Drugie wyjście KAKADU do Muzeum Domków dla Lalek poświęcone było różnym zawodom. Podczas zajęć *Pocztylion, subiekt i krawcowa* dzieci zapoznały się z profesjami wykonywanymi dawniej i dziś, a także cechami i atrybutami przedstawicieli różnych zawodów. Na zakończenie odbyły się warsztaty twórcze *Jaka to profesja?*, podczas których dzieci wykonały samodzielnie laleczkę- zakładkę do książki, którą zabrały ze sobą do domu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *Szkoła badaczy*
publikacja: 2019-03-29 21:11:43
Zajęcia *Rozwój innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości kl. I-III* w ramach projektu *Szkoła badaczy* w klasie 3b tym razem dotyczyły wykorzystania matematyki w projektowaniu strojów sportowych. Dzieci stworzyły bardzo pomysłowe stroje dla sportowców różnych dyscyplin wykorzystując figury geometryczne. Dodatkowo utrwalały też wiadomości o własnościach tych figur.zobacz galerię zdjęć »»»»
III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
publikacja: 2019-04-04 20:03:29
W ramach projektu promującego czytelnictwo, w którym bierze udział nasza szkoła, klasa 3b regularnie słucha książki *Małomówny i rodzina* Małgorzaty Musierowicz czytanej przez wychowawczynię p. Monikę Lenartowicz. Na zajęciach plastycznych powstały piękne ilustracje ukazujące bohaterów i ich przygody. Prawie na każdej z prac znalazł się tytułowy Franciszek Małomówny, kurczak.


zobacz galerię zdjęć »»»»
góra grosza
publikacja: 2019-03-31 17:01:07
Tegoroczna edycja akcji charytatywnej *Góra grosza* przyniosła w naszej szkole piękne plony. Pod opieką pani Beaty Włodarskiej, która koordynowała zbiórkę, zebrano ponad 11 kg monet. Pieniądze zostały posegregowane przez dzieci z klasy 2b, a następnie spakowane i wysłane.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Muzeum Domków dla Lalek
publikacja: 2019-03-25 19:09:36
Trzecioklasiści z KAKADU Klubu Kulturalnego Dzieciaka odwiedziły dziś Muzeum Domków dla Lalek w PKiN. Poznały historię powstania muzeum i gromadzenia jego zbiorów przez założycielkę Fundacji Belle Epoque. Obejrzały przepiękne i bardzo różnorodne domki dla lalek, a także miniaturowe sklepy, szkoły, gospodarstwa wiejskie. Następnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych tworząc mini-komódki do przechowywania skarbów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces w sportach walki
publikacja: 2019-03-25 18:01:56
Nasza szkoła odniosła wielki sukces sportowy zajmując I miejsce w Mistrzostwach Śródmieścia
Szkół Podstawowych w Koluchstylu.zobacz galerię zdjęć »»»»
III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
publikacja: 2019-03-25 17:41:31
Przez cały marzec gości u nas seria książek *Jeżycjada* Małgorzaty Musierowicz czytana przez dużych i małych. Ogłoszony został także konkurs plastyczny *Bohaterowie Jeżycjady i ich przygody* - o jego wynikach poinformujemy wkrótce.


zobacz galerię zdjęć »»»»
przedszkolaki w bibliotece
publikacja: 2019-03-25 16:56:17
20 marca 2019r w naszej bibliotece odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci z przedszkola pt. *Oznaki wiosny*. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych kolorach. Wysłuchały wiersza pt.*Roześmiana wiosna* i układały krokusy wg. kolejności podanej w jego treści. Następnie swobodnie wypowiadały się o tym za co kochamy wiosnę. Potem odgadywały z kolorowych ilustracji pierwsze wiosenne kwiaty i ptaki przylatujące na wiosnę, rozwiązywały wiosenne zagadki. Za każdą odpowiedź dzieci otrzymywały od nauczyciela kolorowe naklejki. Na koniec przedszkolaki poprowadziły bociany do gniazda, a na pożegnanie otrzymały kolorowe zakładki do książek.
zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *Szkoła badaczy*
publikacja: 2019-03-24 14:32:35
W klasie 3b, podczas kolejnych zajęć *Rozwój innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości kl. I-III* w ramach projektu unijnego *Szkoła badaczy*,doskonaliliśmy swoją wiedzę i umiejętności matematyczne oraz finansowe realizując temat *Jak oszacować budżet lodowiska*. Zespoły pracowały nad budżetami pływalni, stadionu piłkarskiego, toru gokartowego oraz stadniny koni. Starały się tak oszacować przychody i koszty, aby ich firmy osiągnęły jak największe zyski.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *Szkoła badaczy*
publikacja: 2019-03-24 13:58:20
W klasie 3b, podczas kolejnych zajęć *Rozwój innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości kl. I-III* w ramach projektu unijnego *Szkoła badaczy*, projektowaliśmy wnętrza w 3D.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2019-03-24 13:39:37
Podczas ostatnich zajęć w trzyletnim cyklu edukacji finansowej ponownie spotkaliśmy się z ekspertem, panią Agatą Stremecką, mamą Marysi. Okazja była podwójna, ponieważ zakończenie MDD przypadło 28 lutego, czyli w tłusty czwartek. Nic dziwnego, że wiadomości o giełdzie i inwestowaniu pogłębialiśmy na przykładzie firmy *Pączek*. Pani Agata dodatkowo osłodziła nam ten dzień przynosząc pyszne pączki z zaprzyjaźnionej cukierni.


zobacz galerię zdjęć »»»»
rekolekcje wielkopostne
publikacja: 2019-03-15 18:04:11
W dn. 11-13 marca 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, jakie odbyły się w parafii św. Barbary w Warszawie. W tym roku nauki rekolekcyjne głosił dla nas ks. Grzegorz Mazur. Uczestnicy spotkań wysłuchali także świadectw Pani Renaty, które opowiadała, dając przykład działania Pana Boga w życiu jej i rodziny. Dziękujemy Wychowawcom, Nauczycielom i Rodzicom, którzy w tych dniach troszczyli się o bezpieczeństwo dzieci w drodze do kościoła i towarzyszyli nam w tym czasie. Po naukach rekolekcyjnych uczniowie klas młodszych mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych i muzycznych. We wtorek była z nami Pani Ewelina, która pokazała dzieciom różne sposoby wykonania różańca. Uczniom klas młodszych pomagali wolontariusze z klas ósmych, działający w Szkolnym Kole Wolontariatu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w Sejmie RP
publikacja: 2019-03-04 18:29:01
Klasa 3b odwiedziła niedawno gmach Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych o historii budynku oraz tradycjach parlamentaryzmu polskiego. Szczególnie zainteresowała nas główna sala obrad, gdzie spotykają się posłanki i posłowie na obrady i głosowania.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2019-03-02 20:54:16
Klasa 3b uczestniczyła w kolejnych zajęciach z cyklu *Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie* w MDK Muranów. Pani Dorota Szczocka wprowadziła nas tym razem w fascynujący świat Bernardo Belotto Canaletto. Poznaliśmy biografię mistrza oraz jego dzieła tworzone na dworze królewskim w Warszawie. Dzięki wedutom wiemy, jak wyglądały okolice Zamku Królewskiego w tamtych czasach. Na koniec sami wykonaliśmy weduty i sztafaże - szkice zrobione w MDK pokolorowaliśmy w szkole.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *Szkoła badaczy*
publikacja: 2019-02-17 19:19:16
W klasie 3b realizowane są zajęcia *Rozwój innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości kl. I-III* w ramach projektu unijnego *Szkoła badaczy*. Ostatnio zastanawialiśmy się *Jak wspólnie zapracować na sukces?*, jakie role można pełnić podczas pracy zespołowej i jakie trzeba posiadać predyspozycje oraz zainteresowania, aby te role dobrze wypełniać. Zadanie dla zespołów było bardzo zaskakujące - budowa JAJKODROMU, czyli konstrukcji umożliwiającej surowemu jajku bezpiecznego lądowania po zrzuceniu ze sporej wysokości. Jedno jajko przetrwało!zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2019-02-17 19:07:33
W klasie 3b odbyły się ostatnie zajęcia z trzyletniego cyklu edukacji finansowej dla najmłodszych *MDD - myślę, decyduję, działam*. Poświęcone były inwestowaniu na giełdzie i rynkowi akcji - najtrudniejszemu tematowi, niedostępnemu nawet wielu dorosłym. Przez meandry parkietu, hossy i bessy, w towarzystwie byka i niedźwiedzia, przeprowadziła nas pani Agata Stremecka, mama Marysi - nasz ekspert d/s ekonomii. Bardzo dziękujemy za wszystkie wspólne zajęcia i poświęcony nam czas. Nasza wiedza na temat finansów zaprocentuje w dorosłym życiu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - pokaz strojów karnawałowych
publikacja: 2019-01-31 10:55:28
Dzieci z klasy 3b również w tym roku zaprezentowały wspaniałe, pomysłowe stroje karnawałowe. Wszyscy bawili się doskonale podczas balu i sesji fotograficznej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
bal karnawałowy klas I-III
publikacja: 2019-01-31 10:27:57
W Jedynce karnawał rozpoczęty! W piątek przed feriami bawiły się dzieci z klas młodszych. Pośród tańców i zabaw prezentowały swoje oryginalne i bardzo pomysłowe stroje. W walentynki bawić się będą klasy starsze.


zobacz galerię zdjęć »»»»
pisanie ikon na lekcji religii w klasach czwartych
publikacja: 2019-01-24 19:15:37
Godzina ze sztuką… W czwartek, jeszcze przed feriami, na lekcji religii klasy 4b i 4d, miały niecodzienną okazję spróbować swoich sił w pisaniu ikony. Niektóre sekrety z tej dziedziny, zdradziła nam p. Anna Kopeć-Gibas. P. Anna jest malarką, graficzką i od kilkunastu lat zajmuje się pisaniem ikon. Dziękujemy, że znalazła dla nas czas i zachęciła do otwierania oczu na piękno, ukryte w nas i wokół nas.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a w Manufakturze Czekolady
publikacja: 2018-12-29 17:06:54
W przedświątecznej atmosferze klasa 1a wybrała się do Manufaktury Czekolady. Dzieci dowiedziały się skąd czekolada bierze się na naszych stołach, jak rośnie kakaowiec. Wykonały też własne, przepyszne tabliczki czekolady.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a poznaje Japonię
publikacja: 2018-12-29 16:53:01
W klasie 1a odbyły się warsztaty japonistyczne, podczas których dzieci zdobyły sporo wiadomości o Japonii. Uczyły się także jedzenia pałeczkami i trudnej sztuki kaligrafii.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b dekoruje pierniczki
publikacja: 2018-12-22 18:22:31
Klasa 3b, przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia i klasowej Wigilii, pięknie udekorowała pierniczki upieczone wcześniej przez Sarę i Marysię. Praca pochłonęła także chłopców:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
jasełka 2018
publikacja: 2018-12-22 18:18:28
Zima zawitała do nas na dobre, a razem z nią tradycyjne polskie Jasełka - przedstawienie, które wprowadza w tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia. Nasi Uczniowie tym razem kolędowali Nad Polskim żłóbkiem. Uczniowie klasy 2a, klas 4a i 4d oraz dzieci z Koła misyjnego, przypomnieli nam, że wiara Polaków łączy się z jej historią.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-12-14 20:33:35
Podczas realizacji kolejnych zajęć z cyklu edukacji finansowej klasa 3b zorganizowała w czasie festynu świątecznego własne stoisko. Wszystko działało jak w prawdziwym sklepie - zgromadzono towar do sprzedaży (przeważnie własnoręcznie wykonany), przygotowano i udekorowano stanowisko, zadbano o reklamę i promocję. Dzieci wykazały się wielką skutecznością w sprzedaży i stosowaniu chwytów marketingowych. Z satysfakcją podliczyły zyski i zgodnie ustaliły cel, na który zostaną przeznaczone.


zobacz galerię zdjęć »»»»
jarmark świąteczny
publikacja: 2018-12-14 20:25:14
Jarmark świąteczny, który odbył się w Jedynce w środę 12 grudnia zakończył się wielkim sukcesem towarzyskim i finansowym. Pieniądze zdobyte dzięki inicjatywie i pracy całej szkolnej społeczności zostaną przeznaczone na zakup różnych pomocy i wyposażenia, które jeszcze wzbogacą i uatrakcyjnią szkołę. Dziękujemy wszystkim twórcom, darczyńcom i sprzedającym:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
UWAGA!!! Realizacja projektu *Szkoła badaczy*
publikacja: 2018-12-12 20:27:09
Rozpoczynamy realizację projektu dofinansowanego przez Fundusze Europejskie *Szkoła badaczy*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
zapalenie lampek na choince
publikacja: 2018-12-09 19:32:38
Tradycyjne zapalenie lampek na szkolnej choince odbyło się dla klas młodszych w piątek 7 grudnia. Pierwszaki przygotowały okolicznościowe wiersze i piosenki zaśpiewane przez wszystkich uczniów. Na przedstawieniu gościliśmy dzieci z czterech zaprzyjaźnionych przedszkoli. Na koniec uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursów ogłoszonych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - plastyczne, literackie, fotograficzne oraz wiedzy patriotycznej. Potem przedszkolaki odwiedziły sale lekcyjne, gdzie uczestniczyły w zajęciach plastycznych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
jarmark świąteczny
publikacja: 2018-12-06 17:44:26
Zapraszamy na jarmark świąteczny i wspólne kolędowanie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
andrzejki w Jedynce
publikacja: 2018-12-02 19:48:55
W piątek 30 listopada dzieci z klas młodszych uczestniczyły w tradycyjnych andrzejkach. Starsi koledzy z klas trzecich przygotowali andrzejkowe wróżby dla klas pierwszych i drugich. Wszyscy doskonale się bawili.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Wilanowie
publikacja: 2018-11-27 18:07:26
Ostatnia w tym roku wycieczka KAKADU odbyła się ponownie do Wilanowa. Tym razem dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach *Pierwsza gwiazdka* o zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia kultywowanych w pałacu przez kolejnych jego właścicieli.


zobacz galerię zdjęć »»»»
pluszowe misie w Jedynce
publikacja: 2018-11-26 19:21:25
W naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ulubione pluszaki towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, a ich wizyta została uwieczniona na zdjęciach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-11-21 18:13:37
W ramach trzeciego roku realizacji cyklu edukacji finansowej *Myślę, decyduję, działam* klasa 3b odwiedziła po raz czwarty Centrum Pieniądza NBP, tym razem biorąc udział w zajęciach *5 x pieniądz*. Dzieci miały okazję utrwalić swoją wiedzę, ale też zaskoczyć prowadzącego swoimi wiadomościami. Na koniec odwiedziły swoją ulubioną salę z deszczem wirtualnych pieniędzy oraz wydrukowały sobie pamiątkowe personalizowane banknoty-naklejki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU na zajęciach matematycznych
publikacja: 2018-11-21 18:02:31
Dzieci z klas trzecich, w ramach Klubu Kulturalnego Dzieciaka KAKADU, ponownie wybrały się na Politechnikę Warszawską. Tym razem, dzięki uprzejmości Taty Kingi, zwiedziły aulę wykładową uczestnicząc w bardzo ciekawych zajęciach poświęconych tworzeniu wykresów oraz pracownię programowania świata wirtualnego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w klasach starszych
publikacja: 2018-11-14 18:05:55
Klasy IV-VIII uroczyście uczciły 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek 9 listopada. Pani Maria Nowak, nauczyciel historii, wspaniale przybliżyła dzieje naszej Ojczyzny - opowiedziała o okresach Jej świetności, ale też o czasach trudnych i bolesnych. Uczniowie przygotowali koncert pieśni patriotycznych i piosenek legionowych, rozstrzygnięte zostały też konkursy towarzyszące obchodom 100-lecia. Nagrodzono między innymi twórców konkursowych plakatów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2018-11-10 17:10:54
Kolejne zajęcia edukacyjne klasy 3b w MDK Muranów z cyklu *Prostymi słowami o Wielkich Polakach* poświęcone były jednemu z Ojców Niepodległości - Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Ten światowej sławy pianista, kompozytor, mąż stanu, dyplomata i kolekcjoner przyczynił się do odzyskania w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały swoje autorskie portrety I.J. Paderewskiego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a i jej makiety
publikacja: 2018-11-05 19:56:35
Dzieci z klasy 1a z dużą pasja i zaangażowaniem wykonały makiety miast z surowców wtórnych. Uczyły się przy tym również planowania i współpracy w grupach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b na wycieczce w Domu Spotkań z Historią
publikacja: 2018-10-27 19:17:23
Ostatnia wycieczka klasy 3b do Domu Spotkań z Historią,w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania wolności po 123 latach niewoli, miała tytuł *Uczcić Niepodległość*. Dzieci dowiedziały się od kiedy sięga tradycja Święta Niepodległości i jak było ono obchodzone w dwudziestoleciu międzywojennym, a jak świętujemy 11 Listopada dzisiaj. Zajęcia zakończyła praca plastyczna - plakat zachęcający do udziału w uroczystościach rocznicowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU na wystawie lotniczej
publikacja: 2018-10-27 19:12:30
Tym razem Klub Kulturalnego Dzieciaka KAKADU wybrał się na Politechnikę Warszawską, gdzie odbywała się wystawa polskich osiągnięć lotniczych w 100-lecie Odzyskania Niepodległości *Per aspera ad astra*. Zwiedzaliśmy ekspozycję przed gmachem PW oraz w Auli Głównej, podziwiając samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety, drony. Na zakończenie każdy miał okazję wypróbować symulator lotu oraz obejrzeć wystawę plakatów reklamujących Polskie Linie Lotnicze LOT.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ślubowanie klas pierwszych
publikacja: 2018-10-12 22:54:35
Dziś wielki dzień dla uczniów klas pierwszych! Podczas uroczystości ślubowania dzieci zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów Jedynki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Wilanowie
publikacja: 2018-10-08 19:27:02
Kolejna wycieczka klas trzecich w ramach KAKADU, czyli Klubu Kulturalnego Dzieciaka, odbyła się w Wilanowie. Korzystając z przepięknej jesiennej pogody, spacerowaliśmy po parku, a potem odwiedziliśmy wnętrza Pałacu w Wilanowie uczestnicząc w zajęciach *Wizyta u króla*. Oczywiście u króla Jana III Sobieskiego i jego żony Królowej Marysieńki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2018-10-05 18:58:54
Kolejne zajęcia dzieci z klasy 3b w MDK Muranów były pierwszym spotkaniem z cyklu *Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie*. Poznaliśmy życie i twórczość Albrechta Dürera. Następnie dzieci, wzorując się na miedziorytach mistrza, wykonały swoje grafiki posługując się specjalnymi srebrnymi rylcami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
warsztaty czytelnicze
publikacja: 2018-10-05 18:32:37
Również uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach czytelniczych Wydawnictwa Zakamarki. Podczas spotkania z młodymi detektywami Mają i Lassem rozwiązywali tajemnicę skradzionych diamentów. Na zakończenie mieli możliwość zakupienia książeczek dostępnych w serii.


zobacz galerię zdjęć »»»»
detektywi z klasy 1b
publikacja: 2018-10-05 18:30:02
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach promujących czytelnictwo wśród dzieci. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać bohaterów książki *Biuro detektywistyczne Lassego i Mai*. Wspólnie staraliśmy się rozwiązać zagadkę znikających diamentów. My już wiemy co się z nimi stało, a Wy?


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b na wycieczce w Domu Spotkań z Historią
publikacja: 2018-10-03 20:28:50
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasa 3b ponownie odwiedziła Dom Spotkań z Historią, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych *Piłsudski w oczach dzieci*. Dzieci poznały bliżej postać Marszałka, jego działalność wojskową, polityczną oraz życie prywatne. Na zakończenie spotkania wykonały makietę dworku Milusin w Sulejówku, gdzie obecnie mieści się Muzeum Marszałka Piłsudskiego. W powrotnej drodze zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Dziadka oraz Grobem Nieznanego Żołnierza.


zobacz galerię zdjęć »»»»
1a i jej kasztanowe ludziki
publikacja: 2018-10-02 16:32:34
Dzieci z klasy 1a zaprosiły rodziców do wspólnego wykonania kasztanowych ludzików. Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Dzieci i rodzice świetnie się bawili.


zobacz galerię zdjęć »»»»
FESTYN RODZINNY w Jedynce
publikacja: 2018-09-29 20:44:19
W sobotę 29 września odbył się w Jedynce wspaniały Festyn Rodzinny. Piękna jesienna pogoda sprzyjała wizycie wielu gości - odwiedzały nas całe rodziny, aby bawić się podczas oryginalnych konkurencji sportowych, tańczyć przy muzyce, próbować słodkich smakołyków w kawiarence, uczestniczyć w pokazach naukowych. Festyn w Jedynce był jednym z elementów tegorocznych obchodów święta ulicy Wilczej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b w MDK Muranów
publikacja: 2018-09-29 20:24:42
Klasa 3b kolejny rok odwiedzam MDK Muranów uczestnicząc we wspaniałych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią Dorotę Szczocką. Tym razem rozpoczęliśmy cykl zajęć *Prostymi słowami o Wielkich Polakach*. Pierwsze spotkanie poświęcone było wybitnemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi. Dzieci poznały jego życie i dokonania, a na koniec zajęć wykonały portret astronoma.


zobacz galerię zdjęć »»»»
pokazy eksperymentów fizycznych
publikacja: 2018-09-29 20:17:39
Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w bardzo ciekawych pokazach eksperymentów z suchym lodem. Atrakcją na zakończenie pokazu było serwowanie napojów schładzanych suchym lodem. Podobny pokaz ma odbyć się także podczas planowanego festynu rodzinnego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b na wycieczce w Domu Spotkań z Historią
publikacja: 2018-09-29 20:10:36
W ramach przygotowań do uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości klasa 3b uczestniczy w cyklu zajęć edukacyjnych w Domu Spotkań z Historią. Pierwsze zajęcia miały tytuł *Jak mieszkano w międzywojennej Warszawie?*. Dzieci poznały architekturę i życie codzienne dawnej Warszawy, a na koniec wykonały makietę fragmentu miasta.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2018-09-29 20:00:43
Klasy trzecie kontynuują realizację programu edukacji finansowej *Myślę, decyduję, działam* już trzeci rok. Klasa 3b rozpoczęła tegoroczne zajęcia wycieczką do Centrum Pieniądza NBP, gdzie poznała historię i proces powstawania polskiej waluty - złotego. Szczególnie ciekawe okazało się poznawanie etapów produkcji monet i banknotów oraz sposobów ich zabezpieczania.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Festyn Rodzinny
publikacja: 2018-09-18 16:50:45
Zapraszamy!zobacz galerię zdjęć »»»»