Galeria zdjęć - rok szkolny 2017/2018
urodziny Myszki Miki
publikacja: 2017-11-17 21:11:15
Dzieci z klas młodszych, w przeddzień 89 urodzin Myszki Miki, która pojawiła się na ekranach 18 listopada 1928, uczciły tę rocznicę dobrą zabawą. Większość upodobniła się do ulubionej postaci zakładając uszy:) Oglądaliśmy też starsze i nowsze kreskówki z Mickey Mouse.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-11-17 20:44:36
Dzieci z klasy 2b uczestniczyły dziś w kolejnych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców*. To spotkanie poświęcone było twórczości i życiu prywatnemu słynnego holenderskiego mistrza czyli Rembrandta Harmenszoona van Rijn. Podsumowaniem była praca plastyczna wzorowana na znanej grafice przedstawiającej niderlandzki krajobraz z wiatrakiem.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3c buduje...
publikacja: 2017-11-17 20:15:09
Dzieci z klasy 3c świetnie bawią się i udowadniają swoją kreatywność budując z modnych i popularnych klocków LEGO. Potrafią jednak stworzyć równie wspaniałe budowle - tym razem zamki - z prostych, codziennych materiałów recyklingowych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
sukces unihokeistek
publikacja: 2017-11-13 18:52:11
Pod koniec października w OSiR przy ul. Polnej odbyły się zawody międzyszkolne w unihokeju. Uczennice naszej szkoły walczyły zacięcie i udało się im zdobyć 3. miejsce w Dzielnicy Śródmieście. Gratulujemy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
publikacja: 2017-11-14 20:54:39
Dziś, w przeddzień jednego z najważniejszych świąt państwowych - Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się wspaniała uroczystość. W konkursie pieśni patriotycznych wzięli udział uczniowie klas od III do VII. Wszyscy włożyli w występ całe swoje serce, wykazując się talentem, patriotyzmem i poszanowaniem polskich tradycji. Całości widowiska dopełniły też stroje i dekoracje, przygotowane z wielka starannością. To było niezapomniane przeżycia!


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-11-10 20:14:19
W ramach projektu edukacji finansowej dla najmłodszych *Myślę, decyduję, działam* dzieci z klasy 2b zajmowały się ostatnio budżetem domowym. Dyskutowały o tym, jak osiągnąć równowagę między dochodami i wydatkami, jak ograniczyć wydatki na zachcianki i na co warto oszczędzać. Wzbogaciły swoją wiedzę finansową i udoskonaliły umiejętności matematyczne.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU świętuje 11 Listopada
publikacja: 2017-11-10 19:47:14
Dzieci z klas drugich, w ramach zajęć KAKADU, planowały wybrać się na spacer śladami wielkich Polaków. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda:( Zajęcia związane z nadchodzącym Świętem Niepodległości odbyły się w szkole - zwiedziliśmy wirtualne Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wykonując wiele zadań utrwalających naszą wiedzę o latach niewoli i walce o wolność Polski. Śpiewaliśmy też wspólnie pieśni legionowe. Pomniki Marszałka Piłsudskiego, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego odwiedzimy przy bardziej sprzyjającej aurze.


zobacz galerię zdjęć »»»»
samorząd klas I-III
publikacja: 2017-10-26 20:24:20
Przedstawiamy naszych reprezentantów w Samorządzie Szkolnym. Więcej informacji o naszej działalności niebawem w zakładce. Opiekunem Samorządu Szkolnego Klas Młodszych jest pani Aleksandra Lożek.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d czyta lektury:)
publikacja: 2017-10-26 18:56:17
Po przeczytaniu jednej z najbardziej ulubionych lektur *Dzieci z Bullerbyn*, uczniowie z klasy 3d przygotowały plakat ilustrujący przygody bohaterów książki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w MDK Łazienkowska - Wymiary ludzkiej miary
publikacja: 2017-10-26 18:36:06
Klasa IIID rozpoczęła cykl warsztatów, realizowanych przez Pracownię HAMAK- pt. *Sztuka w krajobrazie miasta*, realizującego program edukacji architektoniczno- matematycznej dla uczniów młodszych. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami związanymi z architekturą, zrównoważonym budownictwem, re-designem i ekologią, także w kontekście dbałości o wartości środowiska naturalnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
w Jedynce pomaganie jest ważne!
publikacja: 2017-10-26 18:25:25
W naszej szkole, również w tym roku, kontynuujemy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Wspieramy w te sposób działania Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek, które pomaga osobom najbardziej potrzebującym. Z pozyskanych w ten sposób funduszy, zakupiony zostaje sprzęt rehabilitacyjny dla osób zgłaszających się do Stowarzyszenia z taką prośbą. Dziękujemy wszystkim: rodzicom, dziadkom, nauczycielom i uczniom, którzy bezinteresownie chcą w ten sposób pomagać.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-10-23 16:35:41
Dziś po raz kolejny uczniowie 2b odwiedzili MDK Muranów uczestnicząc w pierwszych zajęciach z cyklu *ABC programowania*. Dzieci poznały program Scratch i, mimo debiutu, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi zadaniami polegającymi na rysowaniu. Rosną przyszli mistrzowie programowania! W przerwie w zajęciach również doskonale się bawiły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
goście z Islandii
publikacja: 2017-10-23 16:05:54
Dziś gościliśmy delegację z islandzkiej szkoły w Reykjavíku - The Primary School w Nordlingaholt. Goście zwiedzili naszą szkołę - sale lekcyjne, świetlicę, salę do terapii SI, bibliotekę, towarzyszyli dzieciom podczas zajęć.


zobacz galerię zdjęć »»»»
konkurs recytatorski poezji religijnej
publikacja: 2017-10-27 15:32:55
Październik jest szczególnym miesiącem dla każdego Polaka. W tych dniach, bowiem wspominaliśmy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża - pierwszego Polaka. Z tej okazji, uczniowie warszawskich i okolicznych szkół, mogą uczestniczyć w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej *Usłysz Panie, moje słowa*. Naszą szkołę reprezentowały w tym roku: Julia Czerska (kl. 1a), Julia Kurowska (kl. 3c), Aleksandra Pruszyńska (kl.3d).


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - pracuje i bawi się
publikacja: 2017-10-20 18:46:46
Dziś dzieci z klasy 2b, po samodzielnym przeczytaniu wspaniałej lektury *Pięciopsiaczki*, stworzyły nowy rozdział książki. Opisały lub narysowały w postaci komiksu kolejne przygody uroczych piesków: Misia, Myszki, Klaksona, Pędzla i Ciapka. Po skończonej pracy świetnie się razem bawiły. To był miły dzień:)


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a i 2b w Muzeum Polin
publikacja: 2017-10-19 17:32:50
Obie klasy drugie odwiedziły dziś Muzeum Polin, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych *Tajemnica starej monety*. Pracując w zespołach miały do wykonania różne zadania związane z ekspozycją stałą muzeum, ze szczególnym zwróceniem uwagi na historię pieniądza oraz znaczenia dobroczynności i jałmużny. Wykonały też puszkę na datki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Dzień Edukacji Narodowej
publikacja: 2017-10-18 18:27:54
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Klasy młodsze I-III przygotowały dla wszystkich pracowników - Nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz dla starszych kolegów i koleżanek wspaniały występ. Pełen wierszy i piosenek dla tych, którzy pracują w szkole każdego dnia. Miłym akcentem - dodatkowym prezentem, była informacja o sukcesie naszych sportowców z klas starszych.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2a w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-18 18:15:07
Również dzieci z klasy 2a odwiedziły naszą bibliotekę szkolną, stając się pełnoprawnymi czytelnikami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b - *MDD - edukacja finansowa dla najmłodszych*
publikacja: 2017-10-20 18:08:06
W ramach projektu edukacyjnego *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* w klasie 2b odbyły się zajęcia poświęcone podróżom zagranicznym oraz walutom różnych krajów świata. Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z licznych podróży, zachęcały do odwiedzania innych krajów i kontynentów, pokazywały kolekcje monet i banknotów różnych walut oraz projektowały własne monety. Nie obyło się też bez planowania wydatków i obliczeń pieniężnych w kilku walutach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
projekt edukacyjny w klasie 3c
publikacja: 2017-10-13 18:09:16
W ramach realizacji projektu *Las* dzieci z klasy 3c wykonały Lapbooki. Pilna praca w grupach, zdobywanie i zapisywanie informacji zaowocowały pięknymi pracami.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-10-10 17:39:22
Klasa 2b ponownie odwiedziła Centrum Pieniądza NBP. W ramach realizowanego projektu *Myślę, decyduję, działam - edukacja finansowa dla najmłodszych* uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych *Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?*. Poznaliśmy proces produkowania monet od projektu do wypuszczenia ich do obiegu, zwiedziliśmy skarbiec bankowy i gabinet numizmatyka,ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się jak wiele walut z całego świata ma na swych monetach sylwetki różnych zwierząt.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w szkolnej bibliotece
publikacja: 2017-10-09 18:05:55
Klasa 2b uczestniczyła dziś w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej. Dzięki Pani Agnieszce dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jakie są zasady wypożyczania książek i jak należy zachowywać się w bibliotece oraz czytelni. Obejrzały katalog alfabetyczny i rzeczowy, zbiór podręczny oraz dowiedziały się jak przechowywane są ich indywidualne karty wypożyczeń. Stały się więc pełnoprawnymi użytkownikami naszej szkolnej biblioteki i czytelni.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Szkoła z Misją
publikacja: 2017-10-06 16:55:39
Nasza Szkoła, od 3 lat współpracuje z Sekretariatem Misji Zagranicznych Księży Sercanów . Razem z dziećmi z Koła misyjnego i ich rodzicami, przyłączyliśmy się do realizowanego projektu Szkoła z Misją…Duchowo i materialnie, staramy się wspierać pracę misjonarzy – Księży Sercanów i wolontariuszy, pracujących na misjach. Szczególnie, kierujemy naszą pomoc do Czadu w Afryce, gdzie w ten sposób są budowane studnie. Jak w każdej Szkole…po wysiłku, jest nagroda. My też możemy cieszyć się otrzymanymi *prezentami*…


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Ogrodzie Botanicznym UW
publikacja: 2017-10-04 19:42:21
Kolejna wycieczka KAKADU odbyła się do Ogrodu Botanicznego UW w Łazienkach Królewskich. Poruszając się po ścieżkach edukacyjnych dzieci szukały polskich roślin chronionych, podziwiały też okazy flory z całego świata. O tej porze roku w Ogrodzie Botanicznym jest również pięknie i kolorowo. Duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci hotele dla owadów.


zobacz galerię zdjęć »»»»
ślubowanie pierwszaków
publikacja: 2017-10-18 18:58:51
W piątek 29 września odbyła się wyjątkowa uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia naszych najmłodszych, pierwszoklasistów. Do szkoły przybyli z tej okazji znakomici goście: Pan Krzysztof Czubaszek - Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Pani Agata Kazimierczuk - Inspektor Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście oraz Pan Waldemar Przeździęk - Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, współorganizatora kampanii społecznej *Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów*. Nasi pierwszoklasiści otrzymali prezenty - pakiety odblasków. Uroczystość uświetniły występy uczniów klas pierwszych i drugich oraz pokaz prezentacji o ponad 100-letniej historii naszej szkoły.


zobacz galerię zdjęć »»»»
koło misyjne już działa
publikacja: 2017-10-03 08:22:35
Trwamy w roku duszpasterskim Idźcie i głoście. Uczniowie z naszej szkoły zaangażowani w Kole Misyjnym, uczestniczyli 1 października w misyjnym spotkaniu jakie odbyło się u Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Dzieci, ubrane w stroje misyjne, wraz ze swoimi rodzicami, nieśli dary w procesji. Wysłuchali także świadectwa Siostry zakonnej, która 20 lat swojego życia poświęciła pracy w Republice Środkowej Afryki.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3d w Stacji Filtrów i Wodociągów Warszawskich
publikacja: 2017-09-29 18:20:16
Uczniowie klasy III D zwiedzili historyczne obiekty Stacji Uzdatniania Wody *Filtry*- muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień i najstarszy filtr powolny z 1886 roku.


zobacz galerię zdjęć »»»»
3a pożegnała wakacje
publikacja: 2017-09-29 18:16:47
Uczniowie z klasy 3a ostatecznie rozstali się z wakacjami. W pierwszych tygodniach września dzieci chętnie opowiadały o tym jak spędzały czas wolny od nauki i prezentowały pamiątki z wakacji. Wykonały także piękne prace nawiązujące do okresu wakacyjnego.zobacz galerię zdjęć »»»»
*Sprzątanie świata*
publikacja: 2017-09-27 11:50:41
Jak co roku nasi uczniowie z klas starszych wzięli udział w międzynarodowej akcji proekologicznej *Sprzątanie świata*. Zadbali o czystość położonych w pobliżu szkoły Pól Mokotowskich.


zobacz galerię zdjęć »»»»
powitanie jesieni
publikacja: 2017-09-22 21:42:46
W ostatnim dniu lata już byliśmy gotowi na przyjęcie jesieni. Klasa 2a przygotowała jesienną inscenizację,a wszystkie dzieci z klas młodszych wykonały piękne kolorowe prace plastyczne, którymi obdarowały rodziców i zaprzyjaźnione przedszkolaki. Jesień też może być piękna - uśmiechnięta i kolorowa.


zobacz galerię zdjęć »»»»
KAKADU w Blue City - LEGO Festival
publikacja: 2017-09-18 17:31:04
Dziś klasy drugie otworzyły sezon wycieczkowy KAKADU. Odwiedziliśmy centrum handlowe Blue City, gdzie trwa wspaniała wystawa LEGO Festiwal połączona z animacjami i placem zabaw pełnym klocków LEGO.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w Centrum Pieniądza NBP
publikacja: 2017-09-15 13:51:47
W ramach realizacji programu edukacji ekonomicznej *Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych* dzieci z klasy 2b odwiedziły dziś Centrum Pieniądza NBP. To bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum poświęcone historii pieniędzy. Warsztaty *Pieniądzem może być wszystko?* przypomniały nam czym były płacidła, jakich przedmiotów używano w różnych rejonach świata i dlaczego? Obejrzeliśmy też pierwsze monety i doskonale bawiliśmy się podczas gier multimedialnych o wymianie barterowej.


zobacz galerię zdjęć »»»»
2b w MDK Muranów
publikacja: 2017-09-11 16:21:22
Klasa 2b,jako pierwsza rozpoczęła sezon wycieczek. W MDK Muranów uczestniczyła w pierwszych zajęciach z cyklu *Wielcy malarze dla młodych twórców* poświęconych twórczości Leonardo da Vinci. Prace inspirowane słynnym portretem *Dama z gronostajem* można obejrzeć w zakładce *prace uczniów*.


zobacz galerię zdjęć »»»»
witamy nowy rok szkolny
publikacja: 2017-09-08 23:22:31
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uśmiechnięci, opaleni po wakacjach i gotowi do nowych wyzwań i przygód.


zobacz galerię zdjęć »»»»