Nasze sukcesy - rok szkolny 2017/2018

Co roku bierzemy udział w wielu
konkursach, przeglądach i zawodach sportowych.
Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach.
Mamy się czym pochwalić!!!


wyniki szkolnego konkursu informatycznego
W szkolnym konkursie informatycznym
*Bezpieczny Internet*
w klasach IV
maksymalną liczbę 19 punktów
zdobyli:
Aleksander Michalik kl. 4a
Zholmurzaeva Milena kl. 4d
Pamuła Krzysztof kl. 4d
Zabłocki Jakub kl. 4d
w klasach V, VI i VII
najwyższą liczbę punktów 23 na 25

zdobyli:
Krzysztof Pawłowski i Maciej Jaworski kl. 6b
Gratulujemy!
 
sukces w konkursie informatycznym
W XII Warszawskim Konkursie Matematyczno – Informatycznym "Multimedialna Matematyka"
pod patronatem
Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
oraz
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Joanna Łukasiewicz uczennica klasy 4
zajęła II miejsce, kategoria kl. 4
Gratulujemy!
 
sukces w ogólnopolskim konkursie ALBUS
W ogólnopolskim konkursie Albus z fizyki
laureatem został uczeń klasy VII C
Witold Kosiński.
Dodatkowo wyróżnienia zdobyli:
Helenka Żakowicz z klasy VII C
Franciszek Rudnicki z klasy VII C
Kajetan Stępniewski z klasy VII A
Hania Tederko z klasy VII C
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
 
sukces w konkursie dotyczącym doradztwa zawodowego
Uczeń klasy V b
Mateusz Cichowski
zdobył III miejsce
w Warszawskim Konkursie Wiedzy o Zawodach
"Mój wymarzony zawód"

w kategorii szkół podstawowych.
Konkurs organizowany był w ramach
Warszawskiego Systemu Doradztwa Zawodowego.
Zdjęcia prac zgłoszonych na konkurs w naszej szkole, w tym praca Mateusza, znajdują się na stronie internetowej.
Serdecznie gratulujemy nagrody.
 
MDD - nagrodzone prace konkursowe
W ramach realizacji w obu klasach drugich
programu edukacji finansowej
*Myślę, decyduję, działam*
wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym
*Jak gospodaruję swoim kieszonkowym?*
Powstały fantastyczne prace (patrz galeria prac).
Finaliści i nagrodzeni to:
Weronika Cebula (2b)
Gustaw Regent-Nguyen (2a)

Gratulujemy!
 
sukces matematyków w Kangurze 2018
W konkursie "Kangur Matematyczny 2018"
wynik bardzo dobry otrzymali:
Mikołaj Chariasz 4c
Maksymilian Sawicki 4c
wyróżnienie
otrzymali:
Gustaw Regent – Nguyen 2a
Amos Kuzia – Gonzalez 3d
Krzysztof Płoskowicz 4a
Jan Smulko 4c
Marcin Matyka 6a
Hanna Tederko 7c
Gratulujemy sukcesów!
 
MDK Muranów - Wydajemy własną książkę
W konkursie *Wydajemy własną książkę"
Małgorzata Rembowska (1a)
i Mateusz Rembowski (5a)

otrzymali nagrodę w kategorii edytorskiej.
Gratulacje!
 
Olimpus język polski - sesja wiosenna
W konkursie Olimpus z Języka Polskiego
- sesja wiosenna
Paulina Wodzińska (6b)
uzyskała dyplom laureata zajmując 6 miejsce w Polsce,
natomiast
Maja Piwońska (5a)
uzyskała dyplom laureata i zajęła 15 miejsce w kraju.
Gratulujemy!!!
 
sukces ortograficzny
Uczeń klasy IIIb Dawid Podlaski
zdobył wyróżnienie w
XV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym
dla uczniów klas III szkół podstawowych m. st. Warszawy
"Z ortografią za pan brat".
Serdeczne gratulacje dla naszego Mistrza Ortografii!!!
 
konkurs humanistyczny OMNIBUS
W Ogólnopolskim Konkursie Omnibus 2018
wynik bardzo dobry wśród uczniów klas II uzyskali:
Władysław Pająk - Bukowiecki (6 miejsce w Polsce)
Gustaw Regent - Nguyen (8 miejsce w Polsce)
Michał Chojnowski
Jerzy Guniewicz
wynik dobry:
Tymon Wiśniewski
Franciszek Wilk

Wynik bardzo dobry wśród uczniów klas III uzyskali:
Amos Kuzia - Gonzalez (10 miejsce w Polsce)
Alicja Gontarek
Ignacy Rojek
Gustaw Szymaniak

wynik dobry:
Krzysztof Orzeł.

Gratulujemy!
.
 
sukces matematyczny
Witold Kosiński, uczeń klasy VII C,
zdobył tytuł
finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego
z matematyki.
Gratulujemy!
 
sukces naszego młodego historyka
Franciszek Liberek uczeń klasy VII A
został laureatem najważniejszego ogólnopolskiego konkursu historycznego
*Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
w latach 1887-1922.
O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej*
.
Gratulujemy!
 
ortograficzny sukces trzecioklasisty
Uczeń klasy IIIb
Dawid Podlaski
zajął trzecie miejsce
w Śródmiejskim Konkursie "Mistrz Ortografii".
Reprezentując naszą Szkołę weźmie udział w
Warszawskimi Konkursie Ortograficznym.
Serdeczne gratulacje!!!
 
wielki sukces najmłodszych i wszechstronnych - OMNIBUS 2018
W VII Mokotowskim i IV Międzydzielnicowym
Konkursie Wiedzy *OMNIBUS -
Wiem ... prawie wszystko*

nasi szkolni laureaci odnieśli wielki sukces!
Gustaw Regent-Nguyen klasa 2a
zajął I miejsce
jako jedyny uzyskując maksymalną liczbę punktów!

Bartosz Banasiuk klasa 2b
i Ignacy Rojek klasa 3d
zajęli III miejsca
a Michał Chojnowski klasa 2b
i Gustaw Szymaniak klasa 3d
zdobyli wyróżnienia.
Dzięki tak doskonałym wynikom nasza Szkoła zajęła
1. miejsce w ogólnym rankingu 29 startujących placówek!
Link do pełnych wyników: http://www.sp260.waw.pl/konkursy.html
 
konkurs *Mój wymarzony zawód*
W dniu 1.03.2018
został rozstrzygnięty szkolny etap
II Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach
*Mój wymarzony zawód*.

W imieniu jury z przyjemnością informujemy, że
I miejsce zdobyli
Mateusz Cichowski z klasy V b
oraz
Kajetan Stępniewski z klasy VII a.
Miejsca III w konkursie zajęli
Jan Łojan i Jan Krzywicki z klasy V a.
Zofia Teresiak, Aleksandra Safaryn
oraz Lilia Niewczasińska
z klasy V a
zdobyły wyróżnienia.
Prace Mateusza i Kajetana wezmą udział w dzielnicowym etapie konkursu.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!
 
sukcesy matematyków
Znakomite osiągnięcia uczniów
w konkursie matematycznym MAT W kategorii uczniów klas II
(ogółem 335 uczestników w Polsce)
GUSTAW REGENT- NGUYEN 2A - 3 miejsce w województwie mazowieckim i 4 miejsce w kraju
FRANCISZEK WILK 2A - 28 miejsce w województwie mazowieckim i 79 miejsce w kraju
IGNACY ZBIJEWSKI 2A - 33 miejsce w województwie mazowieckim i 114 miejsce w kraju
JERZY GUNIEWICZ 2B - 56 miejsce w województwie mazowieckim i 203 miejsce w kraju
ANTONINA KOWALSKA 2A - 67 miejsce w województwie mazowieckim i 243 miejsce w kraju
MARIA DROZDOWSKA 2B - 77 miejsce w województwie mazowieckim i 289 miejsce w kraju
W kategorii uczniów klas III
(ogółem 833 uczestników w Polsce)
IGNACY ROJEK 3D - 31 miejsce w województwie mazowieckim i 76 miejsce w kraju
ANTONI WĄDRZYK 3D - 54 miejsce w województwie mazowieckim i 125 miejsce w kraju
AMOS KUZIA- GONZALEZ 3D - 61 miejsce w województwie mazowieckim i 145 miejsce w kraju
GUSTAW SZYMANIAK 3D - 94 miejsce w województwie mazowieckim i 259 miejsce w kraju
W kategorii uczniów klas IV
(ogółem 1074 uczestników w Polsce)
MAKSYMILIAN SAWICKI 4C - 79 miejsce w województwie mazowieckim i 273 miejsce w kraju
Gratulujemy!!!
 
sukces muzyczny
Dnia 10 I 2018 r. w SP nr 32
im. Małego Powstańca w Warszawie
odbył się
II Dzielnicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
.
Chór Jedynki
pod kierownictwem p. Henryki Pluteckiej
zajął pierwsze miejsce
w kategorii chórów klas IV –VII.
Wyróżniony został także zespół muzyczny koła misyjnego pod opieką s. Milenii Wilk
 
sukces w konkursie plastycznym
W konkursie plastycznym
*MŁODY ILUSTRATOR* - baśnie niemieckie
organizowanym przez MDK Muranów
nagrodę zdobyła uczennica klasy 2a
Marianna Hincz
Gratulujemy!
 
Kuratoryjny Konkurs Matematyczny
Do etapu wojewódzkiego
zakwalifikowali się
Marcin Matyka (6a) i Witold Kosiński (7c).
Gratulujemy!
 
sukces najmłodszych humanistów
W ogólnopolskim konkursie
Alfik humanistyczny 2017
sukcesy odnieśli również najmłodsi humaniści.
Wynik bardzo dobry uzyskali:
Wiktor Rzymski i Ignacy Rojek z klasy 3d
Wynik dobry uzyskał:
Gustaw Szymaniak z klasy 3d
Gratulujemy!
 
sukces biegaczy przełajowych
Nasza drużyna biegaczy przełajowych w składzie:
Julia Meyer, Hanna Tederko, Leon Falecki
wygrali zawody dzielnicowe i reprezentowali dzielnicę Śródmieście
na zawodach warszawskich w ramach WOM (Warszawska Olimpiada Młodzieży)
Gratulacje!
 
sukcesy sportowe dziewcząt
Podczas zawodów o Mistrzostwo Dzielnicy Śródmieście
nasze dziewczęta zdobyły brązowy medal.
Trzecie miejsce w dzielnicy zajęła drużyna unihokeja w składzie:
Zuzanna Grabowska, Julia Reniewicz, Karolina Ambroziak, Ewa Błażkow, Kamila Bukowska, Klaudia Łukasiewicz, Julia Sobczak, Lena Rauch, Marta Słonina, Nadia Krawczyk, Gabriela Śmieszek.
Czwarte miejsce zdobyła drużyna piłki ręcznej w składzie:
Zuzanna Grabowska, Julia Reniewicz, Ewa Błażkow, Karolina Ambroziak, Weronika Jaroszewicz, Matylda Szymańczyk, Patrycja Siek, Julia Meyer, Hanna Tederko, Barbara Łapa.
Czwarte miejsce zdobyła również drużyna piłki nożnej w składzie:
Ewa Błażkow, Julia Reniewicz, Zuzanna Grabowska, Matylda Szymańczyk, Hanna Tederko, Barbara Łapa, Paulina Bukowska, Julia Sobczak, Julia Cudak, Julia Meyer, Patrycja Siek
Gratulujemy!
 
sukcesy sportowców
Podczas zawodów o Mistrzostwo Dzielnicy Śródmieście
zdobyliśmy dwukrotnie brązowy medal.
Trzecie miejsce zajęła drużyna minikoszykówki w składzie:
Jakub Płoszajski, Tomasz Naszkowski, Kacper Borecki, Adam Borysewicz, Jakub Skonieczny, Maciej Nowak, Gustaw Wolak, Jeremi Górski, Maciej Jaworski, Antoni Jabłoński, Donald Włodarski.
Również trzecia była drużyna piłki nożnej w składzie:
Jakub Płoszajski, Tomasz Naszkowski, Kacper Borecki, Adam Borysewicz, Jakub Skonieczny, Maciej Jaworski, Antoni Jabłoński, Donald Włodarski, Michał Anuszewski, Franciszek Liberek.
Gratulujemy!
 
sukces najmłodszych i wszechstronnych
W VII Mokotowskim i IV Międzydzielnicowym
Konkursie Wiedzy *OMNIBUS - Wiem ... prawie wszystko*

laureatami etapu szkolnego zostali:
Bartosz Banasiuk klasa 2b
Michał Chojnowski klasa 2b
Gustaw Regent-Nguyen klasa 2a
Gustaw Szymaniak klasa 3d
Ignacy Rojek klasa 3d
Aleksy Kołcoń klasa 3d
Będą nas reprezentować w II etapie konkursu.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
 
sukcesy historyków
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej
uczestniczyło 25 naszych uczniów z klas IV-VII.
Tytuły LAUREATA otrzymali:
Paulina Wodzińska
Oskar Nagórka
Maja Piwońska
Lilia Niewczasińska
Adam Wodziński
Joachim Matuszak
Gratulacje!
 
OLIMPUS język polski
W sesji jesiennej konkursu polonistycznego OLIMPUS
dyplomy LAUREATA otrzymali:
Dominika Rokosz klasa 6b
Dominika Rokosz klasa 6b
Zuzanna Białek klasa 6b
Paulina Wodzińska klasa 6b
Hanna Tederko klasa 7c
Gratulujemy!
 
wyniki konkursu literackiego ŚFMT
W ramach ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW
organizowanego przez MDK MURANÓW,
tym razem pod hasłem
*ARTYŚCI I SZTUKA UJĘCI W SŁOWACH*,
sukces odniósł nasz uczeń
JOACHIM MATUSZAK z klasy 5a
zdobywając WYRÓŻNIENIE
 
Kuratoryjny Konkurs Matematyczny
Do etapu rejonowego
zakwalifikowali się
Marcin Matyka (6a) i Witold Kosiński (7c).
Gratulujemy!
 
Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny
Do etapu rejonowego
zakwalifikowała się uczennica klasy 7c
Hanna Tederko.
Gratulujemy!
 
sukcesy humanistów
W ogólnopolskim konkursie
Alfik humanistyczny 2017
sukcesy odnieśli humaniści z Jedynki.
Wynik bardzo dobry uzyskali:
Misheel Tserendemberel z klasy 4c
Mikołaj Chariasz z klasy 4c
Antonina Tederko z klasy 4c
Jan Smulko z klasy 4c
Nadia Krawczyk z klasy 6a
Zuzanna Białek z klasy 6b
Dominika Rokosz z klasy 6b
Barbara Łapa z klasy 7c
Hanna Tederko z klasy 7c
Helena Żakowicz z klasy 7c
Wynik dobry uzyskali:
Anna Krupa z klasy 4c
Maja Piwońska z klasy 5a
Api Neupane z klasy 6b
Gratulujemy!
 
sukces w konkursie historycznym
Uczeń naszej Szkoły
Franciszek Liberek z klasy VIIa
zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego *Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
w latach 1887-1922*.

Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
 
sukcesy w Alfiku matematycznym
Wśród uczniów klas starszych również mamy laureatów ogólnopolskiego konkursu
Alfik Matematyczny dla klas IV- VII.
Wynik bardzo dobry otrzymali uczniowie:
Marcin Matyka kl. VIa
Maksymilian Sawicki kl. IVc
Mikołaj Chariasz kl. IVc
Wynik dobry otrzymał uczeń:
Tomasz Naszkowski kl. VIIa
Serdecznie gratulujemy.
 
sukcesy w Alfiku matematycznym
W ogólnopolskim konkursie matematycznym Alfik
dyplom za otrzymanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje: Gustaw Regent – Nguyen z klasy IIa,
który wśród uczniów klas II w województwie mazowieckim zajął 58. miejsce i 167. miejsce w kraju.
oraz
Amos Kuzia- Gonzalez z klasy IIId,
który wśród uczniów klas III w województwie mazowieckim zajął 144. miejsce i 377 miejsce w kraju.
Gratulujemy!
 
Olbrzymi sukces w Alfiku Humanistycznym 2017
Nasza uczennica z klasy 6b
Paulina Wodzińska
odniosła wielki sukces w konkursie ogólnopolskim
Alfik humanistyczny 2017
zdobywając maksymalną liczbę punktów!
Oznacza to, że uzyskała tytuł LAUREATA
oraz 1. miejsce w województwie i w Polsce!!!
Nagrodą jest tygodniowy wyjazd na obóz młodych talentów do Serpelic nad Bugiem.
Serdecznie gratulujemy Paulinie i jesteśmy z Niej dumni.
 
wyniki konkursu plastycznego ŚFMT
W ramach ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW
organizowanego przez MDK MURANÓW,
tym razem pod hasłem
*ARTYŚCI I SZTUKA ZAKLĘCI W OBRAZACH*,
sukces odniósł nasz uczeń
GUSTAW SZYMANIAK z klasy 3D
zdobywając WYRÓŻNIENIE
 
sukces unihokeistek
Pod koniec października w OSiR przy ul. Polnej odbyły się zawody międzyszkolne w unihokeju. Uczennice naszej szkoły walczyły zacięcie i udało się im zdobyć 3. miejsce w Dzielnicy Śródmieście. Gratulujemy!