Nasze sukcesy - rok szkolny 2016/2017

Co roku bierzemy udział w wielu
konkursach, przeglądach i zawodach sportowych.
Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach.
Mamy się czym pochwalić!!!


wyniki szkolnego konkursu matematycznego
W Jedynce odbył się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny
*Mistrz Rachunków*.
Przedstawiamy jego wyniki:
Klasy IV
I miejsce
Janek Krzywicki
II miejsce
Agata Ryszka
III miejsce
Anna Balog, Łukasz Gliniak, Ryszard Zając
Klasy V
I miejsce
Marcin Matyka
II miejsce
Paulina Wodzińska
Klasy VI
I miejsce
Julia Pogorzelska do Vale
II miejsce
Anastazja Brodowska
III miejsce
Łucja Matuszak, Kacper Konopacki
Gratulujemy!
 
sukces przyrodników z Jedynki
W X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik
wielu naszych uczniów osiągnęło sukces.
Nagrodę otrzymali:
Maksymilian Sawicki z klasy 3c
Witold Kosiński z klasy 6c
Wyróżnienie otrzymali:
Ola Madeja z klasy 3b
Jan Smulko z klasy 3c
Ewa Błażkow z klasy 6a
Anastazja Brodowska z klasy 6a
Dyplomami nagrodzeni zostali:
Alicja Gontarek z klasy 2c
Monika Łukasik z klasy 2c
Hanna Niedźwiedzka z klasy 2c
Matylda Fink-Finowicka z klasy 3a
Barbara Kosińska z klasy 3a
Maja Donat z klasy 3b
Ryszard Chełmicki z klasy 3b
Bartłomiej Moczulski z klasy 3b
Maria Lutze z klasy 3d
Joachim Matuszak z klasy 4a
Agata Ryszka z klasy 4a
Anna Balog z klasy 4b
Gabriela Króliczak z klasy 4b
Antoni Popkowski z klasy 4b
Ryszard Zając z klasy 4b
Marcin Matyka z klasy 5a
Marta Słonina z klasy 5a
Łucja Matuszak z klasy 6a
Julia Reniewicz z klasy 6a
Lidia Werakso-Jarząb z klasy 6a
Wojciech Posiadała z klasy 6c
Franciszek Rudnicki z klasy 6c
Serdecznie gratulujemy!
 
konkurs matematyczno-informatyczny
W XI WARSZAWSKIM KONKURSIE
MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNYM
„Multimedialna Matematyka”
pod patronatem
Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
ORAZ MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY
wyróżnienie otrzymali:
Lena Konopacka z kl. VI b
Kacper Konopacki z kl. VI b
Gratulujemy!
 
sukcesy matematyków z klas starszych
W ogólnopolskim
Konkursie Matematycznym Kangur 2107
także nasi starsi matematycy
mają się czym pochwalić.
Wyróżnienie otrzymali
Agata Ryszka z klasy 4a,
Marcin Matyka z klasy 5a
Łucja Matuszak z klasy 6a.
Serdecznie gratulujemy!
 
sukcesy najmłodszych matematyków
W ogólnopolskim
Konkursie Matematycznym Kangur 2107
nasi najmłodsi matematycy odnieśli sukcesy.
W kategorii Żaczek wyróżnienie otrzymali
Adam Pogorzelski z klasy 2b,
Ignacy Rojek i Antek Wądrzyk z klasy 2d.
W kategorii Maluch wyróżnieni zostali
Mikołaj Chariasz i Janek Smulko z klasy 3c.
Gratulujemy!
 
sukces pływaków
W dniu 25 kwietnia w OSiR przy ul. Polnej
odbyły się międzyszkolne zawody w pływaniu.
Reprezentacja szkoły składała się
z ośmiu dziewcząt i ośmiu chłopców z klas III-VI,
po dwie osoby z każdego rocznika.
Startowali oni w konkurencji indywidualnej
- pływanie stylem grzbietowym i dowolnym
na dystansie 25 m dla klas III i IV
oraz 50 m dla klas V i VI.
Kolejną konkurencja była sztafeta drużynowa.
Odnieśliśmy duży sukces:
dziewczynki zdobyły trzecie miejsce,
a chłopcy drugie miejsce
wśród szkół śródmiejskich.
Gratulujemy!
 
sukces młodego matematyka
Nasz uczeń z klasy 3c
Maks Sawicki
zajął 1. miejsce w dzielnicy
w konkursie matematycznym dla klas trzecich
*Wzorowy matematyk*.
Weźmie udział w
*Warszawskiej Małej Olimpiadzie Matematycznej*.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 
sukces koła misyjnego
Nasze koło misyjne, prowadzone przez Siostrę Milenię, osiągnęło świetny wynik podczas akcji *Szkoła z misją*. Wśród 83 Szkół i Przedszkoli w Polsce , uczestniczących w projekcie, nasza Szkoła Podstawowa nr 1 im. G. Morcinka, zajmuje 12 miejsce z ilością 16088 pkt. (najlepszy wynik 61845 pkt). Gratulujemy!
 
sukces w konkursie *Pałace Warszawy*
Nasi najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści z 1a i 1b -
wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym
*Pałace Warszawy*
organizowanym przez Przedszkole 34
w ramach projektu *Warszawa, da się lubić?*.
Dwa zespoły wykonały Pałace Kultury i Nauki
z materiałów ekologicznych wykorzystując makulaturę, plastikowe nakrętki i tekturowe wytłoczki.
Twórcy, oprócz dyplomów, zostali też nagrodzeni książkami i materiałami plastycznymi. Brawo!
 
sukcesy najmłodszych matematyków
W tegorocznej edycji
ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny organizowanego przez Jersz
wielkie sukcesy odnieśli też nasi najmłodsi uczniowie .
Wśród klas II i III mamy aż 6 zwycięzców.

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Ignacy Rojek
Antoni Wądrzyk
Gustaw Szymaniak

z klasy 2d,
Ignacy Rojek uzyskał 97. miejsce w województwie!
Wynik dobry uzyskali:
Jan Albiniak
Amos Kuzia-Gonzales

z klasy 2d
Marcel Kasprzykowski
z klasy 3c.
Gratulujemy!!!
 
sukcesy matematyków
Również w konkursach matematycznych mamy się czym pochwalić!
Do trzeciego etapu
Konkursu Kuratoryjnego
zakwalifikowali się:
Julia Pogorzelska do Vale klasa 6a
Witold Kosiński klasa 6c

Laureatami konkursu
Olimpus matematyczny

zostali:
Marcin Matyka klasa 5a
Anastazja Brodowska klasa 6a

Laureatami konkursu
Alfik matematyczny
zostali:
Jan Krzywicki klasa 4b wynik dobry
Marcin Matyka klasa 5a wynik bardzo dobry
Leonard Nagórka klasa 6a wynik dobry
Franciszek Rudnicki klasa 6c wynik dobry
Brawo!
 
sukcesy historyków
W I półroczu nasi uczniowie osiągnęli już
wiele znaczących sukcesów
w konkursach historycznych!
Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej
są uczennice:
Maja Piwońska klasa IVa
Julia Pogorzelska do Vale klasa VIa
Anastazja Brodowska klasa VIa
Łucja Matuszak klasa VIa
Lena Konopacka klasa VIb

Laureatami 2.stopnia
Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Historia Plus

są uczniowie:
Marcin Matyka klasa Va
Franciszek Liberek klasa VIa
Jan Łojan klasa IVa

Do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
*Dzieje żołnierza i oręża polskiego*

zakwalifikowali się:
Julia Napora klasa Vb
Julia Pogorzelska do Vale klasa VIa
Anastazja Brodowska klasa VIa
Franciszek Liberek klasa VIa
Franciszek Rudnicki klasa VIa

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!
 
gramy i śpiewamy - kolędy i pastorałki
Grupa uczniów z klas 4-6,
pod opieką Siostry Milenii Wilk,
wzięła udział w
I Dzielnicowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
Osiągnęli sukcesy we wszystkich kategoriach!
solowa Maja Piwońska III miejsce
zespołowa Zespół POSŁANI III miejsce
instrumentalna Nadia Krawczyk (gitara) II miejsce
Gratulujemy!
 
kolejne sukcesy naszych humanistów
W ogólnopolskiej Olimpiadzie *Olimpus*
nasze uczennice osiągnęły wielki sukces!
Gabriela Króliczak z klasy 4b zajęła 7. miejsce w Polsce! na 340 uczestników
Zuzanna Białek z klasy 5b zajęła 14. miejsce w Polsce! na 370 uczestników
Barbara Łapa i Hanna Tederko z klasy 6c zajęły 13. miejsce w Polsce! na 498 uczestników
Jedynka jest z Was dumna!
 
sukcesy w konkursie przedmiotowym z języka polskiego
W tegorocznym Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego
sześcioro naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego:
Dominika Rokosz klasa 5b
Paulina Wodzińska klasa 5b
Hanna Tederko klasa 6c
Witold Kosiński klasa 6c
Łucja Matuszak klasa 6a
Julia Pogorzelska do Vale klasa 6a
Do następnego wojewódzkiego etapu awansowała
Julia Pogorzelska do Vale
Gratulujemy!
 
wielki sukces humanistów z Jedynki

Znamy już wyniki tegorocznej XX edycji
ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny organizowanego przez Jersz.
Nasi uczniowie wypadli doskonale.
Wśród klas młodszych mamy aż 7 zwycięzców.

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Eliza Gniadek
Gustaw Szymaniak
Jan Albiniak

z klas drugich,
Marcelina Zbijewska
Maja Jarkowiec

z klas trzecich.
Wynik dobry uzyskali:
Julia Gniadek
Antoni Wądrzyk

z klas drugich.
Gustaw Szymaniak zajął 13. miejsce w województwie, a 28. w kraju!
Wśród klas starszych mamy 9 laureatów.

Wynik bardzo dobry uzyskały:
Gabriela Króliczak
jedyna uczestniczka konkursu z klas czwartych,
Paulina Wodzińska
z klasy piątej,
Paulina Wodzińska
z klasy piątej,
Łucja Matuszak
Julia Pogorzelska
Hanna Tederko
Barbara Łapa

z klas szóstych.
Wynik dobry uzyskali:
Ewa Błażkow
Wojciech Posiadała
Witold Kosiński

z klas szóstych.

Gratulujemy!!!

 
sukces literacki
Uczeń klasy 4a
Joachim Matuszak
zdobył wyróżnienie
w kategorii szkół podstawowych
podczas tegorocznej edycji
Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów
Serdecznie gratulujemy!