Nasze sukcesy - rok szkolny 2016/2017

Co roku bierzemy udział w wielu
konkursach, przeglądach i zawodach sportowych.
Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach.
Mamy się czym pochwalić!!!


sukces pływaków
W dniu 25 kwietnia w OSiR przy ul. Polnej
odbyły się międzyszkolne zawody w pływaniu.
Reprezentacja szkoły składała się
z ośmiu dziewcząt i ośmiu chłopców z klas III-VI,
po dwie osoby z każdego rocznika.
Startowali oni w konkurencji indywidualnej
- pływanie stylem grzbietowym i dowolnym
na dystansie 25 m dla klas III i IV
oraz 50 m dla klas V i VI.
Kolejną konkurencja była sztafeta drużynowa.
Odnieśliśmy duży sukces:
dziewczynki zdobyły trzecie miejsce,
a chłopcy drugie miejsce
wśród szkół śródmiejskich.
Gratulujemy!
 
sukces młodego matematyka
Nasz uczeń z klasy 3c
Maks Sawicki
zajął 1. miejsce w dzielnicy
w konkursie matematycznym dla klas trzecich
*Wzorowy matematyk*.
Weźmie udział w
*Warszawskiej Małej Olimpiadzie Matematycznej*.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 
sukces koła misyjnego
Nasze koło misyjne, prowadzone przez Siostrę Milenię, osiągnęło świetny wynik podczas akcji *Szkoła z misją*. Wśród 83 Szkół i Przedszkoli w Polsce , uczestniczących w projekcie, nasza Szkoła Podstawowa nr 1 im. G. Morcinka, zajmuje 12 miejsce z ilością 16088 pkt. (najlepszy wynik 61845 pkt). Gratulujemy!
 
sukces w konkursie *Pałace Warszawy*
Nasi najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści z 1a i 1b -
wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym
*Pałace Warszawy*
organizowanym przez Przedszkole 34
w ramach projektu *Warszawa, da się lubić?*.
Dwa zespoły wykonały Pałace Kultury i Nauki
z materiałów ekologicznych wykorzystując makulaturę, plastikowe nakrętki i tekturowe wytłoczki.
Twórcy, oprócz dyplomów, zostali też nagrodzeni książkami i materiałami plastycznymi. Brawo!
 
sukcesy najmłodszych matematyków
W tegorocznej edycji
ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny organizowanego przez Jersz
wielkie sukcesy odnieśli też nasi najmłodsi uczniowie .
Wśród klas II i III mamy aż 6 zwycięzców.

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Ignacy Rojek
Antoni Wądrzyk
Gustaw Szymaniak

z klasy 2d,
Ignacy Rojek uzyskał 97. miejsce w województwie!
Wynik dobry uzyskali:
Jan Albiniak
Amos Kuzia-Gonzales

z klasy 2d
Marcel Kasprzykowski
z klasy 3c.
Gratulujemy!!!
 
sukcesy matematyków
Również w konkursach matematycznych mamy się czym pochwalić!
Do trzeciego etapu
Konkursu Kuratoryjnego
zakwalifikowali się:
Julia Pogorzelska do Vale klasa 6a
Witold Kosiński klasa 6c

Laureatami konkursu
Olimpus matematyczny

zostali:
Marcin Matyka klasa 5a
Anastazja Brodowska klasa 6a

Laureatami konkursu
Alfik matematyczny
zostali:
Jan Krzywicki klasa 4b wynik dobry
Marcin Matyka klasa 5a wynik bardzo dobry
Leonard Nagórka klasa 6a wynik dobry
Franciszek Rudnicki klasa 6c wynik dobry
Brawo!
 
sukcesy historyków
W I półroczu nasi uczniowie osiągnęli już
wiele znaczących sukcesów
w konkursach historycznych!
Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej
są uczennice:
Maja Piwońska klasa IVa
Julia Pogorzelska do Vale klasa VIa
Anastazja Brodowska klasa VIa
Łucja Matuszak klasa VIa
Lena Konopacka klasa VIb

Laureatami 2.stopnia
Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Historia Plus

są uczniowie:
Marcin Matyka klasa Va
Franciszek Liberek klasa VIa
Jan Łojan klasa IVa

Do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
*Dzieje żołnierza i oręża polskiego*

zakwalifikowali się:
Julia Napora klasa Vb
Julia Pogorzelska do Vale klasa VIa
Anastazja Brodowska klasa VIa
Franciszek Liberek klasa VIa
Franciszek Rudnicki klasa VIa

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!
 
gramy i śpiewamy - kolędy i pastorałki
Grupa uczniów z klas 4-6,
pod opieką Siostry Milenii Wilk,
wzięła udział w
I Dzielnicowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
Osiągnęli sukcesy we wszystkich kategoriach!
solowa Maja Piwońska III miejsce
zespołowa Zespół POSŁANI III miejsce
instrumentalna Nadia Krawczyk (gitara) II miejsce
Gratulujemy!
 
kolejne sukcesy naszych humanistów
W ogólnopolskiej Olimpiadzie *Olimpus*
nasze uczennice osiągnęły wielki sukces!
Gabriela Króliczak z klasy 4b zajęła 7. miejsce w Polsce! na 340 uczestników
Zuzanna Białek z klasy 5b zajęła 14. miejsce w Polsce! na 370 uczestników
Barbara Łapa i Hanna Tederko z klasy 6c zajęły 13. miejsce w Polsce! na 498 uczestników
Jedynka jest z Was dumna!
 
sukcesy w konkursie przedmiotowym z języka polskiego
W tegorocznym Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego
sześcioro naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego:
Dominika Rokosz klasa 5b
Paulina Wodzińska klasa 5b
Hanna Tederko klasa 6c
Witold Kosiński klasa 6c
Łucja Matuszak klasa 6a
Julia Pogorzelska do Vale klasa 6a
Do następnego wojewódzkiego etapu awansowała
Julia Pogorzelska do Vale
Gratulujemy!
 
wielki sukces humanistów z Jedynki

Znamy już wyniki tegorocznej XX edycji
ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny organizowanego przez Jersz.
Nasi uczniowie wypadli doskonale.
Wśród klas młodszych mamy aż 7 zwycięzców.

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Eliza Gniadek
Gustaw Szymaniak
Jan Albiniak

z klas drugich,
Marcelina Zbijewska
Maja Jarkowiec

z klas trzecich.
Wynik dobry uzyskali:
Julia Gniadek
Antoni Wądrzyk

z klas drugich.
Gustaw Szymaniak zajął 13. miejsce w województwie, a 28. w kraju!
Wśród klas starszych mamy 9 laureatów.

Wynik bardzo dobry uzyskały:
Gabriela Króliczak
jedyna uczestniczka konkursu z klas czwartych,
Paulina Wodzińska
z klasy piątej,
Paulina Wodzińska
z klasy piątej,
Łucja Matuszak
Julia Pogorzelska
Hanna Tederko
Barbara Łapa

z klas szóstych.
Wynik dobry uzyskali:
Ewa Błażkow
Wojciech Posiadała
Witold Kosiński

z klas szóstych.

Gratulujemy!!!

 
sukces literacki
Uczeń klasy 4a
Joachim Matuszak
zdobył wyróżnienie
w kategorii szkół podstawowych
podczas tegorocznej edycji
Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów
Serdecznie gratulujemy!