Galeria zdjęć - rok szkolny 2010/2011
sukces naszej uczennicy
publikacja: 02-07-2011
W środę 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Był to szczególny dzień dla uczniów klas VI kończących już naukę w naszej szkole. Uczennica Lika Sicinava, która uzyskała najwyższą liczbę punktów ze sprawdzianu po klasie szóstej otrzymała z rąk Burmistrza Dzielnicy Śródmieście p. Andrzeja Zielińskiego rower - wspaniałą nagrodę ufundowaną przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Warto było pracować przez sześć lat, a Jedynka jest dumna ze swojej uczennicy!


zobacz galerię zdjęć »»»»
Fotoreportaż ze Święta Szkoły 2011
publikacja: 11-06-2011
Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z dwudniowych obchodów tegorocznego Święta Szkoły z okazji 95-lecia Jej istnienia.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Święto Szkoły 2011 - 95 lat istnienia SP 1
publikacja: 05-06-2011
3 i 4 czerwca obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły istniejącej już 95 lat. Piątkowe uroczystości miały charakter bardziej oficjalny i podniosły. W sobotę Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele oraz Grono Pedagogiczne doskonale bawili się podczas festynu rodzinnego.


zobacz galerię zdjęć »»»»
Sukces sportowy
publikacja: 29-05-2011
Uczniowie klas trzecich zdobyli pierwsze miejsce w zawodach sportowych "Dwa Ognie" - Usportowione klasy III


zobacz galerię zdjęć »»»»
spotkanie z psem
publikacja: 21-05-2011
W marcu samorząd szkolny zorganizował wśród uczniów zbiórkę na rzecz zwierząt będących pod opieką Fundacji Viva. Ostatnio odwiedziła nas pracująca w fundacji pani Magdalena Buszko ze swoim psem Lukasem i przekazała nam wiele ciekawych i pożytecznych informacji o zwierzętach.


zobacz galerię zdjęć »»»»
spotkanie sześciolatków z wężami i jaszczurkami
publikacja: 13-05-2011
Sześciolatki z klasy Ib przyjmowały bardzo ciekawego gościa - dziadek jednego z uczniów jest hodowcą gadów. Dzieci miały więc możliwość uczestniczyć w ekscytującej i kształcącej lekcji - poznając legwany zielone (iguany) oraz węże z gatunku dusicieli - kolumbijskiego boa tęczowego i pytona królewskiego. Wykazały się wielką odwagą!


zobacz galerię zdjęć »»»»
festiwal piosenki obcojęzycznej
publikacja: 07-05-2011
Tradycyjnie od kilku lat w Jedynce odbywa się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku w oddzielnych kategoriach wystąpiły klasy młodsze I-III i starsze IV-VI. Jury złożone z nauczycieli i uczniów wyłoniło laureatów, którzy uświetnią swoim występem obchody Święta Szkoły w czerwcu.


zobacz galerię zdjęć »»»»
talentynki i powitanie wiosny
publikacja: 24-03-2011
Pierwszy dzień tegorocznej wiosny powitaliśmy w radosnych nastrojach i przy dobrej zabawie. Maluchy z klas 0-III przygotowały wiosenny koncert piosenek i wierszy oraz pokaz plakatów. Starsze klasy, pod kierunkiem samorządu szkolnego, zorganizowały "Talentynki". Każdy mógł zaprezentować to co potrafi najlepiej. Jury miało bardzo trudne zadanie!


zobacz galerię zdjęć »»»»
szkołolandia 2011
publikacja: 08-03-2011
W tym roku, w sobotę 5 marca, już po raz drugi odbyła się "Szkołolandia" - targi edukacyjne promujące śródmiejskie szkoły podstawowe i ułatwiające rodzicom 6-latków podjęcie decyzji dotyczącej ich dzieci we wrześniu. Nasze stoisko prezentowało się bardzo elegancko, cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a występ naszych 6- i 7-latków był wyjątkowo barwny i udany.


zobacz galerię zdjęć »»»»
jasełka 2010
publikacja: 09-01-2011
Jak co roku siostra Irena Zakrzewska przygotowała wraz z dziećmi z koła misyjnego piękne, wzruszające i barwne jasełka.


zobacz galerię zdjęć »»»»
świateczny konkurs kolęd
publikacja: 08-01-2011
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs kolęd dla klas starszych. Wszyscy zaprezentowali przygotowane samodzielnie interpretacje, a jury miało trudne zadanie!


zobacz galerię zdjęć »»»»
szkolne koło misyjne
publikacja: 08-01-2011
Siostra Irena Zakrzewska od lat prowadzi w szkole koło misyjne propagując pomoc potrzebującym na całym świecie w ramach działalności misyjnej. Również w tym roku przygotowała wraz z dziećmi z klas młodszych wspaniałe przedstawienie.


zobacz galerię zdjęć »»»»
święto latawca
publikacja: 08-01-2011
Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w jesiennym Święcie Latawca. Zdobyliśmy nagrody, bawiliśmy się doskonale...


zobacz galerię zdjęć »»»»
Przedstawienie The Christmas Party
publikacja: 19-12-2010
Uczniowie z klasy IIa, pod opieką p. Beaty Dobiasz, przygotowali w ramach zajęć pozalekcyjnych "zabawy i piosenki z językiem angielskim", przedstawienie świąteczne pod tytułem The Christmas Party.


zobacz galerię zdjęć »»»»
najmłodsi w teatrze Syrena
publikacja: 19-12-2010
W piątek 17 grudnia, nasi najmłodsi uczniowie z klas Ib, IIa, IIb, IIc i IIIa odwiedzili Teatr Syrena. Obejrzeli tam spektakl "Królowa Śniegu" oparty na baśni H. Ch. Andersena. Oczarowały nas dekoracje, kostiumy, piosenki i oczywiście gra aktorów. Polecamy to przedstawienie innym!


zobacz galerię zdjęć »»»»
zapalenie światełek na choince
publikacja: 11-12-2010
7 grudnia uroczyście zapaliliśmy światełka na naszej szkolnej choince. Chór szkolny oraz sześciolatki z oddziału przedszkolnego oraz klasy Ib zaśpiewały kilka świątecznych piosenek, by w szkole zapanował nastrój radosnego oczekiwania. Podczas uroczystości zostały też wręczone nagrody i dyplomy za rozstrzygnięte konkursy - plastyczny "Kosz pani jesieni" oraz fotograficzny "Jesień w obiektywie".


zobacz galerię zdjęć »»»»
nasze sześciolatki
publikacja: 23-11-2010
Nasze sześciolatki radzą sobie w szkole doskonale. Świetnie czują się w Jedynce, która stała się ich drugim domem. Uczą się codziennie nowych umiejętności, bawią się, miło spędzają czas w świetlicy po lekcjach. Chętnie też uczestniczą w różnych zajęciach pozalekcyjnych. Na zdjęciach w galerii - sześciolatki korzystają z angielskich klocków matematycznych Numicon.


zobacz galerię zdjęć »»»»
wizyty przedszkolaków
publikacja: 28-10-2010
W ostatnich dniach naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionych okolicznych placówek z ulicy Wilczej, Emilii Plater i Śniadeckich. Młodsi koledzy i koleżanki zwiedzili szkołę, zajrzeli do klas tegorocznych pierwszoklasistów. Potem uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach plastycznych i obejrzeli przedstawienie o jesieni przygotowane przez uczniów klas trzecich. Przekonali się, że warto się uczyć w Jedynce, więc zapraszamy do nas po wakacjach!


zobacz galerię zdjęć »»»»
egzamin na kartę rowerową 2010
publikacja: 28-10-2010
We wtorek 25 października w naszej szkole odbył się kolejny już egzamin na kartę rowerową. Uczniowie klas V i VI zdawali najpierw część teoretyczną w szkolnej pracowni informatycznej, a następnie część praktyczną egzaminu na specjalnie przygotowanym boisku szkolnym. Zyskaliśmy wielu pełnoprawnych rowerzystów. Szerokiej i bezpiecznej drogi!


zobacz galerię zdjęć »»»»